Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
5-бөлім
«Табиғат құбылыстары»
Күні:
Сынып: 4
|
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні: Исина Асем Балгабаевна
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Қысқы киім №2
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
1.2 Сөздердің лексикалық мағынасын түсіну
4.1.2.1 жаңа сөздер мен фразалардың мағынасын мәтіннің мазмұнына қатысты түсіну
4.5 Орфографиялық дағдыларды дамыту
4.4.5.2 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ және айырмашылығы бар сөздерді сауатты жазу
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы:
мұғалімнің қолдауымен жаңа сөздер мен фразалардың мағынасын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі:
жаңа сөздер мен фразалардың мағынасын түсінед, түсінген мәтіннің мазмұнын айтады.
Оқушылардың кейбірі:
сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді, сөздерді сауатты жазады.
|
Бағалау критерийлері
|
жаңа сөздер мен фразалардың мазмұнын түсінеді;
сөздердің лексикалық мағынасын түсініп сауатты жазады.
|
Лексикалық минимум
|
Құлақшын, құтқар
|
Грамматикалық минимум
|
Заттың аты/сыны/іс-қимылын білдертін сөздер
Құлақшын, жылы, құтқаады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрмет, ынтымақтастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Power Point таныстырылымы
|
Бастапқы білім
|
Қыс келді №1
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин
|
«Шаттық шеңберіне» шақыру
«Менің көңіл-күйім ....» тренингі
Оқушылар шеңбер болып тұрады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісіне өзінің көңіл-күйін қоршаған ортамен салыстырып айтады.
Мысалы: Менің көңіл-күйім күн сәулесіндей жарық
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
жаңа сөздер мен фразалардың мазмұнын түсінемін;
сөздердің лексикалық мағынасын түсініп сауатты жазамын.
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Мағынаны тану
(МК,Ұ) Жаңа сөздерді балама сөздер немесе сурет арқылы меңгерту:
құлақшын – бас киім, тымақ
құтқар (құтқарады) – көмектеседі, қорғайды
Дамыту жолдары:
1. Жаңа сөздердің мағыналарын мысалы келтіріп түсіндіреді.
2. Қолдану ерекшеліктерін көрсетеді.
3. Бірнеше рет қайталайды.
4. Сабақ барысында түрлі жағдаяттарда қолданады.
5. Өткен сабақтарда меңгерген ақпаратты сабақта қайталайды.
Тыңдалым алдындағы тапсырма:
(Ұ) «Суреттер сөйлейді». Суреттерге қарап сөздік қор жинақта.
|