Тема: Штучні супутники Землі. Перша космічна швидкість. Внесок українських
вчених у розвиток космонавтики.
Мета:
дидактична: формувати в учнів знання про штучний супутник, першу космічну швидкість; навчити застосовувати ці знання на практиці;
розвивальна: пробудити в учнів бажання пізнавати та досліджувати; розвивати в учнів вміння самостійно, грамотно висловлювати свої думки; розвивати пам’ять, логічне, абстрактне та фізичне мислення, увагу;
виховна: розкрити учням велику роль закону всесвітнього тяжіння та необхідність його знати; довести, що навколишній світ може бути пізнаним; виховувати увагу, працелюбність учнів, вміння раціонально використовувати робочий час; формувати науковий світогляд учнів.
Обладнання: мультимедійний проектор; мультимедійна дошка; коп’ютер; програмні педагогічні засоби навчання: «Фізика 9» та «Бібліотека електронних наочностей. Фізика 7-9».
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Підготовка класного приміщення; перевірка відсутніх; підготовка необхідного обладнання; включення учнів у діловий ритм уроку.
ІІ. Перевірка знань
На попередніх уроках ми познайомилися з різними видами сил, та розв’язували задачі пов’язані з цими поняттями. Сьогодні ви маєте змогу перевірити свої знання під час проведення «Міні – тестів».
Чергові роздають учням карточки для заповнення, на яких потрібно написати клас, призвіще та ім’я учня, варіант завдання. Завдання експрес-тесту проектується на екран (слайди 1-4).
Клас___________ Варіант______
Призвіще, ім’я_________________________________
-
1
|
2
|
3
|
4
|
Всього
|
|
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Після закінчення розв’язування тестів учні обмінюються карточками і перевіряють тести. Правильні відповіді проектуються на екран. Чергові збирають карточки.
Варіант 1
1.Якщо векторна сума всіх сил, що діють на тіло, дорівнює нулю, то…
А. напрям руху тіла змінюється
Б. швидкість руху тіла залишається незмінною
В. швидкість руху тіла з часом зростає
Г. швидкість руху тіла з часом спадає
2.Кількісну міру дії одного тіла на інше, внаслідок якої тіла набувають прискорення, називають…
А. масою
Б. силою
В. роботою
Г. тиском
3.Установіть відповідність між законами та їх математичним записом…
А. Закон Гука
Б. ІІ закон Ньютона
В. ІІІ закон Ньютона
Г. Закон всесвітнього тяжіння
Достарыңызбен бөлісу: |