Сабақ жоспары. Пәннің аты: Сыныбы: Күні: Пән мұғалімі: Г. Төремаханова



Дата25.08.2017
өлшемі46,85 Kb.
#27619
Бекітемін: Тексерілді:

Мектеп директорының Бірлестік жетекшісі: Шүкірова.Б

Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г.Тайжанова

Күнделікті сабақ жоспары.

Пәннің аты:
Сыныбы:
Күні:

Пән мұғалімі: Г.Төремаханова


Сужарған 2015 – 2016 оқу жылы


8-сынып, алгебра Күні: ____________

  1. Сабақтың тақырыбы: Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері

  2. Мақсаты: оқушылар бұл тақырып бойынша тіктөртбұрыштың, ромбының, квадраттың анықтамаларын және олардың қасиеттерін білетін боласыңдар, олардың ортақ қасиеттерін және айырмашылығын, сондай –ақ бұл фигуралардың қасиеттерін қолдануға үйрену.

3. Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрлері:

1. Үй тапсырма (5мин)

2. Топқа бөлу . тіктөртбұрыш, ромб, квадрат 3топ (3мин)

3. «Дана үкі» ( сын тұрғысынан ойлауға дамыту жұмысы) ( 15мин)

4. Есептер шығару (оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер) ( 10мин)

5. Тренинг (4 мин)

6. жұптық, топтық бағалау. ( 4мин)

7. мұғалім қорытындысы, жиынтық бағалау, үй тапсырмасын беру (4мин)



4. Сабақтың нәтижесі:

1. тіктөртбұрыш, ромб, квадраттардың анықтамасы біледі (барлығы)

2. тіктөртбұрыш, ромб, квадраттар туралы есепті емін еркін шығарады.

3. сыни ойлауға арналған тапсырмаларды орындайды (кейбіреулері)



5. Өзіне оқыту үшін бағалау кіретін бағалау. Жұптардың өзара бағалауы, топтық қатыстыру, көпіршелер көмегі

Кезең

Мұғалім іс-әрекеті

(Негізгі сұрақтар түрінде)



Оқушылар іс -әрекеті

(негізгі тапсырмалар түрінде)



әдіс – тәсілдер

Бағалау

Уақыты

1

Үй жұмысы

(сұрақ жауап)



Өрмекші әдісі

Жіңішке,

Жуан


Бірін - бірі

5мин

2

Топқа бөлу 3топ (тіктөртбұрыш, ромб, квадрат)

Оқушылар өз топтарына барып отырады

Топқа бөлу




3мин

3

Дана үкі стратегиясы.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету



1 топ (тіктөртбұрышты түсіндіру флипчарқа салу )

2топ ( квадратты түсіндіру флипчартқа салу )

3 топ (ромбты түсіндіру флипчартқа салу)


Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Топтық бағалау

15мин

4

Тренинг

Оқу және оқудағы жаңа тәсілдер



Оқушылар өз ойларын жинақтайды. /карусел/


Тренинг




4мин

5

Оқулықпен жұмыс

№29,41,52




Топтық бағалау

10мин

6

Оқушылардың топтық жұмыстарын жинақтап қорытынды сөйлеу

өз ойларын айту, түсінгендерін талқылау. Үй тапсырмасы:№29қ,42 сұрақ құрастырып келу




Суммативті бағалау

8 мин



Анықтама: Барлық бұрыштары тік болатын параллелограмды тіктөртбұрыш дейміз.

5- теорема: Тіктөртбұрыштың диагоналдары тең болады.

6- теорема: Егер параллелограмның диагоналдары тең болса, онда ол тіктөртбұрыш болады.
Анықтама: Барлық қабырғалары тең параллелограмм ромб деп аталады.

7-теорема: Ромбының диагональдары өзара перпендикуляр және олар бұрыштардың биссектрисалары болып табылады.

8-теорема: Егер параллелограмның диагоналдары перпендикуляр болса, онда ол ромб болады.
29

Бер: АВСД Тіктөртбұрыш шешуі:

АВ – 8,5 см P = 2a + 2b

ВС – 4,5 см P = 2(8.5 + 4.5) = 26 см

т/к: P-? Ж: 26см
41

Бер: АДСВ – ромб шешуі:

АД – 6,5 дм P = 4*a

Т/к: P-? P= 4*6.5 = 26дм Ж: 26дм
52

Бер: АВСД - квадрат шешуі:

АВ – 7,5 см P = 4*a

Т/к: P-? P =4*7,5 = 30 см Ж; 30см

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет