Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
4.3С Бейне жасау
|
|
Күні:9.01-10.01.2020
|
|
Сынып: 4 а,ә,б
|
|
|
Сабақ тақырыбы:
|
Бейне жазу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
4.2.4.1 бейне роликтерді жасау
|
Сабақ мақсаттары
|
бейне жазу және ойнату үшін компьютерлік құрылғыларды қолдана алады
|
Бағалау критерийлері
|
Бейне файл жазады
Файлды ойнатады
Бейне жазубаның сапасын тексереді
Бейне жазбаның ұзақтылығын анықтайды
|
Тілдік мақсаттар
|
• бейнемен жұмыс істеу үшін ішкі және сыртқы компьютерлік құрылғылардың мысалдарын келтіреді
Тақырыптық сөздік және терминология
Бейне, бейнежазба, бейнекөрініс, видеокамера, веб-камера, монитор, видеокарта, видео өңдеуші, бейне ойнатқыш, бейне редакторы, видео әсерлері, тақырыптары, видео көшуі, компьютердің ішкі және сыртқы құрылғылары.
Диалог / жазу үшін бірнеше пайдалы сөз тіркесі
Бейнені жазу үшін ….
Бейнені көру үшін ….
Камера үшін қажет ... бейне
Бейне трансформациясын қолдандым ... себебі ...
Әсерді таңдадым ... себебі ...
|
Құндылықтарға баулу
|
Өзін және басқаларды құрметтеу, әріптестік - жұптасып жұмыс істеу, топта, академиялық тұтастық - өз бетімен жұмыс істеу, ашықтық - оқушылар сабақ пен тапсырмалардың мақсаттарын дербес анықтай алады, жағдайды шеше алады.
|
Бұған дейін меңгерілген білім
|
Студенттер дыбыстық файлдарды орнатуға, бағдарламаларды іске асыруға, мәзірді, уақыт шкаласын пайдалануға болады. 3-бөлімде «Дыбысты өңдеу» оқушылары дыбысты жазуға және редакциялауға практикалық дағдыларды алды.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сабақтың басы
|
Студенттердің қатысуын тексеру
Тұсаукесерді бастау. Мұғалім балаларға осы сабақтың мақсаты туралы түсіндіреді және балалар не істейтінін қысқаша түсіндіреді:
• Бұл сабақта біз бейнежазбаларды телефондарда бастаймыз, бірақ бұл кейбір ережелерге сәйкес орындалуы керек:
- жақтау түрлері;
- География;
- Назар ортасы;
|
Презентация (2 слайд)
|
Сабақтың ортасы
|
Студенттермен әңгімелесу:
Оқытушы балаларға бейнефильмдер мен фильмдер қалай жасалатынын және балалар туралы білетін қандай да бір бейне ережелерін сұрайды.
Оқытушы презентациядан 3 ережені көрсеткеннен кейін.
Тәжірибелік тапсырма
Мұғалім:
Енді бейне жазуды бастаймыз.
4 адамнан тұратын топтар бойынша бөлісу, әр топта смартфон болуы керек;
Содан кейін сабақта не істеп жатқаны туралы қысқа «Влог» жазыңыз;
Аяқтағаннан кейін, басқа топтар аяқталғанша күтіңіз;
Дұрыс ату ережелерін ұмытпаңыз!
Жеке тапсырма
Мұғалім балаларға видеокарта туралы айтып береді және жаңа тапсырма береді:
• Сіз білетін бейне және бейнемен байланысты қандай басқа құрылғылар?
• Жазу кітапшаларында кемінде 3 жабдық жазыңыз, содан кейін таңдаған әрбір жабдықтың мақсатын жазыңыз.
• Соңында, мұғалімге тапсырманы көрсетіңіз.
Тәжірибелік жұмыс
Бейнефайлдарды (бейне сұхбаттар) құрылғыдан компьютерге, атыңыздағы қалтаға көшіріп, оларды көріңіз.
Бір-біріне өзара көмек көрсетіңіз.
Бейнеңіздің сапасын бағалаңыз.
|
Презентация(3-5)
Презентация(6)
Презентация(7-9)
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Төңкерілген ағашты салу керек, содан кейін төмендегі ережелерді орындаңыз:
1) Интернетті және компьютерді, ноутбуктарды ғана пайдалана алмайсыз;
2) түбірі жоғарғы жағында болуы керек және бүгінгі сабақтың тақырыбы болуы керек;
3) сол жақта филиалдарын салу, жақсы меңгерген ақпаратты толтырыңыз;
4) ортасында филиалдар құрастырған кезде, сіз білетін тақырыптар туралы ақпаратты толтырыңыз, бірақ тереңірек зерттеу қажет;
5) құқық - мүлдем анық емес ақпарат;
6) 8 филиал болуы керек;
7) Ақыр соңында филиалдардың әрқайсысын санап, мұғалімге беріңіз.
Үй жұмысы:
Бір сценарий үшін сценарийге келіңіз. Жазу кітапшасындағы барлық мәліметтерді, соның ішінде диалогтар, камера және таңба орындарын және ережелерін жазыңыз.
|
Презентация(10-11)
|
Достарыңызбен бөлісу: |