Сабақ жоспары Тақырыбы



Дата04.10.2020
өлшемі1,31 Mb.
#63915
түріСабақ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы:

Отбасы – шағын мемлекет

Мектебі: Қарасу ауданы «Ключевой орта мектебі» ММ


Күні, айы:


Мұғалімнің аты-жөні: Серкебаева Сәнімгүл Тұяққызы

Сынып:

5 «А»

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Ж3 Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру

5.Ж/5 Оқылым материалы бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Сюжетті сурет бойынша сұрақ қоя біледі, негізгі ақпаратты анықтай алады



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастыра алады.Негізгі ақпаратты анықтай отырып , жинақы мәтін жаза алады



Кейбір оқушылар:

Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастырып, әңгімені түрлендіріп, болжау жасай алады. Негізгі ақпаратты сақтай отырып, қосымша идея ұсынады



Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Отбасы,тату-тәтті, бірлік

Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Тату-тәтті тұрады, бір шаңырақ астында, туыстарым көп, дастархан басында, мерекеде бас қосамыз

Талқылауға арналған сұрақтар:

Сенің отбасыңда қандай қағидалар сақталады?

Анаңның туыстары саған кім болып келеді?

Не себепті отбасында бірлік, татулық сақталу керек деп ойлайсыз ?


Ишара:қолдау сөз, смайлик, бағалау теңгелері

Алдыңғы оқу:

3 мин

«Үлкенге ізет»

«Бір минут» әдісі Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде өтілген сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз,қайталаусыз және қатесіз сөйлейді.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ширату жаттығуы.Музыкалық ән.

Енді сіздің ойыңызға не келді?

Соны жазыңыз. Бүгінгі сабақ тақырыбы қандай деп ойлайсыз?




Отбасы туралы суреттер.Бейне ролик, оқулық, стикер, маркер.




Сабақтың ортасы

(10 минут)




(15минут)

(7минут)

Т Ж:1-тапсырма.

Тақтада ілінген фотосуреттерді рет-ретімен орналастырып, «Отбасы –бір шаңырақ астында» , «Отбасы табиғат аясында» әңгіме құрастырыңыздар және қорғаңыз (60-80 сөз)






ТЖ : 2-тапсырма Құрастырылған мәтін бойынша

редакциялау жұмысын жүргізіңдер.

Мәтінді оқып, мәтіннің негізгі ақпараты мен идеясын сақтай отырып, жинақы мәтін жазып, ат қойыңдар.
3-тапсырма:

Ж.Ж: Берілген бейне ролик негізінде эссе жазу.



Бағалау критерийі:

-Суреттерді әңгіме желісі бойынша орналастырады.

- суреттер ретімен тақырыпқа сай әңгіме құрастырады.
Дескриптор:

-Суреттерді ретімен орналастырады;

-Әңгімеге ат қояды;

-Реттілігі бойынша әңгіме құрастырады.

«Суреттер: не болды?» әдісі
Отбасы тақырыбына сәйкес тірек сөздер мен сөз тіркестерін қолдану

Мәтін 5-6 сөйлемнен тұру қажет.


Бейне роликте көрсетілген отбасы мүшелерінің отбасылық дәстүрлерін кіріктіре отырып жазу.





Сабақтың соңы

(7 минут)


(3 минут)


Кері байланыс «Ыстық орындық» әдісі. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
Рефлексия












Қосымша ақпарат

Қорытындылау

.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?



1:

2:


  1. Сабақ барысында оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында қолданылған ширату жаттығулары.

  2. Мәтінмен жұмыс ұйымдастыру барысындағы суреттерді рет-ретімен орналастыру тапсырмасы.


  1. Жазылым дағдыларына байланысты түрлі деңгейдегі тапсырмалар дайындау

  2. Оқушылардың өз ойын еркін жаза білу дағдысын қалыптастыруға арналған шығармашылық жұмыстарды ұсыну.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет