Сабақтың тақырыбы
|
Тасымал.Отан.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларға тасымал тақырыбы бойьшша алған
білімдерін пысықтау. Оқушылардың сабақ барысында есте сақтау, ойлау қабілетін, сөздік корын дамыту.
Оқушылардың патриоттық сезімін қалыптастыру,
Отанын, елін, жерін сүюге құрметтеуге тәрбиелеу.
|
Сілтеме
|
1-сынып ана тілі оқулығы
|
Оқыту нәтижелері
|
Оқушылар төзіммен тыңдағаны туралы біле отырып, пайдасын түсінеді. Буынға бөледі. Мәнерлеп оқу дағдысы артады. Түсінігін айтады.
|
Түйінді идея
|
|
Сабақтың түрі
|
Сыни ойлау сабағы
|
Модульдер
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық.
|
Әдіс тәсілдер
|
сұрақ-жауап, ойын «қолғаптың сыңарын тап» сурет, мақалдар жиынтығы.
|
Ресурстар
|
сурет, мақалдар жиынтығы. электронды оқулық
|
Сабақ кезеңдері
|
Әдіс-тәсілдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Қызығушылықты ояту
|
Шаттық шеңбер
|
Оқушьшармен сәлемдесу, түгендеу, класс бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу, сабаққа дайындау.
|
Тілек айтады
|
Топқа бөлу
|
Оқушыларды топқа бөледі (карточкаларға дауысты дыбыстар, дауыссыз дыбыстар жазулы, дауысты, дауыссыз болып топқа бөлінеді, т.с.с)
|
Топқа бөлінеді
|
Үй тапсырмасы
|
Үйге берілген жаттығуды талдап, пысықтау.
|
Суретке қарап өлең құрайды
|
Ажырату
|
Дауысты және дауыссыз дыбыстар туралы білімдерін пысықтау.
|
Дауысты, дауыссыз дыбыстарды айтады.
|
Мағынаны
тану
|
пысықтау
|
Жалпы тасымал, буын бойынша ережелерді пысықтау, мысалдар келтіру
|
|
|
|
-Біз сендермен одан әрі тасымал бойынша берілген тапсырмаларды орындаймыз.
|
Буынға бөледі
|
|
|
Айтады
|
Сергіту сәті
|
Сергіту сәті
«Сок-сок»
|
Ноутбукпен көрсету
|
Қимылды жасайды
|
Дәптермен жұмыс
|
Дәптерлеріне жаттығу жазу. Буынға бөлу
|
70-жаттығу. 1. Сөздерді оқыңдар. Жиналыс, жұлдыздар, музыка, жіңішке. 2. Сөздерді буынға бөліп, үлгі бойынша тасымалдап жазыңдар. Үлгі: Му-зы-ка Му-зыка, музы-ка 3. Үш буынды сөздердің екі түрлі тамысалданатынын байқаңдар.
|
Дәптерлерге жазады.
Дыбысты ажыратып айтады.
|
Салыстыру
|
71-жаттығу. 1. Сөздерді оқындар. Әр сөзде неше буын барын анықтаңдар балықшылар, бейбітшілік, балапандар.
2. Осы сөздерді буынға бөліп, үлгі бойынша тасымалдап жазыңдар. Үлгі: ба-лық-шы-лар: ба-лықшылар, балық-шылар, балықшы-лар.
3. Төрт буынды сөздердің үш түрлі тасымалданатынын байқандар.
|
Оқиды. Әр сөзде неше дауысты дыбыс, неше буын барын айтады.
|
|
|
|
|
Өленді оку
|
Өленді мәнерлеп оқып, жаттап алыңдар.
|
түсініп оқиды
Сұраққа – жауап береді
|
Бекіту кезеңі:
|
|
Отан өлеңді мәнерлеп мұғалім өзі оқып, талдап береді.
|
|
|
|
|
|
Бағалау
|
бағалау.
|
Топта әр жұпқа бағалау шапалақ арқылы жүргізу ұсынылады.
|
шапалақ арқылы бағалау жүргізеді.
|
Кері байланыс
|
Стикерлер әлемі
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын айтқызу
|
|
Үйге тапсырма
|
Оқу
|
1. Өлеңді мәнерлеп оқып келу.
|
Оқып келеді.
|