Мектеп:
|
№23 мектеп
|
Күні:
|
06.12.2021
|
Мұғалімнің аты:
|
Жаппасбаева А.Ж.
|
Сынып:
|
9 «Ә»-сынып
|
Қатысқандар/қатыспағандар:
|
18
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сабақтың тақырыбы:
|
М. Өтемісұлы « Мен, мен едім, мен едім» өлеңінің идеясы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
А/И 9.2.4.1. Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу.
|
Сабақ мақсаты:
|
М. Өтемісұлының « Мен,мен едім,мен едім» өлеңіне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу.
|
Тілдік мақсат:
|
Автор стилі, өлең құрылысы.
|
Құндылықтарға баулу:
|
Тарихтың ,мәдениет пен тілдің біртұтастығы
( патриотизм және азаматтық жауапкершілік )
|
Алдыңғы оқу
|
М. Өтемісұлы өмірі , шығармашылығын біледі .
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих
|
Саралау әдістері
|
Сабақ кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Тапсырма
Ашық сұрақ арқылы сабақты жағымды көңіл күй бастау.
Автор және кейіпкерлер арқылы «Шашу» әдісімен оқушылар топтастырылады.
1.Махамбет
2.Исатай
3.Халық
|
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
ӘН « Мен, мен едім, мен едім»
|
|
|
Сабақтың ортасы
35 мин
|
Топтық жұмыс
«Санадағы сценарий»
1топ тапсырмасы
« Мен, мен едім, мен едім» өлеңінен ақын образы туралы ойларды жинақтап, топтастыру арқылы көрсетеді.
2топ тапсырмасы
Махамбеттің «мені» мен қазіргінің «менін» салыстыр
3 топ тапсырмасы
« Мен, мен едім, мен едім» өлеңінің мәні мен мазмұнын өңдеп жазады
|
Махамбет шығармашылығын әр қырынан қарап, ойларын ортаға салу
|
Бағалау критерийі:
Өлеңнен ақын образын ашып,
Махамбеттің
« мені» мен қазіргі таңның «менін» салыстырып,
өлеңді креативті өңдеп жазады.
Дескриптор:
1 Өлеңнен ақын образын ашатын ойларды жинақтап, топтастырады.
2 Ақынның «менін» қазіргі таңның «менімен» салыстырады.
3 Өлеңді креативті өңдеп жазады.
.ҚБ « Коментарий бер» әдісі
|
оқулық
|
|
Жұптық жұмыс
Махамбеттің « Мен, мен едім, мен едім» мүшәйрасына хабарландыру жазу .
|
Мүшәйраға хабарландыру жазу
|
ҚБ «Бутерброд» әдісі
|
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Жеке жұмыс.
«Мен- Махамбет ұрпағы» тақырыбында
«БЕС МИНУТТЫҚ ЭССЕ» жазу.
|
Қорытындылау мақсатында
|
ҚБ Мұғалімнің ауызша кері байланысы
|
|
|
«Мен, мен едім» өлеңінен үзіндіні өңдеп , креативті жазып келу
|
|
|
|
|
«Баспалдақ» әдісі
|
|
|
|