Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата22.08.2017
өлшемі55,39 Kb.
#24644
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп МДШО» КММ


Күні: 17.01.2017жыл



Мұғалімнің аты-жөні :Кусаинова Р.Д.

Сынып: 6 «Ә»


Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Б.Момышұлы «Жауынгердің тұлғасы»

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білу керек:

Ұлы Отан соғысы туралы білетіндерін айта алады.Б.Момышұлының өмірбаянын айта алады.Әңгіменің мазмұнын түсінеді,өз ойларын жеткізе алады.



Оқушылардың көбі жасай алады:

Сұраққа жауап бере алады,әңгіменің мазмұнын айта алады,өз пікірін айта алады.



Оқушылардың кейбірі жасай алады:Шығарманың идеясын табады,шығармашылық жұмыспен айналыса алады.

Тілдік мақсаттар

Шығармадағы мақал-мәтелдердің мағынасын ашып айтады.

Пәнаралық байланыстар

Тарих,қазақ тілі

АКТ-ны қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтаны қолдану,бейнефильм,сайттар, ресурстар

Бастапқы білім білім


Оқушылар Ә.Сәрсенбаевтың өмірбаянын , лирика туралы , өлеңдерін жатқа айтады.

Сабақ барысы

.Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Ұйымдастыру.Топқа бөлу.Білу,тану.Түсіну.

Қолдану.Сергіту сәті. Талдау.Жинақтау. Рефлексия.Бағалау.



Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин
Топқа бөлу


3 мин

3 мин


Ұйымдастыру кезеңі

1. Амандасу

2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Әр оқушы өз атын және өз атының бас әрпінен басталатын жағымды қасиетті атайды.

«Азамат», «Намыс», «Жігер», «Батыр» тобы


Ситуациялық сұрақтар.
1.ҰОС туралы не білеміз?

2.«Батыр» сөзін қалай түсінесің?

3.Ұлы Отан соғысындағы қазақ батырларын ата?

4.Тәуелсіз еліміз үшін күрескен батырлар?

5.Қазіргі бейбіт заманда батыр болуға болады ма?



Қимылмен көрсету презентация слайд-шоу

Білу. Тану.

Сабақтың ортасы-

5 мин

Түсіну.

5 мин


Қолдану.

5 мин


3мин
Сергіту сәті.

3 мин


Талдау.

5 мин
Жинақтау.




Жаңа сабақ

ҰОС туралы бейнеролик көрсету

Бауыржан туралы «Сен білесің бе?» фильмін көрсету.Пікір аламасу.

Б. Момышұлының өмірбаянымен таныстыру.



Дәптермен жұмыс.

«Түртіп алу» стратегиясы

«Мағынаны тану» стратегиясы

1-топ:Қысты суреттеу

2-топ: Генералдың Момышұлымен сөйлесуін баяндау.

3-топ:Мәскеу түбіндегі шайқасты баяндау.

4-топ:Шығарма кейіпкерлеріне мінездеме беру.
Зымыран сұрақтар» стратегиясы

Шығарманың мазмұны бойынша оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.


Постермен жұмыс.

1-топ: Әңгімедегі кездесетін мақалдарды теріп жазып ,түсіндіру.

2-топ:Ерлік,батырлық, қырағылық туралы мақал-мәтелдерді жазу.

3-топ:Бұл қандай соғыс? Тақырыбында мәтін құрау

4-топ:Тұрақты тіркестерді жазу
«Тұжырым» кестесін толтыру.

Кейіпкерлер. Іс-әрекеті.Адамгершілік қасиеттері.


Кім жылдам?

ҰОС соғысы қай жылдары болды?

Қазақстандық батырларды ата.

Б. Момышұлы қай жылы, қай жерде дүниеге келген?

Б. Момышұлы қай жерде оқыған.

И.В.Панфилов дивизиясы қай жерде жасақталған?

Б. Момышұлы туралы қандай фильм түсірілген?

Қандай шығармалардың авторы?

Қай жылы кеңес одағының батыры атағы берілді?

Шығарманың идеясы



бейнефильм

слайд


Дидактикалық материалдар

Постер



Сабақтың соңы

5 мин


Рефлексия.



«INSERT» стратегиясы

Не білемін? Не білдім? Нені білгім келеді?

Кестені толтыру.

Үйге тапсырма. «Бейбіт өмірдегі батырлық» шығарма жазу. Б. Момышұлы туралы қосымша деректер іздеу.






Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Критериалды бағалау. Әр топ башылары алдындағы парақшалар арқылы баллдық жүйемен бағалайды.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Қабілеті жоғары оқушыларға әңгімедегі кейіпкерлерге мінездеме жасайды. Топты басқарады.


Топтық жұмыс барысында оқушылар өзара бағалау жасайды.

Қалыптастырушы бағалау арқылы



Денсаулық және қауіпсіздік. Сабақтың басында партада дұрыс отыру.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет