Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтін мазмұнын түсінеді



Дата20.02.2020
өлшемі20,01 Kb.
#58494
түріСабақ
Байланысты:
Спорт -өнер


Сабақтың тақырыбы:Спорт - өнер

Мұғалімнің аты-жөні: Бекмуратова Г.А.

Күні:04.02.19

СЫНЫП: 6 б,в


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны:

оқу мақсаттары

6.2.4.1.Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік

ерекшелігін салыстыру



Сабақ мақсаты:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:мәтін мазмұнын

түсінеді


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:ауызекі және ресми

стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін

салыстырады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:жазба жұмыстарды

стиль түрлерін қолданады



Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер:қазақ халқының спорт өнері,орта ғасырлық

саяхатшылар, мерген, атқұмар, сайыста мықты жауынгерлер халық, көкпар,

бәйге, жамбы ату, аударыспақ,күрес сияқты ұлттық спорт түрлері,

дүниежүзінің бес дүркін чемпионы ,Дағыстанның атақты балуаны

Әли Әлиев, күрес, балуын,бокс.

Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:меніңше.

 Болуы мүмкін,өзгелердің пайымдауынша,тоқсан ауыз сөздің тобықтай

түйіні

Алған ақпаратты топ ортасында еркін талқылайды.Жазылым бойынша ұсыныстар:мәтінде берілген мәліметті қорытып, ойды жалғастырып

айтады, есімдіктерді қолданады.


Бағалау критерийлері

  • Мәтінді түсініп оқиды

  • Мәтінді түсініп оқып,ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің

  • ерекшелігін ажыратады.

  • «Спорт деген не?» деген тақырыпта пікірлеседі.

  • Оқылым мәтінінідегі дара және күрделі етістіктерді ажыратады.

  • Сөздердің баламасын тауып оларды қатыстьырып сөйлем құрайды.

  • Мәтіндегі спорт терминдерінг теріп жазады.

  • Спорт терминдерінің аттарын тауып жазып, сипаттайды.

Алдыңғы оқу

Спорт туралы біледі.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Жопарланған жаттығулар


Ресурстар

Басталуы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды сабақ жоспары мен бағалау критерийлерімен таныстыру. Спорт түрлерінің атаулары бойынша топқа бөлу (топ саны -3)



Қызығушылықты ояту

Оқылымалды тапсырма



  1. Спорт өнердің бір түрі деуге болама, неге?

  2. Қазақтың ұлттық спорт түрлеріне тағы нені қосар едіңдер?

  3. Дағыстандық балуанның пікіріне қосыласыңдар ма?

  4. Қай халыққа қандай спорт түрі тән, етене жақын деп ойлайсыңдар?

Ой түрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыптарды болжайды..

ОӘК
материалдары




Ортасы


Топтық жұмыс

1 –тапсырма.

Мәтінді оқып, ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігін ажыратады. «Спорт деген не?» тақырыбында «Тамаша идеялар» әдісімен пікірлеседі.



Жеке жұмыс

2- тапсырма

Оқылым мәтініндегі дара және күрделі етістіктерді анықтайды.



Топтық жұмыс

3- тапсырма

1-деңгей

«Ақпаратты сүзіп алу» әдісімен төмендегі сөздердің баламасын тауып жазып, оларды қатыстырып, сөйлем құрайды.Қажетті сөздер:машықтану,мұраға қалдырған,әлемге таныту,жеңіс тұғыры.

2- деңгей

«Болжау» әдісімен мәтіндегі спорт терминдерін теріп жазып, «Спорт терминдері сөздігінің» көмегімен түсініктеме береді.

3- деңгей

Спорт түрлерінің аттарын тауып жазып,«Т кестесі» әдісімен сипаттайды.



Бағалау критерийі

Тапсырма

Дескрипторлары



Ауызекі және ресми стилтдегі мәтіндердің тақырыбын ,мазмұнын тілдік ерекшелігін сақтайды.

1

Мәтінді түсініп оқиды.

Мәтінді оқып ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігін ажыратады.

«Спорт деген не?» тақырыбында «Тамаша идеялар» әдісімен пікірлеседі.

2

Оқылым мәтінінідегі дара және күрделі етістіктерді анықтайды




3

Сөздердің баламасын тауып оларды қатыстырып сөйлем құрайды.

Мәтіндегі спорт терминдерін теріп жазады.

«Т кестесі» әдісімен сипаттайды.








ОӘК материалдары




Соңы


Рефлексия_.'>Рефлексия . «Жетістік баспалдағы» әдісімен сабақты бағалайды.

Үйге тапсырма.Спорт секциясына қатысатын достары,спортпен шұғалданудың денсаулыққа қандай әсері болатыны туралы эссе жазады.


ОӘК

материалдары.

Қосымша ақпарат

Спорт түрлері туралы иллюстрациялар



Саралау – Аудижазбадан «Мектептегі спорт секциясы» мәтінін тыңдап, детальді ақпаратты

табады

Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді

жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына

сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім ба?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым – қатынасты бақылау.



Жекелеген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет