Сабақ жоспары Пән: Автомобильдерді электр жабдығын жөндеу және оның құрылғысы



Дата07.02.2022
өлшемі21,12 Kb.
#97685
түріСабақ
Байланысты:
КМ 12,01 1704


<БЕКІТЕМІН> Директордың өндірістік оқыту істері жөніндегі орынбасары Сапар М. _________

Күні

29.09.2020






















































Тобы

1805



























Сабақ жоспары

Пән:

Автомобильдерді электр жабдығын жөндеу және оның құрылғысы.

Модульдің атауы:

АП 05

Сабақтың тақырыбы:

Коммутациялық жабдықтар

Ұзақтығы:




Өткізу орны:




Сабақтың мақсаттары:

-білімділік: Коммутациямен таныстыру.

-дамыту: Белгілі бір қадамдарды орындай отырып, қорытынды нәтижеге жетуге қол жеткізу.

-тәрбиелік: Студенттерді эстетикалық талғамға сай, компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздікті сақтауға, іскерлікке тәрбиелеу..

Күтілетін нәтижелер:




Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Пәнаралық байланыс:

Физика, арнайы технология

Студенттердің өзіндік жұмыстары:

Жеке ізденістері мен жеке ой пікірлерімен бөлісу.

Оқыту әдістері, пед.технологиялары:

Сұрақ- жауап алмасу, Тиімді оқыту технологиясының ойын элеметтерін қолдану.

Қажетті құрал- жабдықтар:

Интерактивті тақта, компьтер, слайд материалдары. Көлік бөлшектері.

Пайдаланған әдебиет
(қосымша мағлұмат):

Чумаченко Ю.Т. Автоэлектрик.
Ростов н\Д: Феникс,2005.-512 с.

Оқытушы туралы мәлімет:

Т.А.Ә.

Досқадыр Д.

Қолы:



Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңдері:

Оқытушының әрекеттері

Студенттің әрекеттері:

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
(3минут)

1. Студенттермен сәлемдесу.
2. Студенттердің қатысымен белгілеу.
3. Студенттердің назарын сабаққа аудару.
4. Сабақтың тақырыптары мен мақсаттарын баяндау.

1. Оқытушымен сәлемдесу.
2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады.
3. Психологиялық жағынан табысты жұмыс жасауға іштей дайындалады.




Үй тапсыр-масын сұрау
(6-7 минут)

Студенттерге жазбаша бақылау алынады.(Оқытушы сұрақтарды ауызша оқып терминдерді жасырады.)



Оқытушының ауызша қойған сұрақтарына жазбаша түрде қысқа нұсқа жауап береді.

Дәптер.

Жаңа тақырыпты түсіндіру
(10 минут)

Коммутация(switching) - құрылғыларды бір-бірімен ауыстырып қосу арқылы керекті байланыстарды іске асыру; құрылғыларды сұрыптау және олармен байланыс орнату. Қашықтағы терминалды компьютерге жалғастыру (қосу).
Коммутация (лат.commutatioөзгеріс, алмасу)— тілдін екі танбасынын — тілдік танбанын көрінісі мен мазмұнынын сәйкестігінен туатын қатынас. "Коммутация" ұғымын глоссематикада тіл таңбалары арасындағы парадигматикалық катынасты анықтау үшін, 1935 ж. Л. Ельмслев (Дания) енгізген. Ол шағын тіл элементтерін көрінісі мен мазмұны жағынан ерекшелеп көрсету үшін Коммутациялық тест жасаған. Мысалы: заттын сандык мөлшерін білдіретін моль-ноль, ноль-нуль сөздері көрінісі жағынан роль-руль сиякты бір-бірінен ерекше. Бірак олар мазмүны жағынан эр түрлі катынаста: моль-ноль, роль-руль жұп сөздері көрінісі мен мазұн сәйкестігі жағынан бір-бірімен Коммутациялык катынаста, ал ноль-нуль жұбы—тек бір танбанын варианттары ғана, онда Коммутациялық қатынас Ж°К. Коммутациялық тест тілдік танбалардын көрінісі мен мазмұнын аныктау мақсатында тілдік талдаудың барлық деңгейіндеде (мыс. синкретизм құбылыстарында) қолданылады.

Жаңа білімді игереді.



Презентация Жапсырма суреттер мен плакаттар.

Жаңа тақырыпты бекіту
(15 минут)

Топтық жұмыс: Терминдерді меңгеру. Әр топ жеке жұмыс жасай отырып сабақ барысын-да жақсы қарым-қатынасты қа-лыптасады.

Терминдерді айтып жарысады. Дәптерелеріне жазу арқылы еске сақтап қалады.


Жеке жұмыс: Оқулықпен жұмыс.



Студенттер бір- біріне сұрақ- жауап жасы-рады. Тақырып бо-йынша қызықтырған сұрақтармен бөлім-дерді оқытушымен бірге талқылайды.

Оқулық, дәптер

Рефлексия. Сабақты қорытындылау.
(5 минут)

1.Сабақтың мақсаты мен оқу міндет-тері орындалды ма ?
2. Бүгін студенттер не үйренді?
3. Сабақ қандай деңгейде өтті ?
4. Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?)
5. Оқу уақыты тиімді пайдала-нылды ма ?

Сабақ өту барысындағы қызықты сұрақтарын ортаға салады.




Студенттерді бағалау:
(3 минут)

Қорытынды сұрақтарға жауап берулерін ескере отырып, ба-ғалау шкаласы арқылы баға-лау.

Кернеу рет-тегіштердің жұмыс прин-ципін білу

Бағалау критерийлері:
<Өте жақсы>- 85 -100%
<Жақсы> -75-85%
<Қанағат> - 51-74%
<Қанағаттандырылмаған> -50% және одан төмен

Үйге тапсырма

  1. минут)

1.Тақырып бойынша тапсырмалар беру.

Тақырып бойынша қосымша мәліметтер жазып және оқып келу.

2.Тақырыпты толықтырып оқу

Тақырыпты қайталайды.


Оқытушының аты- жөні:
Досқадыр Д. Оқытушының қолы______________

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет