|
Сабақтың тақырыбы Төл сөз және төлеу сөз жайында жалпы түсінік Мақсаты
|
бет | 1/3 | Дата | 05.06.2017 | өлшемі | 266,93 Kb. | | #17969 | түрі | Сабақ |
| Тексерілді 8 сынып Қазақ тілі Күні:
Сабақтың тақырыбы
|
Төл сөз және төлеу сөз жайында жалпы түсінік
|
Мақсаты
|
Оқушылар төл сөздің ерекшелігін түсініп, сөйлемдердегі төл сөз бен автор сөзін ажырата алады;
Тыныс белгілерін орынды қолдануды үйренеді
|
Күтілетін нәтиже
|
Төл сөздің ережесін білемін;
Төл сөз бен автор сөзін ажырата аламын,
Тыныс белгілерін дұрыс қоя аламын;
Төл сөзді сөйлем құрай аламын;
Өзіндік ерекшелігін тани аламын.
|
Сілтеме
|
Оқулық: қазақ тілі.8-сынып.С.Аманжолов, А.Аманжолова, Г.Қосымова
Алматы. «Мектеп» 2012 жыл
|
Негізгі идеясы
|
Төл сөз және оның тыныс белгілері туралы мағұлмат алады.
|
Қолданылған әдістері мен тәсілдері
|
Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу «Теннис» ойыны;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету «Болжау» стратегиясы
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;смайликтер, табыс критерийі, кері байланыс
АКТ-ны қолдану; сергіту сәті: «Ең ұлы құндылық -сүйіспеншілік».
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; «Біздің жобамыз»
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.(Үй тапсырмасы)
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою (5 мин)
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
1. Сүйіспеншілік-әлемді өзгертеді(эссе)
2.Төл сөз бойынша кеспе қағаздар дайындау
3.Көркем әдебиеттен мысалдар жазу(қайдан алғанын көрсету)
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдас
тыру
|
Бағалау
|
Білу
5 мин
|
Оқулықтағы берілген ережемен танысуды ұсыну.
|
Материалды жеке-жеке оқып
танысады
|
Жеке жұмыс
|
|
Түсіну
8 мин
|
«Теннис» ойыны.
Түсінгендері бойынша өзара сұрақтар дайындауды ұсынады.
|
Бір топ келесі топқа сұрақтар дайындайды.
Бір-біріне теннис добын лақтырып, сұрақ қояды келесі адам жауап береді
|
Жұппен жұмыс
|
Өзара бағалау (смайликтер)
|
Қолдану
12 мин
|
«Біздің жобамыз»
Төл сөз бен автор сөзі бойынша түсінгендерін флипчартқа түсіріп, топпен қорғауды ұсынады
|
Түсінгендерін ретпен сызбаға түсіріп, бірлесіп жұмыстарын қорғайды
|
Топпен жұмыс
|
«Екі жұлдыз, бір тілек»
|
Сергіту сәті
|
«Ең ұлы құндылық сүйіспеншілік» проектор арқылы көрсету
|
|
|
|
Талдау
10 мин
|
«Болжау» стратегиясы
Оқиғаның үзілген жерінен әрі қарай ойша жалғастыруды ұсынады
Соңында төл сөзді сөйлемдерді талдатады
|
Оқушылар өз ойларын қағазға жазады
Оқушылар сөйлемдерге қатысты өз ойларын айтады
|
Жеке жұмыс
|
Өзара бағалау
|
Бағалау
Кері байланыс
Смайликтер «Барлығы түсінікті» «Жартылай түсінікті» «Түсініксіз»
5 мин
|
Оқушылардың қолына жапсырылған смайликтеріне, табыс критерийіне қарай бағалайды
|
Стикерге түсініктерін жазып, іледі
|
|
Формативті бағалау
|
1-сурет 2-сурет
3-сурет
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|