Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар Биология пәнінің мұғалімі: З. Сексенова 2016-2017 оқу жылы



Дата25.08.2017
өлшемі71,51 Kb.
#27662
түріСабақ
«Бірлік» жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Тақырыбы: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар



Биология пәнінің мұғалімі: З.Сексенова

2016-2017 оқу жылы

Сабақ жоспары

Пәні: биология




САБАҚ: биология

Мектеп: «Бірлік» ЖОМ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Сексенова Замира Наркомовна

СЫНЫП: 6 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі, меңгереді,ерекшелігін аша біледі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі,табиғаттағы орнын,маңызын меңгереді

Кейбір оқушылар: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтардың ерекшелігін аша біледі табиғаттағы орнын,маңызын біледі

Тілдік мақсат

Оқушылар: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі, меңгереді,ерекшелігін аша біледі ойын еркін жеткізе алады




Негізгі сөздер тіркестер: Ботаника, цитология, анатомия, физиология, микология




Жазылым бойынша ұсыныстар: Жазылым: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі, меңгереді,ерекшелігін аша біледі. Оқылым: Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі, меңгереді,ерекшелігін аша біледі. Айтылым: Сабаққа қатысты тірек –сөздер.

Алдыңғы оқу

Қалпақшалы саңырауқұлақтарының құрылысын қорытындылау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазу)

Ресурстар


Басталуы

І.Ұйымдастыру (5 мин)

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. (9-мин)

Ұйымдастыру кезеңінде өткізу, сыныпты тыныштыққа шақыру, оқушылардың сабаққа қатысуын анықтау, журнал жазу.Сыныпты «Үй және тұрғындар» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу.
Сабақтың жоспарымен танысады.
Сабақтың жоспары: І .Экспедицияға дайындық.

1. Жолға не алу керек?(сұрақ сізден- жауап бізден )

2. Метероболжам (терминдерге анықтама беру )

ІІ . Шыңға жету.

1.Алдын ала шынығу (жабық тест сұрақтары)

2.Қарлы бұрқасын (топ мүшелері қарсылас топқа сұрақтар береді)

3.Мұздық ( деңгейлік сұрақтар)

4.Тасты жартас (шығармашылық жұмыс)

5.Қорытындылау

6.Үйге тапсырма беру
Экспедицияға дайындық.

1.. Жолға не алу керек?(сұрақ сізден- жауап бізден) 2. Метероболжам (терминдерге анықтама беру )

1 микология

2 конидий

3 микориза терминдеріне анықтама береді.


Түрлі түсті стикер

Ағаштан жасалған хобдиша

Түрлі түсті қаламсаптар

Плакаттар

Кеппешөптер

Кестелер

суреттер


III.Сергіту сәті (1 мин)

Қаражорғаға билейміз,бұлшықеттерімізді шынықтырамыз




Ортасы

ІҮ. Мағынаны тану (20 мин)



ІІ Шыңға жету.

1.Алдын ала шынығу? (жабық тест сұрақтары)


І топқа жабық тест сұрақтары

1. Жеуге жарамды саңырауқұлақтарды ата

2.Ақ саңырауқұлақтың жемісті денесінің салмағы

3.Түтікшелі саңырауқұлақтардың ерекшелігі қандай?

4.Ақ саңырауқұлақтар қай жерде өседі?

5.Қалпақшалы саңырауқұлақтарды қалай көбейеді?

6.Боз арамқұлақ сырттай қарағанда қандай саңырауқұлаққа ұқсас?

7.Саңырауқұлақтың Қазақстанда қанша түрі бар?


ІІ топқа сұрақтар.

  1. 1.Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтарды ата?

  2. 2.Ерте көктемде (наурыз, сәуір айларында)Қазақстанда қандай саңырауқұлақтар топталып өседі?

  3. 3.Арышқұлақтар қандай орманда өседі?

4.Ресейде саңырауқұлақтың қанша түрі бар?

5.Жалған түбіртек саңырауқұлағының ерекшелігі қандай?

6. Саңырауқұлақтан уланып қалмау үшін не істеу керек?

7.Уланған адамның белгілері





ІІІ топқа сұрақтар.

1.Жеуге жарамды саңырауқұлақтың қанша түрі бар?

2. Саңырауқұлақтың құрамында қандай заттар кездеседі?

3.Денесі топырақтың үстінгі қабатында дамитын саңырауқұлақ

4.Жалған түбіртек саңырауқұлағының ерекшелігі қандай?

5.Ең улы саңырауқұлақ

6.Уының әсері Қанша уақыттан соң байқалады?

7.Көңқұлақ қайда өседі?



2.Қарлы бұрқасын (әр топ қарсылас топқа сұрақтар береді)

3.Мұздық ( деңгейлік тапсырмалар)

10.Симбиоз деген не?

10.Микориза деген не?

10.Микология деген не?

20.Қалпақшалы саңырауқұлақтардың құрылысы қандай?

20.Түтікшелі саңырауқұлақ дегеніміз не?

20.Қатпарлы саңырауқұлақ дегеніміз не?

30.Ақ саңырауқұлақтың ерекшелігі қандай?

30.Боз арамқұлақтың ерекшелігі қандай?

30.Кәдімгі түлкіжемнің жалған түлкіжемнен ерекшелігі қандай?



4.Тасты жартас (шығармашылық жұмыс)

1. Арышқұлақ, майқұлақ, түлкіжем, қозықұйрық т.б саңырауқұлақтар туралы шығармашылық жұмыс қорғау.



Бейнебаян. Суреттер

Түрлі түсті стикер

Түрлі түсті қаламсаптар

Плакаттар




Аяқталуы

Vорытынды (5мин) VI.Бағалау (2мин) VIIйге тапсырма (3 мин)

Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы біледі, меңгереді,ерекшелігін аша біледі

Ұпай санына қарай оқушылар білімін бағалау



Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар туралы эссе жазу

Түрлі түсті амалдар

Қосымша ақпарат :

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет