Пәні:
|
Әліппе
|
Күні:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып:1 «»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Б дыбысы мен әрпі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
Мәтінен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады.
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады.
|
Сабақтың мақсаты
|
әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады, оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады.
|
Жетістік критерийлері
| |
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/ уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (3мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгелдеу
Психологиялық ахуал орнату.
«Аялы алақан»
Оушылардың сабаққа назарын аудару
«Серпілген сауал» әдісі
Қазақ алфабиттінде қанша әріп бар?
Шана сөзін буынға бөл.
Қуаныш сөзінде қанша әріп, қанша дыбыс, қанша буын бар?
Ауыл сөзіне дыбыстық талдау жаса.
|
Доп қолына алған оқушы сұраққа жауап береді
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
ҚБ. «Жарайсың, Керемет, Тамаша» мақтау сөздер арқылы ынталандыру
|
Оқу құралдары
Оқулық, діптер, қаламсап.
доп
|
Сабақтың ортасы
(3 мин)
15 мин
10 минут
|
Мұғалімнің түсіндірмесі
Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу
Айтылым.Суретпен жұмыс.
Ой қозғау. (Суреттен не байқағандарын сұрау)
Бб
Оқылым. (оқушылардан қандай ерекшелік байқағандарын сұрау)
бал баба бота араба
бала бата бота дорба
Дескриптор:
- берілген сөздерді буындап, тұтастай, мәнерлеп оқиды;
Ж азылым.
Жұмыс дәптеріне дыбысының емілеге сай жазуларын қадағалау.
Дескриптор:
әрпін емілеге сай жазады;
|
Суреттерді атайды.
Жаңа дыбысқа берілген сөздерді буындап, тұтастай, мәнерлеп оқиды.
|
ҚБ. «Жарайсың, Керемет, Тамаша» мақтау сөздер арқылы ынталандыру
ҚБ. Смайликтер арқылы бағалау
|
Б әрпіне байланысты алынған әріптер.
оқулық
|
Сергіту сәті
2 минут
|
Сергіту сәті
Ал балалар тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Оңға қарай бұрылып,
Солға қарай бұрылып,
Бір отырып бір тұрып,
Бой сергітіп алайық
|
Сергіту сәтіндегі іс әрекеттерді жасау
|
|
|
Сабақтың соңы
7 мин
|
Топтық жұмыс.
«Ғажайып қоржын» әдісі.
Қоржыннан әріптерді алып сөз құрау. Құралған сөздерді тақтаға жазу.
|
Қоржыннан алған әріптеріне сөз құрайды, тақтаға жазады.
|
ҚБ. Топтар бір– бірін бағалау
|
Қоржын, әріптер жазылған кеспе қағаздар, тақта, бор
|
Рефлексия
5мин
|
«Бағдаршам көздері» әдісі
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар
Сіздің көмегіңіз қажет
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады.
|
Бағдаршам көздерін бояу арқылы
|
Түрлі түсті қарандаштар қарандаштар
Бағдаршам көздері бейнеленген қағаздар
|