Дуние тарихы
|
|
Сабақ :9
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Кеңес Одағы .Ресей Федерациясы
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға соғыстан кейінгі жылдардағы Кеңес Одағы және тоталитарлық тәртіптің күшеюі,халық шаруашылығының жағдайы жайында түсініп оқуға,түсінгенін әңгімелей білуге үйрету,Н.С.Хрущев»Жылымықтың басталуы»,КОКП-ның 20 сьезі,60-жылдардағы Кеңес Одағы,ауыл шаруашылығы мен қоғамның мәдени даму бағыттары туралы түсінік беру,өз бетінше шығармашылық қабілетін қалыптастыру.
|
Жұмыстың нәтижесі:
|
Өз бетінше талдау жасай алуы,елдегі саяси басшылықтың алмасуы жайында мағлұмат алады
|
Сабақтың әдіс –тәсілі:
|
Топтық жұмыс,жеке жұмыс
|
Сілтеме
|
1.Мұғалімге арналған нұсқаулық
2.Г.Қ.Нұрғалиеваның модульдік технологиясы бойынша электрондық оқулық
|
Ресурстар
|
Постер,түсты қағаздар,маркерлер,стикерлер,қосымша дерек көздері,суреттер
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
1.Ұйымдастыру бөлімі(5 минут)
2.Топқа бөлу(5 минут)
3.Үй тапсырмасын сұрау(15 минут)
4.Жаңа сабақ(20 минут)
5.Үйге тапсырма(5 минут)
|
Сабақтың барысы:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Психологиялық дайындық
Білу
|
1.Ұйымдастыру.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.Шеңбер жасап тұрып,бір-біріне жылы сөздер айтады.
Ой қозғау»Егемендік Ресейдің дамуы қалай жүруде?»тақырыбына ассоциация құру
|
Фигуралар арқылы топқа бөлінеді
|
Түсіну
|
Мұғалім:Қысқаша мағлұмат беру,әр бөлімді оқыта отырып,сұрақтар қою арқылы тақырыпты талдау.Сұрақ;»М.С.Горбачев бастағанжариялылық,қайта құру жайында және тоталитарлық социализм жүйесінің күйреуі »дегенді туралы айт
|
Әр топ өзіне берілген мәтін бөліктерін түсіндіреді,сұрақтарды талдайды.Әр топ өзіне берілген бөлімді түсіндіреді бір-біріне.Бағалайды
|
Қолдану
|
1.Әр топқа қағаздар таратылады«1960-1980 жылдардағы саяси өмірдің ерекшеліктері туралы және экономикалық,әлеуметтік және саяси дағдарыстары туралы» кластер
2.Жылымық,тоталитарлық анықтамасымен сәйкестендіру,постер қорғау
Сергіту сәті
|
Топ мүшелері осы тақырып бойынша топ ішінде талқылайды.Қойылған сұрақты талдайды.Постер қорғау.Бағалайды
|
Талдау
|
1.Кеңес халқы соғыстан кейін қандай қиыншылықтарға тап болды?(әр топ ойын жазады)
2.Тақырыптағы жаңа сөзді теріп жазу.Мағынаны ашу
|
Өзара талдау
|
Жинақтау
|
1.Слайдтан Кеңес Одағының шекарасында қандай өзгерістер болғаны жайында сурет көрсетіп,сол жайында әңгімелеу.
2.КСРО-ның ыдырауы кейінгі ТМД елдерінің алдында қандай міндеттер тұрды?постерге орындау
|
Диалогтік қатынас жасау,әрі қойылған сұрақты постерге орындап қорғау
|
Бағалау
|
1.Өзін-өзі бағалау
2.Кретерийлер арқылы бағалау
|
|
Үйге тапсырма
|
Ауылшаруашылығы жайында өз ойларыңды жазып келіңдер
|
Талқылау,дәптерге өз ойларын түсіріп келу
|