|
Сабақ тақырыбы Қайталау. Кестелік көбейту және бөлу. Есеп шарты бойынша теңдеу құру және шешу. Жалпы мақсаты
|
Дата | 26.08.2017 | өлшемі | 241,88 Kb. | | #29572 | түрі | Сабақ |
|
Математика 15.11.2016ж
|
Сабақ тақырыбы
|
Қайталау. Кестелік көбейту және бөлу. Есеп шарты бойынша теңдеу құру және шешу.
|
Жалпы мақсаты
|
Кестелік көбейту және бөлуге берілген есептерді орындау арқылы есеп шарты бойынша теңдеу құру және оны шешуге берілген есептерді қайталау.
|
Оқу нәтижелері
|
Кестелік көбейту және бөлуге берілген есептерді өзбетімен орындай алады, түсінеді.
|
Құрал-жабдықтар
|
Интерактивті тақта, электронды оқулық, сызғыш, қарындаш.
|
Оқытуда пайд әдіс-тәсілдер
|
АКТ, СТО, бағалау, «Ала доп» әдісі, Кел ойнайық-бұлттар ойыны, топтық, жеке жұмыстар, дарынды оқушымен жұмыс.
|
Сабақ кезеңі
|
МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ
|
ОҚУШЫЛАР ӘРЕКЕТІ
|
БАҒАЛАУ
|
РЕСУРСТАР
|
Психологиялық ахуал
|
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
|
Қолпаштау
|
Шеңбер
|
Үй тапсырмасын тексеру
5 мин
|
-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?
№6,82 бетте
72 56 22 38
48 36 17 42
49 24 56 16
«Ала доп» әдісі сұрақ-жауап
Есептерді шешу, «Бұлттар көшкіні» арқылы топқа бөлінеді,
|
«Ала доп» әдісі арқылы өткенді қайталау сұрақтарын әзірлеп, жауап береді.
«Бұлттар көшкіні» арқылы 3 топқа бөлінеді
|
Кретериялдық бағалау
|
«Бұлттар көшкіні » әдісі
|
Қызығушылықты ояту
8мин
|
«Кел ойнайық!» ауызша есептеулер
Электронды оқулық арқылы тесттер мен тапсырмаларды орындау
|
Мақтау, қолпаштау
Кретериялдық бағалау
|
Интерактивті тақта, суреттер
|
Мағынаны тану
15 мин
|
Оқулықпен жұмыс
№1, Тақтамен жұмыс
№2, Өзбетімен орындалатын жұмыс
А) Шешуі: А) 9 см+2см жауабы: 1 дм1см
Ә) 1. 8 см кесінді сызу
2. 8:4 2см кесінді сызу
3. 2см+3см 5 см кесінді сызу.
|
Кретериялдық бағалау
Мадақтау
|
Оқулық
|
Сергіту сәті
|
1-ден 5 ке шейін үш тілде санау, қимылмен көрсету
|
Оқушылар сергіп алады
|
мақтау
|
3 тілде айту
|
Бекіту.
5 минут
|
Оқулықпен жұмыс. №3. Ауызша талдау, түсіну
Шешуі: (4+5) +3 Жауабы: 27 алма
№4. Ауызша талдау, түсіну
№ 5 есепті оқу, теңдеу құру арқылы шешу
|
Берілген тапсырмаларды толықтай түсіне отырып орындайды
А) х:3=6 Ж: 6*3 барлығы 18 мысал
Ә) х: 5= 12 Ж: 12*5 Барлығы 60 метр мата
|
Кретериялдық бағалау
|
Оқулық
|
Қорыту
7 мин
|
- Сабақ ұнады ма?
- Бүгінгі математика сабағында нені үйрендік?
№6, Ауызша есептеу.
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Смайлик белгішесімен көрсету.
|
смайликтер
|
Үй тапсырмасы
2 мин
Бағалау
|
Оқулықта .№7, 85 б
Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды
|
күнделіктеріне жазып
алады
|
Жинаған ұпайларын санау.
|
Стикер
|
Математика 09.03.2017ж
|
Тақырыбы
|
Ашық сабақ. Көбейту және бөлу
|
Мақсаты
|
Ойындар арқылы көбейту және бөлуге берілген есептеулерді меңгерту.
|
Оқу нәтижелері
|
Көбейту және бөлуге берілген есептерді өзбетімен орындай алады, түсінеді.
|
Құрал-жабд.
|
Интерактивті тақта, электронды оқулық, сызғыш, қарындаш.
|
Оқытуда пайд әдіс-тәсілдер
|
АКТ, СТО, бағалау, «Ала доп» әдісі, жұптық, жеке жұмыстар, дарынды оқушымен жұмыс.
|
Сабақ кезеңі
|
МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ
|
ОҚУШЫЛАР ӘРЕКЕТІ
|
БАҒАЛАУ
|
РЕСУРСТАР
|
Психологиялық ахуал
|
Біз балдырған баламыз, Дүниені аралап,
Құстай қанат қағамыз. Оқып білім аламыз.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
|
Қолпаштау
|
Шеңбер
|
Үй тапсырмасын тексеру
5 мин
|
-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?
№6, 60 бетте
Жауабы: 66; 0
«Ала доп» әдісі сұрақ-жауап
|
«Ала доп» әдісі арқылы өткенді қайталау сұрақтарын әзірлеп, жауап береді.
|
Кретериялдық бағалау
|
«Ала доп» әдісі
|
Қызығушылықты ояту
5мин
|
«Кел ойнайық!» ауызша есептеулер
Электронды оқулық арқылы тесттер мен тапсырмаларды орындау
|
Мақтау, қолпаштау
Кретериялдық бағалау
|
Интерактивті тақта, суреттер
|
Мағынаны тану
15 мин
|
Оқулықпен жұмыс
№1, Тақтамен жұмыс
№3, Өзбетімен орындалатын жұмыс
Түсіндіре отырып шығар
42 * 5 = 40 + 2 * 5 = 40 * 5 + 2 * 5= 210
210\5 = 200+10=200 \ 5 + 10 \ 5 = 42
95*2= 90+5 *2= 90*2 +5*2 = 190 т,с,с
№2, 1 қатар А) нұсқасы Ш: 60+ (60+27):3 = 31 км
2 қатар Ә) нұсқасы Ш: (82+70): 4=38км Лепсі қаналы
|
Кретериялдық бағалау
Мадақтау
|
Оқулық
|
Сергіту сәті
3 мин
|
1-ден 5 ке шейін үш тілде санау, қимылмен көрсету
Ойын : Мақсаты көбейту және бөлуге арналған есептеулерді шапшаң есептеу
|
Оқушылар сергіп алады
Кезектесіп берілген есептерді тез шығарады
|
Мақтау
Қолпаштау
|
3 тілде айту
|
Бекіту.
10 минут
|
Оқулықпен жұмыс. №4. Ауызша талдау, түсіну. Р=12 см-ге тең болатын 2 кесінді сыз.
№5. А) дм –мен өрнекте 1м 2\1 = 5дм
1м 10\1 = 1дм
Ә) см-мен өрнекте 1м 5\1 = 20 см
1м 10\1 = 10 см
Б) Ауызша талдау
6 см*2=12 см 12\3 =4 см
6 см; 12 см; 4 см кесінділерді сызу
|
Берілген тапсырмаларды толықтай түсіне отырып орындайды
|
Кретериялдық бағалау
|
Оқулық
|
Қорыту
6 мин
|
- Сабақ ұнады ма?
- Бүгінгі математика сабағында нені үйрендік?
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
Смайлик белгішесімен көрсету.
|
смайликтер
|
Үй тапсырмасы
1 мин
Бағалау
|
Оқулықта .№6, 62 б
Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды
|
күнделіктеріне жазып
алады
|
Жинаған ұпайларын санау.
|
Стикер
|
І санатты бастауыш сынып мұғалімі
Умбеталиева Турсынай Рахметоллиевна
« Григорьев мектеп-балабақша кешені» К ММ
БҚО , Бөрлі ауданы
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|