Сабақ:
қазақ тілі мен әдебиеті
|
Мектеп:№28 ЖОМ
Күні: 09.11.2017ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Натбаева А.А.
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ежелгі көшпелілер мәдениеті
Көшпелілер туралы түсінік
|
Сынып: 5Е
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:-
|
Оқу мақсаты:
|
5.Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылардың басым бөлігі: мәтіннің мазмұнын түсінеді,ақпаратты анықтай алады.
|
Кейбір оқушылар: тақырып аясында мәліметтер жинайды,шағын мәтін құрайды
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Көшпелілер, сақтар, ғұндар, қаңлылар, өркениет
|
Диалог құруға (шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Көшпелілер өркениеті,құнды жазбалар, адамдар қауымдастығы
|
Талқылау сұрақтары:
1.Көшпелілер кімдер?
2.Олар немен айналысты?
|
Не себепті .... деп ойлайсыз?
1.Не себепті көшпелілер деп ойлайсыз?
|
Ишара:
|
Бағалау критерийі
|
Мәтіннің негізгі мазмұнын анықтайды.Нақты ақпараттарды анықтайды.
|
Құндылықтар
|
«Мәңгілік ел» тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы
|
Алдыңғы оқу:
|
Тест
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
40 минут
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
7мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.
2.Шаттық шеңбері.
«Құнды фигуралар» әдісі Оқушыларды топқа бөлу.
І топ «Үшбұрыш»
ІІ топ «Төртбұрыш»
ІІІ топ «Шеңбер»
|
Қима қағаз
А4
Слаид
Слаид
Құнды геометриялық фигуралар
|
Ортасы 20 минут
Түсіну
7 мин
Талдау
5мин
Сергіту сәті.
|
Жаңа ақпаратқа түсініктеме.
«Бірге ойлаймыз.» әдісі.Әдістің мақсаты: Оқушылар топпен бірігіп жұмыс жасауға , өзекті мәселелердің шешімін табуға үйретеді.
1-тапсырма Айтылым. Суреттерге қара. Суреттерден нені байқадыңыздар?
Жаңа сөздер:Ұлы Жібек жолы, көшпелілер,Алтын адам, мәдениет
2-тапсырма Жазылым Қөшпелілерге қатысты сөздерді жазып, диаграмманы толтырыңдар.
ҚБ. “Бас бармақ ”әдісі
1-топ тапсырмасы; Мәтінді мұқият тыңдап, кестедегі ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтау
2-топтың тапсырмасы; Мәтінді екі рет тыңдап, ақпараттарды мәтін мазмұнына сай сәйкестендіріңіз.
3-топтың тапсырмасы;Мәтінмен мұқият танысып, негізгі 4 ақпаратты анықтап, кластерге толтыру.
Дескриптор:
-ақпараттың дұрыс, бұрыс анықтайды.
-екі бағандағы ақпараттарды мазмұнға сай бір-бірімен сәйкестендіреді
Ауада сурет салу
|
Сурет
Суреттер
|