Сандары бар тізбектелген әріптер арқылы тақырыпты ашамын.Мақсатым Жаңа сабақты меңгерту,тізбектеп оқыту үшін «ДЖИГСО» әдісін.Пысықтау мақсатында «Көкпар» әдісін Қорытындылауда «Миға шабуыл»
Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін біледі.
Қ. Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін меңгереді алады
Бағалау парақшалары арқылы
Үй жұмысын сұрағанда «Сұрақтар шеңбері» әдісін
«ДЖИГСО» әдісін қолданғанда
Сабақты пысықтауда «Көкпар» әдісі
Қорытындылауда «Миға шабул»
Оқулық
Марекр
Парағы
Стикер
А4 парағы
ноутбок
3
Қ.Жұмаділов
«Қозыкүрең» бейнесі
Ақын туралы білу.
«Қозыкүрең» бейнесі жайлы түсіну
Суреттер арқылы тақырыпты ашамын.Мақсатым Жаңа сабақты меңгерту,тізбектеп оқыту үшін «ДЖИГСО»
әдісін. Мәтіннен Пысықтау мақсатында «Футбол алаңы» әдісін Қорытындылауда «Сынақтан өткізу»
Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» бейнесін біледі.
Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» әңгімесін оқи алады.
Қ.Жұмаділов «Қозыкүрең» бейнесін сипаттай алады.
Бағалау парақшалары арқылы
Үй жұмысын сұрағанда «Жуан-жіңішке» әдісін
«ДЖИГСО» әдісін қолданғанда
Мәтіннен мақал-мәтел теріп жазғанда
Сабақты пысықтауда «Кір жайғыш» әдісі
Қорытындылауда «Сынақтан өткізу»
Оқулық
Марекр
Парағы
Стикер
А4 парағы
ноутбок
ОҚО Мақтарал ауданы №111 Ж. Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі
Қуандықова Айнұр Бөрібайқызы 5 сынып
Мақсатым Қ.Мырза Әлі мен Қ.Жұмаділовтің өмірі жайлы және шығармашылығы жайлы білімдерін кеңейту.
Сабақ кезеңдері мен әдіс-тәсілдер.
Ортасы Негізгі бөлім: жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу және меңгерту мен пысықтауды жүзеге асыру
Аяқталуы қортынды бөлімінде: Сабақты қортындылап,кері байланыс пен үй тапсырмасы және бағалауды жүзеге асыру.
Топтарға біріктірудегі мақсатым:тиімді қарым-қатынас арқылы қолайлы орта құру.Әдіс-тәсілдерді қолданудағы мақсатым:өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін.
Осы әдістерді қолданудағы мақсатым:Жаңа тақырыптарды ашу мен тақырыпты меңгерту және пысықтау үшін.
Осы тәсілдерді қолданудағы мақсатым:алған білімдерін шыңдау үшін.Кері байланыс алудағы мақсатым:Сабаұтыңтиімді немесе тиімсіз өткендігін білу үшін.
1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
2.Сын тұрғысынан ойлауға үйрету.
3.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау
.4.Оқыту мен оқудағы ақпаратты технологияны пайдалану.
жайлы мағлұмат білу. “Қозыкүрең” бейнесінің мазмұнын түсіну.
Тілдік мақсат:
“Проза,поэзия,
Филолог
Алдыңғы білім:
1.Қ.Жұмаділов
жайлы біледі.
2.Ақынның шығармасы жайлы біледі.
3.Қозыкүрең әңгімесінің мазмұнын айта алады.
Бағалауды бағалау парақшасымен алдым
“Кіржайғыш”
арқылы жаңа сабақты пысықтадым.
Мақсатым:
сұрақ-жауап арқылы жинақтау
Ортасы негізгі бөлім: Ат әбзелдері бар суреттер бейне ролик көрсетілімі арқылы тақырыпты ашамын және ДЖИГСО әдісі арқылы меңгереді.
Сәтті тұстары:Ат әбзелдері бар суреттер туралы бейне ролик өте сәтті өтті .”Жуан-жіңішке” “Футбол алаңы” сәтті өтті.Нәтижесінде оқушылар Қ.Жұмаділов өмірімен және шығармасымен танысты. “Қозыкүрең” бейнесі туралы оқи отырып мысалдар келтіріп, өмірмен байланыстыра алады.
Басталуы кіріспе: Сәлемдесу,түгелдеу “Жуан-жіңішке” арқылы үй тапсырмасын сұрадым. Жемістері бар суреттер арқылы топтарға біріктірдім
Футбол алаңы арқылы қортындыладым.
Кері байланыс “Күн сәулесі”әдісі арқылы
алдым.
Барлық мұғалімдер балаларға білім беруде барынша жоғары жетістіктерге қол жеткізу үшін қолайлы орта жасауға тырысады.Дарынды және талантты балаларға қатысты бұл-ойлауды, талқылауды және мұқият жоспарлауды талап ететін едәуір күрделі мәселе. Әр-түрлі теориялар мен стратегиялар балаларды оқытудың мазмұнын анықтау үшін тиісті бағдарлама шеңберінде қолданылады. Талантты немесе қабілетті үнемі айқындай отырып бастауыш мектептердің мұғалімдері өздерін “дарынды бақылаушылар” ретінде көрсетуге тиіс.
Талантты дарынды оқушыны оқуыту және оқу.
Кедергілер ДЖИГСО әдісінде өз ойларын толық жеткізе алмау. Кедергіні жоюда мен екінші сабағымда ДЖИГСО әдісі бойынша меңгерді,сұрауда “Кір жайғыш”әдісіне түрлендірдім. Нәтижеде Ат әбзелдері бар суреттер де, “ДЖИГСО” Кір жайғыш әдісінтерін қолдану арқылы өз ойын ашық айта алатын,өзін-өзі реттей алатын және мысал келтіріп өз бетінші жұмыс жасай алатын,өз әрекетіне кері байланыс беріп оны бағалай алатын оқушы қалыптасты.
Жаңа тақырыпты талқылауда
Жаңа тақырыпты талқылауда “Кір жайғыш” әдісін қолдандым
Іс-тәжірбиедегі зерттеу жұмысымда қандай өзгерістер болды.
Өзімдегі
өзгеріс
Оқушылардағы өзгеріс
Сабақтың мақсаты
Сыныпта
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруды және оның маңызы зор екендігін байқадым
Мұғалімнің бағалауынан сыныптастарының және өзін-өзі бағалауды қолдандым
Жоғары деңгейлі сұрақтар техникасын пайдалану,сыни ойлау оқушының даму дәрежесін арттыратынына көз жеткіздім
Топта бір-бірімен жұмыс жасауды үйренді.Оқушылар өзін-өзі реттеуді үйренді.
Өз пікірін айтуға және өзгенің пікірін тыңдауға дағдыланды.
Тұйық оқушылар сөйлей бастады.Постер қоғауға дағдыланды және қызығушылықтары арта түсті.
Болашақтағы жоспарым
Оқушыларға
түрлі әдіс-тәсілдерді қолдануды жоспарлаймын. Оқушы мен мұғалім арасындағы қарым-қатынасты нығайту.Сабаққа деген қызығушылығын дамытамын.Сұрақтар техникасын жоспарлаймын.
Оқушылардың топтық жұмысын және жеке жұмысын дамытамын.
Оқушыларды сыни ойлануға баулимын.
Күнделікті тәжірбиеде модульдерді тиімді қолдану.
Оқушылардың өз іс-әрекетіне кері байланыс беруді дамытамын.