Сабақтың тақырыбы: Тəулік. Уақытты анықтаймын Күні: Мұғалімнің аты: Мамбетқазиева Г. А



Дата12.04.2020
өлшемі109,24 Kb.
#62288
түріСабақ
Байланысты:
Уақыт.Тәулікті анықтаймын


Пәні: Математика

Мектеп: Григорьев ЖОББМ

Сабақтың тақырыбы:

Тəулік.Уақытты анықтаймын

Күні:

Мұғалімнің аты: Мамбетқазиева Г.А

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары

2.1.1.3** 12-ге дейінгі рим сандарын оқу, жазу және салыстыру

2.1.3.5 уақытты циферблатарқылы сағат және минуттық дәлдікпен анықтау


Сабақ мақсаттары




Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылар күнтізбе көмегімен қандай да бір жағдайдың датасын (күні, айы, апта күнін) анықтайды;Уақыт (сағ, мин, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Уақыт өлшем бірліктерінің ара қатынасын анықтайды;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Уақыт өлшемдерін есептеуде қолданады;

Бағалау критерийлері


1. Уақыт өлшем бірліктерін атайды;

2. Уақыттың әртүрлі өлшем бірліктерін қолданады;

3.Уақыт өлшем бірліктерінің ара қатынасын анықтайды;

4. Сағаттың макеті арқылы әрекеттің басталу және аяқталу уақытын анықтайды;



Алдыңғы оқу

Өзіңді тексер

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басы



-Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.

-Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз.

Белсенділік танытамыз десек, 3 рет қол шапалақтаймыз.



Бағдаршам түстері арқылы бөлу

Сыныптағы бала санына қарай 3 түрлі дөңгелекшелер шашылады, әр оқушы өзіне ұнаған түсті алады,бірдей түстер топтасып отырады



«Серпілген сауал»әдісі

1.Сағаттың тілдері қалай аталады?
2. 1 сағатта неше минут бар?
3. Сағаттың ең кіші өлшемі не?
4 .1 тәулікте неше сағат бар?
5.Біздің сабақ неше минут өтеді?


ҚБ:Смайлик арқылы оқушыларды бағалау.

Бағдаршам түстеріне сәйкес топқа бөлуге арналған дөңгелек

шелер
«Серпілген сауал»әдісі


Сабақтың ортасы


Ұжыммен жұмыс.«Ой қозғау»әдісі

1-есеп.Табиғат көріністері суреттеріне қарай отырып,Сағат циферблатындағы көрсетілген уақыттарды анықтап,тәуліктің таңғы, күндізгі, кешкі,түнгі мезгілдерін атап өтеді.



Дескриптор:

1.Суреттегі көрсетілген сағаттың уақытын анықтайды;

2.Тәулік мезгілдерін айтады,бір-бірін толықтырады;

ҚБ:От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Жұппен жұмыс. «Жұптық әңгіме»әдісі

2-есеп.Оқушылар жұптасып , берілген сұрақтарды талқылап,бір-біріне түсіндіреді.Ортада өз ойларымен бөліседі.Бір-бірін толықтырады,бағалайды.



Дескриптор:

1. Сағаттың тілдерін салыстырады, сағатқа қарап уақытты айтады;;

2. Күндізгі және түнгі уақыттағы уақытты атайды.

3. Бір-бірін толықтырып, бағалайды;



ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.

Сергіту сәті

Бейнежазбадағы би әуені ырғағымен би билеу.



Жеке жұмыс. «Тез ойланып,жауап берейік»әдісі

3-есеп.Әр сағат қандай уақытты көрсетіп тұрғанын анықтау.



Дескриптор:

1.Сағат аралығындағы уақыттарды қарап анықтайды;

2.Тәуліктің қай мезгілі екенін анықтайды;

ҚБ:Мадақтау сөздер арқылы оқушыларды бағалау

Ұжыммен жұмыс

«Ой қозғау»

әдісі


Жұппен жұмыс

«Жұптық әңгіме»әдісі


Жеке жұмыс
«Тез ойланып,

жауап берейік»

әдісі


Сабақтың соңы


Топпен жұмыс.«Бірге ойланайық»әдісі

4-есеп. Берілген мазмұнды есепті топпен талқылап,есептің қысқаша шартынқұрастырып,шамаларын анықтай отырып,есептің мәнін табады.



Дескриптор:
1.Есептің қысқа шартын құрастырады;

2. Есептің мәнін түсіндіре отырып, табады;

3. Бір-бірінің жұмыстарын тексереді, бағалайды;

ҚБ:От шашу арқылы бір-бірін бағалау

Үй тапсырмасы: 39-бет № 5 есеп

Көңіл-күй баспалдағы” әдісі.

Оқушылар сабақта алған әсерлерін стикерге жазып,өздері қалаған бағалау терезесіне орналастырады.




Топпен жұмыс

«Бірге ойланайық»әдісі

Көңіл-күй баспалдағы” әдісі.










Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс






Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?



Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?Уақытты қаалй пайдаландым?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет