Сабақтың түрі: Аралас сабақ Әдісі: Әңгімелеу, сұрақ жауап Көрнекілігі: Карта, кесте, суреттер, электронды тақта



Дата08.09.2017
өлшемі65,36 Kb.
#31378
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Мысты- тас ғасыры (Энеолит)

Мақсаты: а) Оқушыларға жеріміздегі тас дәуірінің орын басқан

мысты- тас ғасырының Қазақстан жеріндегі

тұрақтары, ескерткіштері мен құрал саймандарының

жетілуі жайлы мағұлымат беру.



ә) Оқушыларды отансүйгіштікке, адамгершілікке,

ұлтжандылыққа тәрбиелеу.



б) Жаңа сабақты өту барысында оқушының ойына

қозғау салу, өздігінен ой қорыту қабілеттерін

дамыту.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Әдісі: Әңгімелеу, сұрақ - жауап

Көрнекілігі: Карта, кесте, суреттер, электронды тақта.
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі;

II. Үй тапсырмасын сұрау;

III. Жаңа сабақ жоспары;

IV. Сабақты бекіту;

V. Үйге тапсырма;
II. Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрау.


  1. Ғалымдар алғашқы адамды қалай атады? (епті адам)

  2. Екі жағынан өңделген қарапайым тас құрал қалай аталады? (бифас)

  3. Тасты өңдеу әдісі қай кезеңде жетіле түсті? (тас ғасырында)

  4. Питекантроп қаңқасы қай жерден, қай жылы табылды? (1891ж Ява аралы )

  5. Қазіргі «Саналы адам қаңқасы» қашан қалыптасты? (40-35мың жыл бұрын)

  6. Синантроптық адамды қалай атайды? (Қытай адамы)

  7. Орта тас ғасыры «мезолиттің» қамтитын кезеңі? (б.з.б.12-5мың жылдық)

  8. Мезолиттің ең басты жаңалығы не? (садақ пен жебенің ойлап табылуы)

  9. Егішіліік қашан пайда олды? (осыдан 10 мың жыл бұрын )

  10. Епті адам сүйегі қай жерден табылды? (Африка, Олдувай шатқалы)


III. Жаңа сабақ: б.з.б.3000-2800ж

Темір пайдаланыла

бастады

еңбек бөлінісі пайда болды, егін және мал

аталық ру үстемдік етті шаруашылығы

Ботай тұрағы

Венн диаграмма:



Мезолит

Ортақ белгісі

Энеолит









Шығармашылық тапсырма:





Тас дәуірі

кезеңдері



Кезеңнің

хронологиялық

ауқымы

