1.Сабақтың тақырыбы:
|
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу.
|
2.Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларды ұжымшылдыққа, жолдастыққа, алғырлыққа, белсенділікке, оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыру, математикалық мәдениетке тәрбиелеу.Оқушылардың ойлау қабілеттерін, таным белсенділігін арттыру, оқушыны ұқыпты тыңдауға , практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай білу мақсатында өз білімін нақты көрсете алуға дағдыландыру.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету ,Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту ,Білім берудегі басқару және көшбасшылық ,Білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану ,Талантты және дарынды балаларды оқыту, Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Қажетті
құрал-жабдықтар:
|
СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмаларды орындау,кестелер, ҰБТ, ОЖСБ тапсырмалары , семантикалық карта , интерактивті тақта, бағалау парағы
|
3.Күтілетін нәтиже:
|
Оқушылардың есеп шығаруына қарай?
14 – 13 балл – 5
12 – 10 балл - 4
9 – 7 балл – 3
6 және 6- төмен – 2
Үлгерімі: 100Білім сапасы: 80
|
4.Сабақтың барысы:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Іске асырылатын тәрбие бағыттары
|
I.Ұйымдастыру кезеңі:
1-минут
|
Сыныппен сәлемдесу.
Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Олар шеңбер құрып ,өз көңілкүйлерін бір біріне білдіреді.
|
Адамгершілік әдептерге байланысты білімдерді үйрету
|
7-минут
|
Оқушыларды өтілген тақырыпқа байланысты топқа бөлу
Интервал
Сәуле
Ашық сәуле
|
Оқушылар алынған есепті тауып қай топқа жататынын білу арқылы өз орнын табу
|
Белсенді ойлау қызметін дамыту және топ ішінде белсенділік көрсету арқылы өзінің қаблеті мен әлеуеттік мүмкіндігін тану
|
II. Жаңа сабақты
түсіндіру:
32-минут
|
Сәйкестік тестін орындаңыздар және координаталық түзуде кескіндеңдер
Қатесін табыңыздар.
ҰБТ және ОЖСБ есептерін шығару топ бағаланады
ҰБТ жинақтары 29-нұсқа №9, 2007 жыл
Жауабы: (-∞;-4)
ОЖСБ дайындық 4-нұсқа №16 ,2013 жыл
Жауабы:
Семантикалық картаны толтырыңыздар
Оқулықпен жұмыс! 1592 амалды орында
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа қаншалықты түсінгендерін осы сұрақтар арқылы жауап береді. Жауаптарын бір бірі тексереді.
|
Сана-сезімнің қажетті біліммен толығуын ұйымдастыру
|
III. Бағалау.
1-минут
|
Оқушылардың сабақ барысында шығарған есептеріне қарай бағаланады
|
Оқушылар өздері неше есеп шығарғандарына қарай бағалайды
|
Нормаларды, құндылықтар жүйесін анықтауды үйрету.
|
IY.Үйге тапсырма:
1-минут
|
№1589,1590
|
Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазады.
|
Еңбектің (үй жұмысының) өмірлік табыстарға жетудің басты тәсілі екенін қалыптастыру
|
YI. Кері байланыс.
(оқушы тарапынан
рефлексия)
2-минут
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы немесе сұрақтары болса стикерге жаздыру.
|
Стикерге пікір жазып, сұрақтары болса жазып жапсырады
|
Коммуникативті мәдениетті қалыптастыруға үйрету
|
5. Қортындылау:
|
Осы сабақ бойынша сыныптың үлгерімі мен білім сапасын шығарады және оны күтілетін нәтижемен салыстырады.
|
|
|
6. Түзету. (Рефлексия)
Мұғалім тарапынана кері байланыс
|
1.Жеке жұмыс
2.Қосымша тапсырма беру.
3.Қосымша сабақ өту.
4.Түзету қажет емес. (Білімін тереңдету.)
|
Оқушылар тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды.
|
|