Тақырыбы:
|
Зат құрамының тұрақтылық заңы. Химиялық реакция теңдеулері
|
Мақсаты:
|
Зат құрамының тұрақтылық заңынтүсіндіру. Химиялық реакция теңдеулерін жазуды үйрету.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Зат құрамының тұрақтылық заңынтүсінеді.. Химиялық реакция теңдеулерін жазуды үйренеді.
|
Әдіс-тәсілдер:
|
1.АКТ(визуалды сұрақтар, тапсырмалар,ноудбук) 2.Сыни тұрғыдан ойлау(миға шабуыл,бірлескен топтық жұмыс-жоба,ойлан-жұптас-пікірлес-аралас)
3.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер(диалог, топтық зерттеу)
4.Оқытуды басқару және көшбасшылық (мұғалім бағыт-бағдар беруші)
5.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау (формативті бағалау, жиынтық бағалау)
|
Ресурстар:
|
АКТ, видеопроектор , графопроектор Электронды оқулық,слайдтар, сызба-нұсқалар. 8 сынып химия оқулығы, МАН
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті:
|
Оқушының іс-әрекеті:
|
Ұйымдастыру
|
2 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу сәтін орындайды. Сабақ үстіндегі оқушыларды түгелдейді. Кезекшімен жұмыс жасайды
|
Сыныптағы оқушылар баяндайды. Сынып тазалығын баяндайды
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
3 мин
|
Оқушылардың үйге берілген жазба жұмыстарын тексереді
|
Оқуышылар үйде орындаған жазба жұмысысын мұғалімге көрсетуге дайындайды
|
«Миға шабуыл» стратегиясы
|
5 мин
|
Оқушыларға өтілген тақырып бойынша сұрақтар беріледі.*Сұрақты қағып ал * ойыны. Мұғалім фасоль салынған қапшықты оқушыларға лақтырады.
|
Мұғалімге сұрақтың нақты жауаптарын ауызша айтады.фасоль салынған қапшықты қағып алған оқушы сұраққа жауап береді ,ол келесі оқушыға,....
|
Топпен жұмыс
|
10 мин
|
Түрлі түсті гүлдерді себетке салып қояды
|
Оқушылар гүлдердібір-біріне тілек айтып таратады.Гүлдердің түстеріне сәйкес өз тобына отырады.
|
Теориялық таныстырылым
|
5 мин
|
Арнайы дайындалған слайд арқылы зат құрамының тұрақтылық заңы,химиялық реакция теңдеулері
туралы таныстырылым өткізеді. Оқушыларға оқу материалдарын ұсынады.
|
Слайдтағы таныстырылым зер салып тыңдайды. Қарапайым және күрделі сұрақтарды дайындайды.
|
Топпен жұмыс
|
12 мин
|
Жаңа сабақ бойынша оқушы білімін анықтау үшін топ мүшелеріне постер дайындау үшін қажетті ресурстарды таратады. Жұмыс жасау мазмұнымен таныстырады. Постер бойынша арнайы сұрақтар беріп, талқылайды.
|
Жаңа сабақ бойынша топ мүшелері арнайы постер дайындайды. ДЖИКСО тәсілімен постерлерге таныстырылым өткізеді. Қосымша сұрақтар алмасады.
|
Сергіту сәті
|
2 мин
|
«Бир,екі,үш,төрт бес» биін қояды. Жаттығу барысын көрсетеді
|
Би ырғағымен сергіту сәтін өткізеді.
|
Стратегиялық ойын
|
3 мин
|
Айналмалы орындық.
Оқушыларды екі шеңберге қарама-қарсы орналастырады,ішкі шеңберде 4 ,
|
Оқушылар екі шеңберге орналасын ,сыртқы шеңбер айналып тұрады, қарама-қарсы келгені сұрақ қояды,ішкі шеңбер жауап береді
|
Дәптермен жұмыс
|
3 мин
|
Химиялық реакция теңдеулерін жазу.
|
Тапсырманы оқушылар өз бетімен шығарады. Бірінші бітірген оқушы мұғалімге көмекші болады.
|