Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.3 Тұрақты электр тоғы
Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты – жөні:
Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын біледі;
Оқушылардың басым көпшілігі:
Тізбек бөлігі үшін Ом заңына есептер шығара алады;
Кейбір оқушылар:
Тізбек бөлігі үшін Ом заңына вольт –амперлік сипаттамасын сипаттап, өмірмен байланыстырады.
|
Бағалау критерийі
|
Ом заңының мағынасын түсінеді;
Тізбек бөлігі үшін Ом заңының формуласын пайдаланып есептер шығара алады;.
Тізбек бөлігі үшін Ом заңына вольт-амперлік сипаттама жасай алады;
Тәжірибе жасап, өмірмен байланыстыра алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Терминология:
Қазақша
|
Орысша
|
Ағылшынша
|
Ом заңы
|
Закон ома
|
Ohm,s law
|
Ток күші
|
Сила тока
|
Amperage
|
Кернеу
|
Напряжение
|
Voltage
|
Кедергі
|
Сопротивление
|
Resistance
|
Ампер
|
Ампер
|
Ampere
|
Вольт
|
Вольт
|
Volt
|
Ом
|
Ом
|
Ohm
|
Волт-амперлік сипаттама
|
Вольт-амперная характеристика
|
Volt –ampere characteristic
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу:
-еңбек және шығармашылық өмір бойы білім алу ;
- ынтымақтастық
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика,ағылшын, орыс тілі
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
Физикалық шамалар ток күші, кернеу, кедергінің анықтамалары мен формулалар біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жарияланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдaстыру кeзeңі.
Тұлғa aрaлық қaрым-қaтынaс
қaлыптaстыру. Сәлeмдeсу, oқушылaрдың
сaбaққa дaярлығын тeксeріп, нaзaрын
сaбaққa aудaру.Сынып oқушылaрынa
жaғымды жaғдaй жaсaу.
«Ыстық aлaқaн».
Мaқсaты: сыныптa психoлoгиялық aхуaл тудыру.
Oқушылaр oрындaрынaн шeңбeр бoйымeн тұрып, бір-бірінің қoлынaн ұстaп, тілeк aйтaды. Тoп бaсшысын сaйлaйды.
Психологиялық ахуал қалыптастыру бір-біріне тілек айтып шығу ұсынылады.
2.Топқа бөлу. Тақырыпқа сай сынып оқушыларын топқа бөлу. «Мозайка» әдісі бойынша оқушылар үш түрлі құрылғылардың суреттері бойынша үш топқа бөлінеді.
Ітоп: Ток күші
ІІтоп: Кернеу
ІІІтоп: Кедергі
|