,
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Мектеп: Көкшетау қ. НЗМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Канапов К. Б.
|
Сынып: 6
|
Қатысушылардың саны: жоқ:
|
жоқ:
|
Сабақ тақырыбы
|
Есептеуіш техникасының даму тарихы(2-і сабақ)
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.1.1.1 есептеу техникасының тарихы мен даму болашағы туралы айту
|
Сабақ мақсаттары
|
- есептеу техникасының даму тарихын білу
- компьютер ұрпағының негізгі сипаттамаларын білу
-- ағымдағы перспективалық бағыттарды білу;
- есептеу техникасын дамыту перспективасын болжау
|
Дескрипторлар
|
Білу:
- есептеу техникасының даму кезеңдерін біледі;
Талдау:
- есептеу техникасын дамыту перспективасын болжау;
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән бойынша оқыту мақсаты:
Оқушылар:
Есептеу техникасының даму кезеңдерін санамалау;
Есептеу техникасының тарихи даму кезеңдерін сипаттайды;
Оқытудың тілдік мақсаты:
Оқушылар:
Есептеу техникасын дамыту қажеттілігін түсіндіру;
Пәнге тән Лексика және терминология:
Механикалық, электронды-механикалық құрылғылар;
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыс жүргізу арқылы құрметтеу және ынтымақтастық.
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, физика, математика, биология
|
Алдын ала білім
|
Информатика, эргономика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелері және қауіпсіздік ережелері
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған этаптар
|
Бабақта жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
0-2 мин
3-5 мин
|
Оқушылардың сәлемдесуі. Сабаққа жағымды көңіл күй. Шеңберде оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелерін және компьютермен жұмыс істеу кезінде эргономикалық талаптарды есепке алу қажеттілігін атап көрсетеді.
Проблемалы жағдай " қазіргі таңда есептеу техникасындағы қандай перспективалы аймақтарды білесіз?".
(Жасанды интеллект, виртуалды шындық, толықтырылған шындық, ойындар және т. б.)
Қандай сабақтың тақырыбы?
Оқушылардың ұсыныстары…
Сабақтың тақырыбын және сабақтың мақсатын дыбыстандыру.
|
Танғы шеңбер
Интерактивті
тақта
|
Сабақтың ортасы
5-20 мин
21-36 мин
|
(Г, Ф) интернет ресурстарының көмегімен немесе қолмен оқушыларды 3 топқа бөлу қажет.
(К, Ф) топтарға арналған тақырыптарды таңдау қажет (жасанды интеллект, виртуалды шындық, толықтырылған шындық). Топтық жұмысты бағалау үшін критерийлерді әзірлеу қажет
Опция ретінде:
1. Анықтама (слайд 1)
2. Қысқа бейне(слайд 2)
3.Шығу тарихы (слайд 3)
4.Мүмкіндіктер (слайд 4)
(Г, Ф) 5 минуттан топтың өнер көрсетуі.
(Г, Ф) одан әрі мониторинг жүргізу үшін өзара баға беру және журналға баға енгізу.
|
Randomresult.com
Постерлер немесе презентация.
Тақта, интерактивті тақта.
Журнал.
|
Сабақтың соңы
37-40 мин
|
(К, Ф) Рефлексия. Оқушылармен өткен тақырыпты талқылау. Бұл күнделікті өмірде қаншалықты орын алады, адамның өмір сүру деңгейі мен оның денсаулығына қандай перспективалар мен қалай әсер етеді.
|
Достар шеңбері
|
Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Жауаптарда оқушылардың ойлау дағдыларының деңгейі анықталады. Топта жұмыс рөлдерді анықтау. Дайындалған топ сарапшылары болады. Мұғалім тарапынан жеке қолдау жүзеге асырылатын болады.
|
Топтарда өзара бағалау, оқушылардың жеке нәтижелері мен пікірлері, журналға енгізу.
|
Қауіпсіздік техникасы мен эргономика ережелерін сақтау
|
Сабақ бойынша Рефлексия
Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?
Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?
Егер жоқ болса, неге?
Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?
Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?
Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?
1:
2:
Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?
|
Достарыңызбен бөлісу: |