Сынып
|
7 сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Comparatives and superlatives
(Салыстырмалы және күшейтпелі шырай)
|
Сабақтың мақсаты
|
Сөздерді дұрыс оқи алу және оларды салыстырмалы шырайды және күшейтпелі шырайда айта алуға дағды қалыптастыру, ағылшын тілінде сын есемдерді дұрыс қолдана алу, өз-өзін бағалай алуға дағдылану.
|
Күтілетін нәтиже
|
Сөздерді дұрыс оқи алады;
Сөздерді салыстырмалы шырайда айта алады;
Сөздерді күшейтпелі шырайда айта алуға дағдыланады;
Ағылшын тілінде сын есімдерді дұрыс қолдана алады;
|
Сабақтың әдісі
|
Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, тест, деңгейлік тапсырмалар, сұрақ-жауап.
|
|
Уақыты
|
Сабақ кезең/рі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
3 мин
|
Кіріспе
|
«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.
|
Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектерді ағылшын тілінде айтады.
|
|
2 мин
|
|
Оқушыларды Long, Short сөздері жазылған кеспе қағаздарын таратып, екі топқа бөлемін.
|
Оқушылар Long, Short сөздері арқылы екі топқа бөлінеді:
|
Топ аттары жазыл-ған
қағаздар
|
5 мин
|
|
«Миға шабуыл» әдісі
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
Who were the first Australians?
What do you know about the first European settlers?
|
Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтік қарым-қатынасқа түседі..
|
Оқушы дәптері, бағалау парақшасы
|
5 мин
|
Негізгі бөлім
|
Жаңа сабақ
Интерактивті тақтадан сын есімнің шырайларына берілген жаңа сөздерді көрсетемін.
|
Оқушылар сөздерді ағылшын тілінде қайталайды, қазақша баламасын табады.
|
АКТ
|
10 мин
|
|
Cуретпен жұмыс.
Оқулықта берілген жаттығуларды орындау үшін, флипчарт, маркермен жұмыс жасау керектігін айтамын.
|
Суретке қарап, сағаттардың қайсысы заманауи, қайсысы қымбат, қайсысы көне, қайсысы арзан екендігін салыстырмалы шырайды қолдана отырып қағаз бетіне жазады, топ болып постер қорғайды.
|
Оқулық, Плакат, маркер, оқулық,
|
5 мин
|
|
«Қажетті сөзді орнына қой» әдісін түсіндіремін.
Көп нүктенің орнына берілген сөздерді күшейтпелі шырай немесе сын есім түрінде жазуды айтамын.
|
Екі топтың оқушылары берілген жаттығу бойынша көп нүктенің орнына сын есімді немесе күшейтпелі шырайды жазады.
What is … animal in the world? (large)
What is … sport in the USA? (popular)
What is … thing you’ve got? (useful)
Who is … person in your family? (happy)
What is … subject for you at school? (difficult)
|
10
мин
|
|
Дәптермен жұмыс.
«Сын есімді тап» жаттығуы.
Оқулықта берілген жаттығу бойынша сын есімді табу керектігін айтамын.
|
Сын есімді дұрыс тауып, көп нүктенің орнына қойып, дәптеріне жазады.
Adjective
|
Comparative
|
Superlative
|
……..
|
better
|
the best
|
……..
|
worse
|
the worst
|
……..
|
elder
|
eldest
|
Оқушылардың әрқайсысы осы мысалға ұқсас ережеге бағынбайтын сын есімдердің салыстырмалы және күшейтпелі түрлерін жазады.
|
Оқу-лық, дәптер
|
2 мин
|
Бағалау
|
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өзін бағалатамын..
|
Әр топтың топбасшылары бағалау парақшаларындағы ұпайларды айтып, бағаланады.
|
Бағалау парақшасы
|
2 мин
|
Рефлек сия
|
Кері байланыс
|
Бүгінгі тақырып бойынша өз пікірлерін стикерге жазып, бағалау парағына жапсырады.
|
Стикер
|
1 мин
|
Үйге тапсырма беру
|
2-жаттығу b тапсырма-сындағы көп нүктенің орнына қажетті сын есімнің шырайларын қойып жазуды нұсқаймын.
|
Күнделікке жазып алады
|
|