|
Сабақтың тақырыбы y=ax²+bx+c Функциясының графигі Сабақтың мақсаты, міндеті
|
бет | 1/2 | Дата | 22.08.2017 | өлшемі | 160,4 Kb. | | #23917 | түрі | Сабақ |
|
Алгебра 8 сынып
|
01/03/2017 ж
|
Сабақтың тақырыбы
|
y=ax²+bx+c Функциясының графигі
|
Сабақтың мақсаты, міндеті
|
Квадраттық функция және жалпы функция туралы білімдерін пысықтау, теориялық білімдерін шыңдау және есептер шығаруда графикпен жұмыс жасау қабілеттерін арттыру
|
Оқыту нәтижелері
|
Квадраттық функция туралы білімдері кеңейеді
Квадраттық функцияның графигін салып үйренеді, графикті түрлендіріп дикриминант мәніне және а коэффициентіне байланысты өзгеруін үйренеді
|
Сілтеме
|
8-сыныпқа арналған «Алгебра» оқулығы, Алматы «Мектеп» 2012жыл
Авторлары: А.Әбілқасымова, В.Корчевский, А.Абдиев, З.Жұмағұлова
|
Негізгі идеясы
|
Квадраттық функция
Квадраттық функция графигі
Квадраттық функция графигін түрлендіру
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдері
|
Сұрақ-жауап, Түсіндіру, Есептер шығару
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқуды және оқыту үшін бағалау
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
|
Сабақ жоспары
| -
Ұйымдастыру
-
Сабақ барысы. Блум таксономиясы бойынша
-
Рефлекция
-
Үйге тапсырма
|
Сабақтың кезеңдері:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады
|
Сәлемдеседі, бір-біріне сәттілік тілейді
|
Білу
|
Оқушыларға сұрақтар қойып, қызығушылығын ояту
-
Тәуелсіз айнымалы. [Аргумент].
-
Абсцисасы-аргументтің мәндеріне, ал ординатасы функцияның
сәйкес мәндеріне тең координаталық жазықтықтың барлық нүктелер жиыны. [График].
-
Квадраттық функцияның графигі. [парабола].
-
n>0 болғанда y=ах² графигі қалай өзгереді
-
n<о болғанда y=ах² графигі қалай өзгереді
-
m>0 болғанда y=ах² графигі қалай өзгереді
-
m<0 болғанда y=ах² графигі қалай өзгереді
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді
|
Түсіну
| -
ax²+bx+c функциясының анықтамасы
-
Квадраттық функцияның анықталу облысы
-
y= ax²+bx+c функциясының графигі
-
y= ax²+bx+c функциясының графигін түрлендіру
-
у= ax²+bx+c функциясының графигінің дикриминант мәніне байланысты өзгеруі
|
Берілген формуланы қолданып есеп шығаруды үйренеді, яғни функцияның графигін координаталық жазықтықта салады
|
Қолдану
|
Теорияны тәжірибеде үйлестіру үшін тақырыпқа тиісті есептер беріледі
Оқулықтан
|
Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады. Есеп шығарады
|
Талдау
|
Тақырыпта берілген есептерді талдауға үйренеді:
Әр қатарға тақырыпқа тиісті тапсырмалар беріледі соны координаталық жазықтықта салып көрсетеді
I: D>0 a>0 a<0
II: D=0 a>0 a<0
III: D<0 a>0 a<0
|
Талдау жасау арқылы тақырыптың мағынасын түсінеді. Салыстырады, сараптайды, өткен тақырыппен байланыстырады
|
| | Достарыңызбен бөлісу: |