Сабақтың түрі: Ашық сабақ Пәні: Әдебиеттік оқу Сыныбы: 4«Г»сынып Сабақтың тақырыбы : С. Жиенбаев "Ұшып келем"



Дата19.02.2017
өлшемі248,37 Kb.
#10803
түріСабақ
Карманова Тлектес Екпінқызы

Атырау облысы Ақкөл ауылы

Ақкөл жалпы орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4« Г »сынып

Сабақтың тақырыбы :С.Жиенбаев "Ұшып келем"



Ана тілі


4- сынып

Карманова Т.Е.


Сабақтың тақырыбы

Ұшып келем.С.Жиенбаев.

Мақсаты

Өлеңді мәнерлеп ырғағына келтіріп оқуға, түсінгенін әңгімелей білуге үйрету; ақынның кейіптеу кезіндегі пайдаланған әсерлі сөздерінің түйінін ашуға жағдай жасау; өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.

Жұмыс нәтижесі

Өлең мазмұнын әңгімелей білді,кейіптеу сөздерді ажыратты,түйіндей білді,шығармашылық ойлады.

Сілтеме

Оқулық: «Ана тілі» 4-сынып ,Алматы ,,Атамұра,,

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдері, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту, сто стратегиясын пайдалану

Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, стикерлер, қосымша дерек көздері, суреттер.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Сергіту сәті

  3. Ойлау арқылы ойлану

  4. Жаңа тақырып

  5. Қорытынды

  6. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Шағын эссе жазу


Ойлауды

Блум бойын

ша жіктеу


Мақсат


Тапсырма түрі.

Түрткілер.


Нәтиже


Бағалау










Критерий

Лер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы

,,Бақшада,, тақырыбы

бойынша білімін

анықтау, арнайы сипаттамаларды білу.



Презентация жасау арқылы көрсетіп, нақты сұрақтар қою

Суреттерді көру арқылы қызығушылығы оянады.

Білім көлемін зерделеу


мәлімет толық анықталған

3




мәлімет толық емес анықтал маған

2

нақты емес анықталмаған

1

Түсіну

Оқулықпен жұмыс:мәнерлеп оқу

Презентация:Сағи Жиенбаев-шығармашылығы,

мәнерлеп оқу,

АКТ-ны пайдалану


Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырыптың басты идеясын табу

Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолда

ну


Тақырып қа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптас тыру.

Ұшқыштың көңіл-күйін сипаттау.
СЕРГІТУ СӘТІ: бейне жазба бойынша



Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағды сын қалыптасты

ру


Қалыптасқан

3



Толық емес

2

Қиын

1



Талдау

Бейнелеуіш сөздерді табу

Ақынның туған жерге деген сезімін бейнелейтін сөздерді анықтау

Салыстыру, анықтау

Пікір талас

қа түсу


диалог құрып,қоры тынды жасай

ды


3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Мақал-мәтелдерді жалғастыру

Туған жер туралы мақал-мәтелдер айтып жалғасын табу

Қажеттілігін салыстыра нақтылайды.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Танымдық ой-өрісін дамыту

1-топ:Туған жер туралы шағын эссе жазу

2-топ өз ауылының көрінісін бейнелеу



Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Өзін-өзі бағалау парағы

Аты

Сұрақ - жауап

оқулық мәтіні

сипаттау

Салыстыру

жалғасын табу

эссе

Қорытынды баға

Аманғали Алтын





















Карманова Тлектес Екпінқызы

Атырау облысы Ақкөл ауылы

Ақкөл жалпы орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4« Г »сынып

Сабақтың тақырыбы :Е.Елубаев "Жыл мезгілдері"



Ана тілі


4 -сынып

Карманова Т.Е.


Сабақтың тақырыбы

Жыл мезгілдері.Е.Елубаев.

Мақсаты

«Жыл мезгілдері» атты өлеңін мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету, өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, жыл мезгілдеріне байланысты мына «туады, шығады, түседі, келеді» сөздердің қандай мағынасы барлығы жайлы түсіндіру, еңбек түрлерімен байланыстырып сөйлеуін, табиғатты қорғау түсінігін дамыту.

Жұмыс нәтижесі

Талапқа сай мәнерлеп оқу дағдысы қалыптасты,түйінді ой жасады.Табиғат өзгерістерін

білді,табиғатты қорғау түсінігі қалыптасты,еңбек түрлерін білді.



Сілтеме

Оқулық: «Ана тілі» 4 -сынып

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

Сыни ойлау арқылы оқушылардың өзін-өзі формативті бағалау дағдыларын қалыптастыру әдісі, СТО әдісі, топтық жұмыс, АКТ.

Ресурстар

Постер, плакат, кесте, компютер, түрлі-түсті маркерлер, суреттер.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру кезеңі: топқа бөлу, мақсат қою.

  2. Сергіту сәті

  3. Жаңа тақырып.

  4. Бағалау

  5. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма



Сурет салу:Жыл мезгілдері.





Ойлауды

Блум бойын

ша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау










критерий

лер

дескриптор

ұпай

жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы сұрау, тақырып бойынша берілген эсселерін тексеріп, білімдерін анықтау.

«Тірек-белгілер» оқыта үйрету ойыны. Тірек-белгісөздер мен сөйлемдер болмауы керек, суреттер мен шартты белгілермен береміз.

Суреттер мен шартты белгілер арқылы ойын жеткізеді, қызығушылығын арттырады.

Білім көлемін зерделеу


Сурет толық анықталған

3




Сурет толық анықталмаған

2

Сурет толық анықталмаған

1

Түсіну

Жыл мезгілдерімен танысып, салыстырып, сипаттау.

Оқулық бойынша топтық жұмыс, мәтінмен жұмыс, сын тұрғысынан ойлау

Тақырыптың басты идеясын табу

Берілген материалды өз сөзімен басқа үлгіде жеткізу.

Мәтінді толық жеткізеді.

3




Мәтінді толық жеткізе алмайды.

2

Мәтінді жеткізу қиын

1

Қолдану

Тақырып қа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптас тыру.

Постер жасау: «Жыл мезгілдеріне байланысты».
СЕРГІТУ СӘТІ: бейне жазба бойынша


Салыстыра отырып, нақтылайды..

Әдіс – тәсілдерді орнымен қолдану

Қалыптасқан

3



Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Жыл мезгілдеріне байланысты еңбек түрлері

АКТ-ны пайдаланып дәлелдерді талдау

Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі.

Пікір талас

қа түсу


Айырмашылықтарды толық ажыратады.

3




Айырмашылықтарды толық емес ажыратады

2

Айырмашылықтарды ажырата алмайды.

1

Жинақтау

диалог құрастыру

Тақырып бойынша диалогқұрастыру.

Қажеттілігін салыстыра нақты лайды.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Өлең жазу

Тақырып бойынша өлең құрастыру.

Қажеттілігін салыстыра нақты лайды.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Өзін-өзі бағалау парағы

аты

эссе

сипаттау

постер жасау

Пікірталас

диалог құрастыру

өлең жазу

қорытынды баға

Аманғали Алтын






















Карманова Тлектес Екпінқызы

Атырау облысы Ақкөл ауылы

Ақкөл жалпы орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4« Г »сынып

Сабақтың тақырыбы :Н.Айтов "Алтын сөз"


Ана тілі

4 - сынып

Карманова Т.Е.


Сабақтың тақырыбы

Алтын сөз.Н.Айтов.

Мақсаты

Оқушыларды өлең мазмұнымен таныстыра отырып, батаның түрлері, оның қай кезде айтылатыны жөніндегі түсінігін кеңейту; сөздік қорын байыту, үйренген сөз тіркестерін өз тілінде қолдана білуге басшылық жасау; өзінің ана тілін құрметтеуге, әр сөздің мағынасын түсініп,қадірлеуге тәрбиелеу.

Ұлағатты сөздерді, батаның қасиеттерін білу.



Жұмыс нәтижесі

Оқушылар климат қалыптастырушы факторлар арқылы жергілікті жердің климатын анықтайды, АКТ-ны пайдалана біледі, топпен жұмыс жасап үйренеді, өзін-өзі бағалай біледі, өзгенің пікірін тыңдап, қолдау көрсетеді.

Сілтеме

Оқулық: 4-сынып, «Ана тілі»Алматы ,,Атамұра,2011 жыл


Қолданылатын әдіс-тәсілдері

АКТ-ны қолдану, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, СТО,сөзжұмбақ,даналық ағашы

Ресурстар

Постер, түсті қалам, маркер, кестелер, үлгі сызбалар

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру кезеңі: топқа бөлу, мақсат қою.

2. Сабақ барысы:

3. Рефлекция

4. Үйге тапсырма


Үйге тапсырма


Бата түрлерін жаттау



Ойлауды

Блум бойын

ша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау










Критерий

Лер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасын сұрау,суреттерінтексеріп, біліміндерін анықтау

«Жыл мезгілдері» мәтіні бойынша оқып, білімін анықтау.

Сабаққа деген қызығушылы

ғы оянып, белсенділігі артады.



Білім көлемін зерделеу


Дұрыс сұрақ

Нақты жауап



3




Дұрыс сұрақ

Нақты емес жауап



2

Сұрақта , жауапта нақты емес.

1

Түсіну

Оқулықпен жұмыс

Топтық жұмыс, «Ойлан,тап» оқыта үйрету ойыны арқылы сөзжұмбақ шешеді.

Түпнұсқасына сәйкес келетін сөздерді көп жазып, басты идеясын табу.

Түйінді сөздерді түпнұсқамен сәйкестендіру.

Түйінді сөздер сәйкес келсе.

3




Түйінді сөздер аз сәйкес келсе.

2

Мүлдем сәйкес келмесе.

1

Қолдану

Тақырып қа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптас тыру.

Постер жасау:

Батаның түрлері


СЕРГІТУ СӘТІ: бейне жазба бойынша




Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағды сын қалыптасты

ру


Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Батаның алуан түрлілігі мен қасиетін анықтау.

АКТ-ны пайдаланып дәлелдерді талдау

Салыстыру, анықтау

Пікір талас

қа түсу


диалог құрып,қоры тынды жасай

ды


3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау


«Бата» тақырыбы бата құрастыру

Тақырыпқа қатысты өз тұжырымын жасату.



Қажетті лігін салыстыра нақты лайды.


Жағдаяттан шыға білу құзыреті


Толық шықты


3





Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Танымдық ой-өрісін дамыту

«Даналық ағашын » толтыру

Ойланып шешім қабыл -дайды, ізденеді.

Алған білімінің өзі үшін құндылығын бағалау

Материалдың қажеттілігін айқындай алады

3




Жасалған қортындының жарамдылығын бағалай біледі.

2

Жалпыға ортақ ой

1

Өзін-өзі бағалау парағы

аты

сурет салу

сөзжұмбақ

бата түрлері

АҚТ-мен жұмыс

Құрастыру

Ой-толғау

Қорытынды баға

Аманғали Алтын





















Карманова Тлектес Екпінқызы

Атырау облысы Ақкөл ауылы

Ақкөл жалпы орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың түрі: Ашық сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 4« Г »сынып

Сабақтың тақырыбы : М.Гумеров "Бақшада"


Ана тілі


4 - сынып

Карманова Т.Е.

Сабақтың тақырыбы

Бақшада.М.Гумеров.

Мақсаты

Әңгімені түсініп оқуға үйрету, өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту, оқушыны адалдыққа, батылдыққа тәрбиелеу;


Жұмыс нәтижесі

Өзбетінше талдау жасады, негізгі ойды анықтады, әңгімелеу тілі дамыды, шығармашылық

қабілеті қалыптасты.



Сілтеме

Оқулық: ана тілі» 4-сынып, Алматы, ,,Атамұра,,,2014 жыл

Қолданылатын әдіс-тәсілдері

топтастыру, диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялары

Топқа бөлу ,топ ережесін қабылдау.



Картоп туралы анықтама беруге арналған топтық шығармашылық жұмыс орындату.

Инсерт кестесі:

Оқылған сабақ бойынша нені білемін?

Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?

Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлекция

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

1.Мәтінді оқу.2.Картоп туралы мәлімет жинастыру



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы «Ана құшағында»

Тақырыбы бойынша сұрақ:

,,Қайроштың орнында болсаң

не істер едің?,,

Қызығушылығын ояту.


Ой - толғаныс: «Егер мен...»

Сұрақ арқылы қызығушылы

ғы оянады, білімін көрсетеді.



Білім көлемін зерделеу


толық жауап

3




толық емес

2

нақты емес жауап

1

Түсіну

Оқулықпен жұмыс: мәтінді оқу.

Оқулық бойынша топтық жұмыс\мәтінмен жұмыс,түртіп алу.

Мәтінді оқытуға арналған стратегия түрі «Инсерт».



Тақырыптың басты идеясын табу

Тақырып

тың басты идеясын табу



Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топ:Балалардың бақшаға келуі.

ІІ топ:Кәрімнің картоп ауруын анықтауы.




Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты

ру


Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1



Сергіту бейнежазба бойынша







Талдау


Картоп ауруы туралы пікірталас.

Слайд:Картоп туралы.



Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі

Пікірталасқа түсу

диалог құрып,қорытынды жасайды

1





тек диалог құрайды


2

жұмысқа қатыспайды

3


Жинақтау

Салыстыру

Қызанақ пен картоп ауруын салыстыру

Айырмашылы

ғын салыстыра нақтылайды



Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Инсерт:қорытындылау

Кестені толтыру

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойын

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Өзін-өзі бағалау парағы

аты

ой-толғаныс

оқулық мәтіні

топтық жұмыс

пікірталас

салыстыру

инсерт

Қорытынды баға

Аманғали Алтын























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет