М.ӘУЕЗОВ АТЫНДАҒЫ ОҢТҮСТІК ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ
ТАРИХ ЖӘНЕ ПЕДАГОГИКА ФАКУЛЬТЕТІ
«ПСИХОЛОГИЯ ЖӘНЕ АРНАЙЫ ПЕДАГОГИКА» КАФЕДРАСЫ
Орындаған: Бектасова Балнұр
Тобы: ТП-18-2к1
Қабылдаған:Нурбекова Аида
Сандарды қосу және азайту . Қосу және азайту дағдыларын дамыту
Білімділігі:
- Сандарды қосу,азайту ережесін түсіндіру, топтық , жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау.
Дaмытушылығы:
- Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу, ойлау
- қабілеттерін дамыту,танымдық қызығушылығын артты- рып,ой-өрісін кеңейту.
Тәрбиелігі:
- Оқушыларды шапшаңдыққа, адамгершілікке, ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:
Сабақтың көрнекілігі:
Интерактивті тақта
Бейнематериал
Таратпа материалдар:
.
III. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жүректен шыққан жылы
лебіздерін білдіреді. Психологиялық дайындық.Оқушы назарын сабаққа аудару.
Cандарды өсу және кему ретінде ауызша санап шығу.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
ә) Өткенді қайталау.
Топқа бөлу:
Жаңа сабақ
2+4=
|
3+3=
|
2+5=
|
3+2=
|
2+2=
|
3+5=
|
2+8=
|
3+10=
|
2+7=
|
3+6=
|
2+3=
|
3+4=
|
2+1=
|
3+1=
|
2+9=
|
3+9=
|
Кім жылдам?
Мұғалім сөзді атайды . Оқушылардың міндеті – ал дұрыс таңбаны таңдау. Егер + болса, балалар қол соғады, егер – болса, балалар аяқтарын тоқылдатады.
«Қосу-алу» ойыны
5*1=6 10*6=19
8*6=2 15*9=24
10*5=15 19*4=15
20*9=11 25*7=32
«Тез,ойла»
Өрнектердің мәнін табыңыз.
І-топ
ІІ-топ
ІІІ-топ
№3 тапсырма
1
2
3
5
8
9
6
7
4
+1
№4 тапсырма
Сергіту сәті
(видео)
«Қызықты математика»
Саянда болды 8 алма Сайданға берді 4 алма. Ойланып, кәне, көрейік - Саянда қалды қанша алма?
8 - 4 =4
Бәйгеге шықты жануарлар Алға шықты бесеуі. Қосылды оған екеуі Мәреге келді нешеуі?
5 +2=7
Айманда болды бес алмұрт, Әселге берді екі алмұрт. Айманның қалды қолында Неше алмұрт тез ойла?
5 - 2=3
Сегіз қияр базардан Сатып алды Сәлімжан. Бес қиярды алғанда Қанша қалды дорбада?
8 – 5=3
Дәптермен жұмыс
97-98-беттер бойынша жұмыс жүргізіп, тапсырмаларды орындау.
Үйге тапсырма
Кері байланыс
-Бүгінгі сабақ кімге қиын болды?
-Кім түсінбеді?
-Кімде сұрақ бар?
-Кім бәрін түсінді, алға қарай жылжып басқа білім алуға дайын?
Рефлексия
Достарыңызбен бөлісу: |