Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2АТүзулердің өзара орналасуы
|
Мектеп: «Матай орта мектебі» кмм
|
Күні: 21.04.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні: Нуртулеуова А.Ж
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны: 15
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы.Үшбұрыштың сыртқы бұрышы.
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
7.1.1.16 Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын дәлелдеу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Үшбұрыштың анықтамасын біледі.Үшбұрыштың түрлерін ажыратады.
|
Басым бөлігі: Үшбұрыштың бұрыштарын транспортир көмегімен өлшейді
|
Кейбір оқушылар Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теореманы дәлелдейді
|
Жетістік
критерийі
|
Үшбұрыштың бұрыштарын транспортир көмегімен өлшей алады
Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теореманы біледі
Үшбұрыштың белгісіз бұрыштарын таба алады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар үшбұрыштардың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теореманы айта алады ,өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді
|
Негізгі сөздер мен тіркестер бұрыш, үшбұрыш, градус
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы неге тең ?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды,басқалардың пікірін тыңдауға,өз пікірін ашық айтуға дағдыланады
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сызу,информатика
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Электронды оқулық,презентация
|
Бастапқы білім
|
Үшбұрыш және оның түрлері. Параллель түзулер,олардың белгілері мен қасиеттері
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10мин
|
Психологиялық ахуал туғызу. Көңіл-күй тренингі
Топқа бөлу (сұрақтар арқылы)
Барлық бұрыштары сүйір болатын үшбұрыш
Бір бұрышы доғал болатын үшбұрыш
Бір бұрышы тік болатын үшбұрыш 1-топ:Сүйір бұрышты үшбұрыш
2-топ:Доғал бұрышты үшбұрыш
3-топ:Тік бұрышты үшбұрыш
Топ басшысын анықтау (логикалық сұрақтар)
Зейінді шоғырландыру сұрақтары. «Геометриялық лото» ойыны
Қандай фигура үшбұрыш деп аталады?
Қабырғаларының ұзындықтарына қарай үшбұрыштың түрлері
Тең бүйірлі үшбұрыштың анықтамасы
Қандай бұрыш жазыңқы бұрыш деп аталады ?
Тең қабырғалы үшбұрыштың анықтамасы
Қандай бұрышты сүйір деп атайды ?
Қандай үшбұрышты тең қабырғалы үшбұрыш деп атайды ?
|
Слайд
Кеспе қағаздары
Слайд
|
Сабақтың ортасы
30мин
|
Жаңа материалды қабылдауға даярлық
Практикалық жұмыс (жеке жұмыс)
Оқушыларға практикалық жұмыстың жоспары берілген карточканы тарату (транспортир көмегімен бұрыштарды өлшеу)
Берілген үшбұрыштың бұрыштарын бүктеу арқылы бір нүктеге жинақтау
Сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақ мақсатын анықтау.
Электронды оқулық бойынша түсіндірмелі жұмыс
Теорема дәлелдеуін дәптерге жазу.Түртіп алу стратегиясы
Тапсырма Ойлан-жұптас-бөліс
1-топ.Үшбұрыштың екі доғал бұрышы болуы мүмкін бе?
2-топ.Тең қабырғалы үшбұрыштың әрбір бұрышы неге тең?
3-топ.Үшбұрыштың екі бұрышы тік болуы мүмкін бе?
Сергіту сәті. Қол қимылдары арқылы бұрыш түрлерін көрсету
Дайын сызбалар бойынша үшбұрыштың белгісіз бұрыштарын табуға арналған тапсырмалар (жеке жұмыс)
Математикалық диктант
|
таратпалар
Таратпа материал
|
Сабақтың
соңы
5мин
|
Бағалау. Топтар бір-бірлерінің жұмыстарын бағдаршам,смайликтер арқылы бағалайды.Топ басшылары топ мүшелерін дескрипторлар бойынша бағалайды
Үйге тапсырм : Оқулықтан есеп беріледі
Кері байланыс Тазалық ойыны оқушылар өз ойын жазады
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.
Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады
|
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|