Сынып: Қатысқандар



Дата08.02.2022
өлшемі28,3 Kb.
#123199
Байланысты:
Қмж Лайла Аяу


Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:




Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы

Биология курсы бойынша сыныптан тыс жұмыстарды соның ішінде биологиялық үйірмелерді жоспарлау мен өткізу талаптары




Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Биология кабинетінде қауіпсіздік ережесін біледі,және түсінеді.
Зертханалық сабақтар дегеніміз не екенін біледі.
Зертханалық сабақтың маңызын түсінеді.
Көптеген оқушылар:
Зертханалық жұмыстардың түрлерін ажырата алады.
Кейбір оқушылар:
Кей зертханалық жұмысты істей алады.






Бағалау критерийі

Биология курсы бойынша сыныптан тыс жұмыстарды біледі.
Биологиялық үйірмелерді жоспарлау мен өткізу талаптары жайлы нақты біледі




Тілдікмақсаттар



Негізгі сөздер мен тіркестер: натуралис,үйірме,сарамандық жұмыс,






Пәнаралықбайланыс

География,экология




Сабақ барысы







Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері






Сабақтың басы
(7-минут)



Сабақта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Жағымды психологиялық ахуал орнату.
"Жылы лебіз"әдісі арқылы оқушылар бір-біріне биологиялық тілде жақсы тілектер білдіреді




Үй жұмысы


Сабақтың ортасы
(30 минут)



«Хат келді»(жеке жұмыс)

1.Зертханалық сабақтар дегеніміз не


2.Зертханалық жұмыс істеідегі қауіпсіздік ережесі айтыңыз.
3.Зертханалық жұмыстардың түрлері
4.Зертханалық сабақтарда тақырып бойынша жаңа оқу материалын ұғыну үшін қандай тәсілдер ескеріледі?


Жаңа сабақ.



  • Оқушыларға білім және тәрбие беруде басты рөл атқаратын оқу процессінің формаларының бірі сабақтан тыс және сыныптан тыс жұмыстар болып саналады.




  • Сабақтан тыс жұмыстар биология кабинетінде, тірі табиғат аясында, оқу-тәжірибе участогінде орындалады.




  • Жұмыс тәжірибе, өсімдіктердің коллекцияларын, гербарийлерді бақылау арқылы жүргізіледі. Әрбір оқушы жылына бір, екі жұмысты сабақтан тыс жағдайда орындау керек. Осы орындалған жұмысты ұстаз бағалап, отырады.



1-тапырма
Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі.

  • 3 суретті 3 бөлікке бөліп, араластырып, оқушыларға таратамын. Қиындыларды сәйкестендіріп, біріктіру арқылы 3 топ пайда болады.Берілген тақырып бойынша постер әдісі арқылы тақырыптарды қорғайды.

1-топ.
Сыныптан тыс өтілетін жұмыс түрлері.
Топпен өтілетін жұмыс


2-топ.
Жан-жақты (жаппай) өтілетін жұмыстар
Сыныптан тыс жаппай жұмыс


3-топ.
Ботаникалық кештер:
Жекелеп жүргізілетін сыныптан тыс жұмыстарға жататындар
2-тапсырма
Жұлдызды ұяшықтар ойыны.
Ж ұлдыз пішініндн сүрақтар жасырылған.Әр оқушы өз қалауы бойынша таңдап,ішіндегі сұрақтарға жауап беру керек.





  1. Сабақтан тыс жұмыстар қайда өткізіледі?

Биология кабинетінде, тірі табиғат аясында, оқу-тәжірибе участогінде орындалады.

  1. Өз қалаулары бойынша жүргізілетін сабақ формасының бір түрі ?

Сыныптан тыс жұмыстар

  1. Биология пәнінен жүргізілетін сыныптан тыс жұмыстардың формалары?

Топтасып жүргізілетін жұмыс, жеке түрде жүргізілетін жұмыстар.

  1. Топтасып өткізілетін жұмыстарға мыналар жатады: ?

Жасушажас натуралистер үйірмесіндегі
жүргізілетін жұмыс, биология кабинетінде "ассистенттік" жұмыс атқарып, оны
жабдықтауға, безендіруге қатысу.

  1. Оқу-тәжірибе жұмысының биологиядан топпен өтілетін
    сыныптан тыс жұмыстардағы негізгі шара ?


жас натуралистер үйірмесі.

  1. Қоғамдық пайдалы бұқаралық шаралар дегеніміз-?

жас натуралистер үйірмесі
жұмыстарының бүкіл мектеп оқушыларын, ата-аналарды, тіпті көршілес мектептер
оқушыларын іске жұмылдыра алуы.

  1. Жекелеп жүргізілетін сыныптан тыс жұмыстарға жататындар:

бұрышында істелетін жұмыс, оқу-тәжірибе участогінде істелетін жұмыс, табиғатта істелетін жұмыс және сыныптан тыс әдебиеттерді оқу.

  1. Сыныптан тыс жұмыс түрлері дегеніміз?

оқытушының басшылығымен оқу бағдарламасын толықтырып, кеңейте түсуде оқушылардың танымдық қызығуы мен шығармашылық дербестігін ояту мақсатында сабақтан бос уақытта олардың өз еркімен жұмыс істеуі үшін ұйымдастырылатын оқу тәрбие жұмысы.

  1. Сабақтан бос уақыттағы жұмыс дегеніміз?

сабақтың жалғасы яғни сынақ тәжірибе демек, оқушы сабақта өткен тақырыпты бақылау, тәжірибе өткізіп, мерзімдік баспасөзде, ғылыми көпшілікке арналған әдебиеттерден және басқа да дәйектемелерден қажетті мағлұмат жинастыруды сабақтан бос уақытта жүзеге асырады.




Сабақтыңсоңы
5 минут

Үйге тапсырма:



Кері байланыс: «3:2:1» әдісі
Рефлекция «ҚҚҚ» кестесі

Қиын

Қызықты

Құнды



















Биологиялық кештер мен байқаулар ұйымдастыру.








Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз?

Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигеруденкейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз?




оқушыларды түгел қамту үшін «жеңілден күрделіге»қарай спиральды оқытуға бағытталған тапсырмалар арқылы жұмыс жасай отырып,қолдау көрсету.
Оқу мақсатына жету үшін оқушылардың ілгерілеуін көрсететін қалыптастырушы бағалау тапсырмаларыдескрипторлар арқылы сараланды.

оқушыларды түгел қамту үшін «жеңілден күрделіге»қарай спиральды оқытуға бағытталған тапсырмалар арқылы жұмыс жасай отырып,қолдау көрсету.
Оқу мақсатына жету үшін оқушылардың ілгерілеуін көрсететін қалыптастырушы бағалау тапсырмаларыдескрипторлар арқылы сараланды.

Сабақ бойында қалыптастырушы бағалау жүргізілді. Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындағанда оқушыларды жетелеу мақсатында дискрипторлар арқылы стикерлермен,жұлдызшалармен,
мадақтауменынталандырдым.Осындай бағалау түрлері оқушылардың сабаққа деген ынтасын,пәнге деген қызығушылықтарын,ішкі уәжін оятады.




Сабақбойыншарефлексия


Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, Қолжетімді болдыма?
Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Оқу мақсаттары шынайы,қолжетімді болды.Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді.Сабақта саралау дұрыс жүргізілді.Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландым. Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ.




Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:

2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?


1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет