Сабақ тақырыбы Дәрежені дәрежеге шығару



Дата08.02.2022
өлшемі3,73 Mb.
#119007
түріСабақ
Байланысты:
дәрежені дәрежеге шығару


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Бүтін көрсеткішті дәреже

Мектеп: 25 жалпы білім беретін орта мектеп

Күні: 08.09.2021

Мұғалімніңаты-жөні: Канапина Инкар Абаевна

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Дәрежені дәрежеге шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.15 натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдану;

Сабақ мақсаты

Оқушылар:

  • көбейтіндіні және бөліндіні дәрежеге шығарады

Бағалау критерийлері

Оқушы:

  • негіздері бірдей дәрежелерді көбейтеді

  • негіздері бірдей дәрежелерді бөледі

  • дәрежені дәрежеге шығарады

  • көбейтіндіні және бөліндіні дәрежеге шығарады

Бастапқы білім

Натурал көрсеткішті дәреже

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
0-2 мин

3-5 мин
5-10 мин


10-12 мин



1. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.


2. Үй жұмысын тексеру


3. Білімді өзектендіру
Мақсаты: оқушылардың зейінін шоғырландыру;
Сұрақтар
Дәреже дегеніміз не?
Негіздері бірдей дәрежелер қалай көбейтіледі?
Негіздері бірдей дәрежелер қалай бөлінеді?
Кез келген санның 0,1-дәрежесі нешеге тең?
Осыдан соң сабақ тақырыбы айтылады.
Мұғалім оқу мақсатын айтып, оқушыларға сабақ мақсатын қоюды ұсынады.
Олай болса бүгінгі сабақтың мақсатына жету үшін нені білуіміз керек?-деген сұрақ қойылады. (оқушылар өз ойларын айтады). Демек біз бағалау критерийлерін құрдық . Бағалау критерийлері айтылып, тақтаға жазылады.
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін оқушылардың түсінуі үшін, сынып ауқымында талқылау пайдаланылады
.

Амандасады, құрал жабдықтарын түгендейді

Тақтаға қарай отыра дәптерлерін жұбымен ауыстырып үй жұмысын тексереді




Дескриптор:
Дұрыс жауапты таңдай отыра берілген сұрақтарға жауап береді
Сабақ мақсатын анықтайды


Дескриптор: Білім алушы
Өрнекті дәреже түрінде жазады
Тура теңдіктерді жазады

Бағалау парағына өз баллдарын жазады. 1,2,3 – орын алған оқушыларға қошемет көрсетеді



Әбілқасымова, Кучер алматы «Мектеп»оқулық 42-49 б



Сабақтың ортасы

12-30 мин

30-35 мин





4. Деңгейлік тапсырмаларды орындау жеке жұмыс


1-тапсырма: (А деңгейі) 4; 6; 9 цифрларын пайдаланып, бір цифр қайта қайталанбайтындай неше екі таңбалы сандарды жазуға болады? ондағы жұп сандарды бір жолға, тақ сандарды екінші жолға жазыңдар.
2-тапсырма: (В деңгейі) Күреске 5 бала қатысты: Алмас, Санжар, Ерлан, Нұрлан , Жанат. Олардың әрбіреуі өзге балалардың әрқайсысымен 1 рет күреске шықты. Балалар барлығы неше рет күреске шықты? мүмкін нұсқалар ағашы сызбанұсқасымен кескіндеңдер.


3-тапсырма: (С деңгейі) Туристер Қазақстанның Алматы, Тараз, Шымкент және Қызылорда қалаларына саяхат жасау керек. Туристер осы қалаларға неше нұсқада саяхат жасай алады? Есептің шешімін мүмкін нұсқалар ағашымен кескіндеңдер.
Оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалау.
Есептердегі кейбір дәлсіздіктер мен қателіктер талқыланады.
Топтық жұмыс
Деңгейлік тапсырмалардың жауаптарына сүйене отыра, олардың:
1-қатар 1-топ: өзгеру құлашын
2-қатар 2-топ: арифметикалық ортасын
3-қатар 3-топ: медианасын табады
5. Сабақты бекіту.
Осы кезеңде толық іріктеумен қатар қысқаша іріктеу де жүргізілуі мүмкін.
Дұрыс/қате тұжырым кестесін толтырады (егер тұжырымды дұрыс деп есептесе «+», қате деп есептесе «-» белгісін қояды)


Дескриптор және дайын жауап арқылы өзін өзі тексереді. Мұғалім әрбір оқушыға деңгейіне қарай бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздері есепті түсініп шығаруына жетелейді.

Дескриптор: Білім алушы
- нұсқалар ағашын салады
- екі таңбалы сандарды жазу нұсқаларын анықтайды
- жұп сандарды жазады
- тақ сандарды жазады
1 оқушы тақтаға шығып есептің шығарылу жолын түсіндіреді
Дескриптор: Білім алушы
- нұсқалар ағашын салады
- 5 баланың күреске шығу нұсқаларының санын көрсетеді

1 оқушы тақтаға шығып есептің шығарылу жолын түсіндіреді




Дескриптор: Білім алушы
- нұсқалар ағашын салады
- туристердің саяхат жасау нұсқаларының санын көрсетеді

1 оқушы тақтаға шығып есептің шығарылу жолын түсіндіреді


Топтық жұмыс
Деңгейлік тапсырмалардың жауаптарына сүйене отыра, олардың:
1-қатар 1-топ: өзгеру құлашын
2-қатар 2-топ: арифметикалық ортасын
3-қатар 3-топ: медианасын табады
Дескриптор Білім алушы
Дұрыс/қате тұжырым кестесін толтырады (егер тұжырымды дұрыс деп есептесе «+», қате деп есептесе «-» белгісін қояды)

Дайын жауап арқылы өз-өздерін тексереді



Бағалау парағына өз баллдарын жазады.

Әр топ мүшелері дұрыс жауаптарына 1 балл қояды


Қалыптастырушы бағалау


2 ыдыс және кәмпит арқылы
Бағалау парағына өз баллдарын жазады

Таратпа қағаздар.

Слайд, таратпа қағаздары



Сабақтың соңы
35-38 мин



6. Сабақты қорытындылау.
Сұрақтарға жауап береді:
Комбинаторика дегеніміз не?
Өмірде іріктеуге байланысты есептер кездесе ме? Қайда кездеседі?

Өз ойларын айтады

Ауызша бағалау




Рефлексия

38-40 мин






Блоб ағашына өз көңіл күйлеріне байланысты стикерлерді жапсырады







Үйге тапсырма

1235

Дескриптор: Білім алушы

  • тәуліктік ауа температураларын анықтайды

  • өзгеру құлашын табады

  • медианасын табады











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет