Сабақтың тақырыбы:Өрнектерді тепе-тең түрлендіру Сабақтың мақсаты



Дата21.07.2017
өлшемі29,01 Kb.
#21735
түріСабақ
№167 жалпы білім беретін мектеп

АШЫҚ САБАҚ

Алгебра, 7 сынып

Тақырыбы:Өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Пән мұғалімі: Айсағалиева Т

Алматы 2014 жыл

Сабақтың тақырыбы:Өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Өрнектерді тепе-тең түрлендіруді білу.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілдерін кейбір есептерді шығару барысында бірнеше рет қолдануды білу.

Дамыту:Сөз байлығын дамыту, ойлау қабілетін дамыту

Тәрбиелік: пәнге деген көзқарасты қалыптастыру, білімге деген құштарлыққа тәрбиелеу

Сабақтың типі:Аралас сабақ

Сабақтың түрі:әңгімелесу

Сабақтың әдісі:Иллюстациялық түсіндіру. Оқушыға ақпаратты әңгімелеу.

Сабақтың танымдық қызметін ұйымдастыру үлгісі:Ұжымдық форма

Сабақтың көрнекілігі:Кесте,ақ тақта, электрондық кестелер мен сызбалар

Сабақтың барысы:


  1. Ұйымдастыру кезеңі:амандасу,түгендеу,аудиторияны дайындау.(1-2 мин)

  2. Үй тапсырмасын тексеру.ауызша сұрау

№416 (3,4),417 (4-6). (3 мин)

Қысқаша көбейту формулаларының жазылуын көрсету.



  1. Тест сұрақтарын беру (7-8 мин)

  2. Жаңа сабақ.10-15 мин

Тақырыпты хабарлау, тақтаға жазу.

Сабақ мақсатын оқушымен талдау, тұжырымдау.



  1. Жаңа сабақты оқып білу кезеңі

  1. Оқушылардың жаңа сабақты меңгеруіне көңіл бөлу.

  2. Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін арттыру мақсатында көрнекілік қолдану.

Қосу, азайту,көбейту және дәрежеге шығару амалдарының сандар мен айнымалылардан құралған өрнекті бүтін өрнек деп атайды.

Мысалы, 2,7 а3 в-3в3-7;-4/5;6y3-(3x-y)(x2+4y2)

бүтін өрнектер.

Ал, а+x-x-в/x+в+(в-а)(x-c) өрнегі бүтін өрнек болмайды, өйткені мұнда айнымалылары бар өрнекке бөлу амалы бар.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу үшін,ортақ көбейткіштерді жақша сыртына шығару тәсілін,топтау тәсілін,қысқаша көбейту формулаларын қолданып келдік.Кейде есепті шығару барысында көрсетілген тәсілдерді бірнеше рет қолданады.Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару тәсілін қолдану.

Мысалы: а)9а2в-4в3=в*(9а2-4в2)=в*((3а)2-(2в)2=в*(3а-2в)(3а+2в);

ә)x2y-4xy2+4y3=y*(x2-4xy+4y2)=y*(x-2y)2 6. Жаңа білім және іс-әрекет амалдарын алғашқы тексеру кезеңі.



  1. Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару тәсілін қолдана білу.

  2. Қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолдана білу.

  3. Топтау тәсілін қолдана білу.

  1. Жаңа білім және іс-әрекет амалдарын бекіту кезеңі. Сыныпта:№457 (1-4),458 (1-4)

  2. Жаңа білім және іс-әрекет амалдарын қортындылау жүйелеу кезеңі.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің әр түрлі тәсілдерін қолдана білу.

  3. Үйге тапсырма беру.№457 (5-8), №458 (5-8)

  4. Сабақты қортындылау кезеңі. Рефлекция

Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет