Бағдарламасы бойынша өткен тәжірибелік сабағы
Дата 12.09.2020 өлшемі 345,5 Kb. #63873 түрі Сабақ
«Қос-Қорған» жалпы орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі ІІІ деңгейлік курстан өткен Ш.Жаппаровтың «Lesson Stady» бағдарламасы бойынша өткен тәжірибелік сабағы
Сабақ
Б.Соқпақбаев «Менің атым-Қожа» повесі ( диологтік оқыту , зерттеушілік әңгіме )
Күні 20.01.2017
Мұғалімнің аты-жөні: Жаппаров Шарипжан
Сынып: 6-сынып
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
6.1.2.1. Мәтінді тыңдай отырып, автор не айтқысы келгенін анықтау (тірек сөздерді қолданып)
6.2.2.1.Дауыстап немесе іштей оқу арқылы әңгіменің мазмұнын түсіну және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау.
6.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен повестен тірек сөздер/тіркестерді тауып,негізгі ойды айту , мәтінді бөлімдерге бөлу және жоспар құрастыру.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:
Әр бір жерде өзін -өзі ұстауға, өз орнын білуді үйренеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Мәтінді оқи алады , әңгімелейді ,автордың пікірін анықтайды.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мәтінді бөлімдерге бөле алады, эпизодтарды орын -орынына қоя біледі, негізгі идеяны аша алады
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады.
Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер:
Мектеп , оқушы , мұғалім , ана , дос
Школа , ученик , учитель, мама , друг
School , disciple, teacher, mother , friend
Бағалау критерийлері
Оқылған әңгіменің , көрсетілімнің мазмұнын түсінеді
Негізгі идеяны анықтайды, өз ойларын толық жеткізе алады , дәлелдейді, бағалайды
Дескриптор
І . Ақпаратты іздеу , жинақтау
ІІ. Жалпылау , интерпритациялау
ІІІ. Түсіну , бағалау
5мин
Ұйымдастыру кезеңі
«Шаттық шеңберін» құру , шаңырақтың қасиеттерін айту және оған тілектер айту, оң жақ және де сол жақ болып бөлінеді
Шаңырақ макеті
Алдыңғы оқу
FILA әдісі
Ашық сұрақтар қойып , оқушылардың ойларын білу
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
10 минут
Басы
Мағынаны ашу : «Менің атым Қожа» не үшін сондай тақырып таңдалған ?
Ширату : Ашық сұрақтар қоя отырып , оқушыларды әңгімеге тартып, диалог ұйымдастыру, оқушылар жауап беріп отырады
Видеоролик
Таратпа материалдар
слайдтар
Сергіту сәті:
Сіз қалай жатып ұйықтайсыз ,соған қарап мінезіңізді анықтап көрейік
Сурет , видеоролик
10 минут
Ортасы
Оқылым : Мәтіннің бастауын оқып естірту
Оқушылар әңгімедегі өздеріне ұнаған жерді оқиды немесе әңгімені сюжеттерін қысқартып әңгімелейді
Тыңдалым: Кім көп біледі ? ойынын өткізу
Мәтіннен сюжетер оқып тыңдатылады
Айтылым: Оқушылар тыңдағандарын жүйелеп айтып береді
Блум токсономиясы бойынша
Суретте :
Салыстыр:
Зертте :
Қолдан :
Талда :
Бағала :
АКТ
Оқулық
Суреттер
15 минут
Соңы
1.Көрсетілім : Видеороликті көрсету
Постер жасатып, тұжырымдама қорғату
2. «Полиглот» бүгін жиі қолданған сөздердің үш тілде атауын айтып береді
Эпизодтарды орын-орнына қою, жоспар құру
Видеоролик
Қима қағаздар
Сергіту сәті:«Саусақтар сөйлейді» ойыны
М.Шахановтың «Жігерлендіру» монологін естірту
РАПТ әдісі бойынша өз ойларын жазу
Аудио таспа
Қосымша мәліметтер
5 минут
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Оқушының деңгейіне қарай тапсырма беремін
Блум таксаномиясы бойынша
І . Ақпаратты іздеу, жинақтау
ІІ. Жалпылау , интерпритациялау
ІІІ. Түсіну, бағалау
Стикерлер арқылы бағалаймын
Сабақ соңында мен сабақтың басында берген бағалау парақшаларындағы дескрипторлар арқылы өздері қойған бағаларымен таныстырады
Бейнелеу өнері, дүниетану, қазақ тілі , орыс тілі , ағылшын тілі, георафия, математика , тарих...
Рефлексия
1.Сабақтың оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?
2.Бүгін оқушылар не үйренді?
3.Оқыту ортасы қандай болды?
4.Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жұзеге асты ма?
5.Уақытты қалай пайдаландым?
6. Мен жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім және неліктен?
Достарыңызбен бөлісу: