Сабақ жоспары Курс: ІІІ топ: бб-б-18 бб-п-18



Дата17.03.2020
өлшемі181,2 Kb.
#60284
түріСабақ
Байланысты:
757 7293 58192 (1)

бЕКІТЕМІН:

пЦК жетекшісі

_______ ___________



(ҚОЛЫ) (аты-жөні)
Сабақ жоспары

Курс:

ІІІ

Топ:

ББ-Б-18

ББ-П-18


Сабақ нөмірі:

6


Пән атауы:

Латын графикасы және оның емлесі

Оқытушы аты-жөні:

Мұхиддинова Гүлжанат

Мамандығы/

Біліктілігі:

0105000 – «Бастауыш білім беру

0111013 – «Ағылшынша білімі бар бастауыш білім беру мұғалім»



Уақыты:



Өткізілетін орны:

№ 114

Сабақтың тақырыбы:

Оқылымға арналған тапсырмалар

Сабақ мақсаты:

  • Білімділік:

Оқылымға арналған тапсырмалар туралы танысу.

  • Тәрбиелік:

Студенттерді ана тілін сүюге, бірін-бірін сыйлауға, тыңдауға, бірігіп жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.

  • Дамытушылық:

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыта отырып, , тез шешім қабылдауға үйрету, сауатты жазуға дағдыландыру, қызығушылықтарын арттыру.

Сабақ түрі:

Практикалық сабақ

Сабақ типі:

Аралас сабақ

Оқыту әдістері, тәсілдері, оқыту технологиялары:




Қолданылатын дидактикалық материалдар, техникалық құралдар:

Ноутбук, плакаттар, сызбалар, қағаз қиындылары, жұмыс дәртері

https://bilimland.kz/ru



Қолданылатын негізгі әдебиеттер

  1. Қазақ тілі емлесінің негізгі ережелері, БҒМ ҒК Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институты әзірлеген жобасы, Алматы 2018ж

  2. Ш.К.Бектұров, «Қазақ тілі», Алматы, «Атамұра», 2006ж.

  3. Ж.Тұрдалиева «Бастауыш сыныптарда қазақ тілін оқыту әдістемесі» «Фолиант» баспасы А.2007

Қосымша әдебиеттер:

  1. Әдебиеттік оқу, Б.Т.Қабатай, Ү.К.Зейнетоллина, В.А.Қалиева, Алматы «Атамұра» 2018ж.

  2. А. Б. Қыдырниязова, Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы, «Фолиант», 2008 ж

  3. Ә.Е Жұмабаева, Г.И. Уайсова «Қазақ тілі» Оқыту әдістемесі Жалпы білім беретін мектептің 2-3-4-сынып мұғалімдеріне арналған

Сабақ барысы

Уақыты

Сабақ барысындағы оқытушы іс-әркеті

Сабақ барысындағы студенттің іс-әрекеті

Қажетті оқу-ресурстық құралдар

1

2

3

4

5

І.Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация

7 минут


-Оқушылармен сәлемдесу

-кезекші мәліметі

-бағалау парақшаларын тарату

-«Даналық ағашы» бойынша жұмыс түсіндіріледі.

Оқушы есімдерін стикерге жазып, орындық артына жабыстырып қою арқылы топқа бірігеді. Қызыл стикер түскен оқушы топ басшысы болып табылады.

Жалпыадамзаттық рухани құндылықтың, ерекшелігіне тоқталу




Стикердегі жазу арқылы бірігеміз .

«Пирамидалық талқылау» әдісі арқылы жұмыс жасайды. Құндылық түрлеріне байланысты ортақ ойларын 3 тілде ұсынады.



Стикерлер

«Пирамидалық талқылау» картасы


ІІ.Үй тапсырмасын сұрау (өткен сабақпен байланыс)

7 минут


«Алдыңғы оқу», «Сылдырмақ» стратегиясының шартын түсіндіреді.

Өткен сабақ бойынша сұрақтар қойылады. Оқушы сылдырмақты сұрақ бағытталған оқушының назарын аудару үшін қағылып, сұрақ қойылады. Сұраққа жауап берген оқушы келесі оқушыға сұрағын арнайды.

Өзара бағалау: «Мадақ сөз»
Үй тапсырмасын сөзжұмбақ арқылы қорытындылаймыз.





Қазақ тілі емлесінің негізгі ережелері, БҒМ ҒК Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институты әзірлеген жобасы, Алматы 2018ж

ІҮ. Білім, іскерлік, дағдыларды қалыптастыруға керекті білімдер

25минут


Oqylym bólіgі boıynsha daǵdy qalyptastyrý jattyǵýlary

Jańyltpashtardy oqyńyz

1) Dán-nan, 2) Burysty burys de,

Nan-dám, Durysty durys de

Dám-nár,


Nár-ál,

Árі-ár,


Árі-án.
Óleńdі oqyńyz. Qys

Abaı Qunanbaıuly

Aq kı іm dі, de ne lі, aq sa qal dy,

So qyr, myl qaý, ta ny mas tі rі jan dy.

Ús tі-ba sy aq qy raý, tú sі sý yq,

Bas qan je rі sy qyr lap, ke lіp qal dy.

Dem a ly sy – ús kі rіk, aı az ben qar,

Ká rі qu dań - qys ke lіp, á lek sal dy.

Ush pa daı bór kіn kı gen oq shy raı typ,

Aı az be nen qy za ryp a jar lan dy.

Bult taı qa sy jaý yp e kі kó zіn,

Ba syn sі lіk se, qar jaý yp, ma zań dy al dy.

Bo ran daı burq-sarq e tіp dol dan ǵan da,

Al ty qa nat aq or da úı shaı qal dy.

Áý es kó rіp jú gіr gen jas ba la lar,

Be tі-qo ly dom by ǵyp, ú sіk shal dy.

Shı dem men ton qa bat tap kı gen mal shy

Bet qa raý ǵa shy da maı te rіs aı nal dy.

Qar tep ken ge qa jy mys qaı ran jyl qy

Tı ty ǵy qu rý y na az-aq qal dy.

Qys pen bіr ge tum sy ǵyn sal dy qas qyr,

Mal shy la rym, qor qyl ma ıt ke mal dy.

So ny ǵa mal dy jaı yp, kú ze tіń der,

Uı qy ól tіr mes, qaı rat qyl, buz qa mal dy!

It je gen she Qon dy baı, Qa naı je sіn,

Qur jі ber my na ant ur ǵan ká rі sha ldy.

Tapsyrma:

1) Óleńnen neshe kórіnіs kórіp tursyz? Unaǵan kórіnіstіń sýretіn salyńyz.



2) Óleńdі jattap alyńyz.

5 – tapsyrma. Sýretterge qarap sóılem qurańyz.



6-tapsyrma. Kóp núktenіń ornyna ı jáne і dybystaryn qoıyp shyǵyńyz.

Muǵal...m, ...nel...k, b...sh...., j...hanger, kap....tan, per....zat, qas....et, saq....na, dár....ger, kás....pker, ád....sker, medb.....ke, sh....pajaı, t...lsh...., ánsh..., júrg...zýsh...., esepsh...., tab....ǵat, táj...r...be, memlekett....k, k...tap, m...n...str, prez...dent, máden...et, týr...zm, ef....r.




Бірнінші графада кириллицамен берілген мәтінді келесі кестеге латын графикасын қолдана отырып көшіреді.

Көп нүктенің орнына қажетті қос сөздің сыңарын тауып жазады.

Қос сөздер құрастырып жазады.

Зат есімдерге реттік сан есімдерді қосып жазады.

Дефиспен жазылатын географиялық атаулар тауып жазады.

Мұғалім сөздік диктантты оқиды, студенттер латын графикасын қолдана отырып жазады. Тыңдалым, жазылым әрекеттері жүреді.





Жаттығу жұмысына арналған дәптер, интерактивті тақта, әліпби берілген кесте


http://yootoo.kz/index.php?q=қазақша%20аудио%20мәтіндер

Жұмыс дәптері,

Оқулықтар


http://yootoo.kz/index.php?q=қазақша%20аудио%20мәтіндер




Ү.Білімді бақылау, бағалау

5 минут

Әр оқушы «Бағалау парағы» арқылы бағаланады. Бағалау формативті түрде жүүргізіледі

Тақырып аясында сұрақтарын қояды

Бағалау парағы

ҮІ. Қорытынды (рефлексия)

10 минут




  • Қандай тапсырманы орындау қиындық туғызды? ______

  • Түсініксіз мәселелер бар ма?_____________




Шығу парағы бойынша кесте толтырады. Ұсыныстарын оқытушыға жазады.

Шығу парағы, қаламсап, интерактивті тақта


ҮІІ. Үй тапсырмасын беру

Практикалық тапсырма

5 минут


Оқылым дағдысы туралы оқу, түсіну

Оқушылар үш бағыттағы үй тапсырмаларын жазып алады.

Интерактивті тақта, оқулықтар, жұмыс дәптері

Шығармашылық тапсырма

Латын графикасына негізделген мәтін құрастырып келу және оны аудиожазбаға жазу.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет