Сабақтың түрі: Практикалық сабақ Сабақтың жоспары: Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру



Дата06.02.2022
өлшемі288,88 Kb.
#27166
түріСабақ

Бекітемін_________
Күні: 6.04.2017
Сынып: 7
Пән: геометрия
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Есептер шығару барысында бұрыштардың қасиеттері қолдана білу.
Дамытушылық: Өткен материалды естеріне түсіріп, оларды іс жүзінде қолдана білу биімділіктерін қалпына келтіру
Тәрбиешілік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке және өзін-өзі басқаруға үйрету.
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Өткенді қысқаша қайталау. Үй жұмысы бойынша сұрақтарға жауап беру

  3. Өзіндік жұмыс

  4. Үйге тапсырма беру: Сұрақтарға жауап жазу.

  5. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

  2. Өткенді қысқаша қайталау. Үй жұмысы бойынша сұрақтарға жауап беру

  3. Өзіндік жұмыс

1-нұсқа

  1. Теориялық бөлім

  1. Геометрия сөзі грекшеден аударғанда қандай ұғымды білдіреді?

  2. Қандай бұрыш сүйір, доғал, тік және жазыңқы деп аталады?

  3. Қандай бұрыштар сыбайлас деп аталады және олардың бұрыштарының қосындысы неге тең?

  4. Вертикаль бұрыштардың қандай қасиеттері бар?

  5. Үшбұрыштың медианасы деген не?

  6. Жарты түзу дегеніміз не?

  7. Дәлеледеу қажет етпейтін математикалық сөйлем?

  8. Тік бұрыш неше градусқа тең?

  9. Үш қабырғасы әртүрлі болатын үшбұрыш?

  10. Бір жазықтықта жататын қиылыспайтын екі түзу?

  11. Негізгі геометриялық фигуралар?

  12. Бір нүктеден шығатын екі сәулемен шектелген жазықтықтың бөлігі?

  13. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштарының қосындысы?

  14. Шеңбер дегеніміз не?

  15. Хорда дегеніміз? Доға дегеніміз не?

  1. Практикалық бөлім








  1. а және в түзулері параллель ме?



  1. Екі түзу қиылысында пайда болған бұрыштардың біреуі130 градус. Қалған бұрыштарды табыңдар.

  2. Үшбұрыштың қабырғаларын ұзындығы 7 см, 8 см, 15 см. Периметрін тап.

  3. Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 15,6 м. Табан қабырғасы бүйір қабырғасынан 3 м-ге кем болса, қабырғаларын табыңыз.

  1. Логикалық сұрақтар

1)

45

13

25

25

29

19

?



2)




2-нұсқа

  1. Теориялық бөлім

  1. Екі қабырғасы тең болатын үшбұрыш?

  2. Барлық қабырғасы тең тік бұрыш параллелепипед?

  3. Үшбұрыш ішкі бұрыштарының қосындысы?

  4. Екі нүктемен шектелген түзудің бөлігі?

  5. Геометрияның кеңістіктегі зерттейтін бөлімі?

  6. Жазыңқы бұрыштың шамасы?

  7. О Х осінің атауы?

  8. Үшбұрыштың биіктігі деген не?

  9. Үшбұрыштың биссектриссасы деген не?

  10. Барлық қабырғалары тең үшбұрыш?

  11. Тік бұрыш жасап қиылысатын түзу?

  12. Геометрияның жазықтықтағы зерттейтін бөлімі?

  13. Тең қабырғалы үшбұрыштың бұрыштары неге тең?

  14. Шеңбердің центрі деп нені айтамыз?

  15. Радиус деп нені айтамыз? Центрлік бұрыш дегеніміз не? Шамасы?

  1. Прпктикалық бөлім



  1. а және в түзулері параллель ме?




  1. Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы 8 см, табаны 6 см.

Үшбұрыштың периметрін табыңыз.

  1. Тең бүйірлі үшбұрыштың бір бұрышы 1000-қа тең. Қалған бұрышытарын табыңыз.

  2. Бүйір қабырғалары арасындағы бұрышы 800 болатын тең бүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрышын табыңыз.

  1. Логикалық сұрақтар




Сабақты қорытындылау.


Үй жұмысы: №1. Тең бүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрыштың шамасы 1120. үшбұрыштың барлық бұрыштарын анықтаңыз.
Тең бүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрышының шамасы 1400. үшбұрыштың барлық бұрыштарын табыңыз.
Бағалау.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет