Аты-жөні: __Тайшина Макпал Турсынбековна___
Еңбек өтілі:__5 жыл___
Жұмыс орны: _КММ Қарағанды облыстық мамандандырылған «Дарын» мектеп-интернаты__
Қызметі: ___информатика пәні мұғалімі___
Категория/деңгей: __категориясыз/үшінші (негізгі) деңгей__
Қысқамерзімдік сабақ жоспары
Қысқамерзімдік сабақ жоспары, пән бойынша оқу бағдарламасы және тізбектелген орта мерзімдік сабақ жоспары негізінде әзірленеді. Жоспарлау, бұл тек кесте ғана емес, тапсырма спектрін, білімді тексеру түрін, бағалау стратегияларын, барлық оқушылардың қажеттілігін ашуды ескереді, әрі мұғалімдердің әдістемелік деңгейі дамиды. Қысқамерзімдік сабақ жоспарын әзірлеу кезінде сабақтың барлық кезеңдерін және білім беру үдерісіне барлық оқушылардың тартылуын ескеру қажет.
А.Ф.Ә.А. және жұмыс орны
|
Тайшина Макпал Турсынбековна
КММ Қарағанды облыстық мамандандырылған «Дарын» мектеп-интернаты
|
Пәні:информатика
|
Сынып: 5 (001А тобы)
Күні: 16.02.2015ж.
|
Сабақ тақырыбы:
|
«Мәтіндерді пішімдеу. Әріптер»
|
Мақсат:
(ОМЖ алынады)
|
- Берілген өлшемдер бойынша мәтінді пішімдеуді үйрену;
- Оқу және практикалық іс-әрекетте коммуникативтік құзыреттілік пен ақпараттық мәдениетін дамыту;
- Қабылданған ақпаратқа талдау және сын көзбен бағалау дағдыларын қалыптастыру
|
(А) оқушылар үшін оқыту нәтижесі
|
- Берілген өлшемдер бойынша мәтінді пішімдеуді үйренеді;
- Оқу және практикалық іс-әрекетте коммуникативтік құзыреттілік пен ақпараттық мәдениетін дамытады;
- Қабылданған ақпаратқа талдау және сын көзбен бағалау дағдыларын қалыптастырады
|
(В) оқушылар үшін оқыту нәтижесі
|
- Берілген өлшемдер бойынша мәтінді пішімдеуді үйренеді;
- Оқу және практикалық іс-әрекетте коммуникативтік құзыреттілік пен ақпараттық мәдениетін дамытады
|
(С) оқушылар үшін оқыту нәтижесі
|
- Берілген өлшемдер бойынша мәтінді пішімдеуді үйренеді
|
Табыс критерииі:
|
Басқарушылық: проблеманы шеше білуі, тәжірибеден пайдалы мәліметтерді бөліп алуы, өзінің білімінің байланысын ұйымдастыра алуы және реттей алуы, өзіндік оқу әдістерін ұйымдастыра алуы, өз бетімен білім алуы, шешім қабылдай алуы;
Әлеуметтік: ақпаратты ала алуы, түсінік ала алуы, басқа балалардан сұрай алуы, құжаттармен жұмыс жасай алуы;
Коммуникативті: жұппен, топпен жұмыс жасай алуы, келеңсіз әрекет, сөзге келіспеушілікті болдырмауы, топқа кіре алуы және өз үлесін қосуы, жылдам өзгеріске тез бейімделуі, көпшілік алдында сөйлеуі;
Ақпараттық: таным, жобалау, құру, зерттеу, шығармашылық әдістерін қолдана алуы, қазіргі ақпаратты- коммуникативтік технологияларды қолдана алуы
|
Түйінді идея:
|
-Шрифті, абзацты пішімдеу параметрлерін, стандартты өлшем және әріп гарнитурасын біледі;
-Мәтін енгізу алдында, ерекшеленген бөлігі үшін, бүкіл мәтін үшін әріпті, өлшемін таңдауды, абзац, бірінші жолдың шегерімін түзетуді орнатуды, сызғышты, табуляцияны қолдануды, мәтінді тізім түрінде рәсімдеуді үйренеді
|
Оқулық:
(ҚР БҒМ ұсынған)
|
Е.А. Вьюшкова, Н.В. Параскун, Б.Қ. Әбенов «Информатика», 5 сынып
|
Сабақ барысы/мұғалім ескертпелері:
Уақыт
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Формативті
(ОүБ)
|
Сумативті
(ОБ)
|
I кезең: Жинақтау кезеңі (5 мин) Әлеуметтік өзара қарым-қатынасты құру сатысы
|
3 мин
2 мин
5 мин
|
- Оқушылармен қоңырау кезінде психологиялық жағымды ахуал туғызу, бүгінгі күнге сәттілік тілеу, шаттық шеңберінде жиналып, кәмпит жеу;
- Топтарға бөлу (үй жұмысы бойынша) - қоңырау соғылып, оқушылар кіре бастаған сәтте әрқайсысының қолына тілім қағаздары таратылады. Әр партада осыған сәйкес ақпарат тұрады:
1-топ. Ауыстыру режиміне көшу: Insert
2-топ. Бас әріппен теру режимі: Caps Lock
3-топ. Курсордың оң жағындағы сөзді жою: Delete
4-топ. Мәтін бойынша жылжу пернесі: Shift
- Көшбасшыны тағайындау. Оқушылардың ішінен топ мүшелерін сайлаймыз. Кімде смайлик жабысып тұр сол оқушы көшбасшы. Әр көшбасшы өз тобында таймкипер, хатшы, бақылаушы тағайындайды.
- Үй жұмысы тексеріледі. Ол үшін балалармен «карталар калодасы» ойынын ойнаймыз.
|
Көңілді әуенмен сабаққа дайындалады
Сол бойынша парталарға барып, 4 оқушыдан отырады
Ол үшін оқушылар өз орындықтарының артына қарайды.
4 стикерга 2 сұрақ, 2 жауап жазып, сағат тілімен келесі топқа таратады.
|
Жапондық
|
|
Музыка
Тілім қағаздары
Смайлик
Стикер
|
Қызығушылығын ояту.
|
2 мин
|
Білімнің өзектілігі
Оқушыларға экраннан 3 сурет беріледі. Сол суреттерді біріктіріп тұрған не нәрсе екенін сұрау арқылы бүгінгі сабағымыздың тақырыбы анықталады.
2)Мақсатты тұжырымдау
Тақырыпты анықтап алған соң, оқушылармен бірге сабақтың мақсатын құрамыз.
|
Ойланады, жауап береді.
Ойланады, жауап береді.
|
Миға шабуыл
|
|
Слайд
|
II кезең: Ұғыну кезеңі (30 мин) Мағынаны тану сатысы . Ой толғаныс сатысы
|
3 мин
|
Білу:
-оқушылар оқулықпен жұмыс жасауға уақыт беріледі;
|
- әр топтың таймкиперлері уақытты қадалай отырып, тапсырманы орындайды;
|
Карусель
Түймедақ
|
|
Постер
Маркер
|
2 мин
|
Сергіту сәті (АКТ қолдану+ ынтымақтастық атмосфера)
№
|
Аты-жөні
|
сматрфон
|
1
|
Адилов Биржан
|
8 702 514 73 42
|
2
|
Алтынмұрат Төлеген
|
8 775 594 37 11
|
3
|
Ануар Ақнұр
|
8 775 478 07 77
|
4
|
Асқар Мағжан
|
8 700 149 12 70
|
5
|
Әбілқайыр Мөлдір
|
8 705 841 08 42
|
6
|
Бейсенов Нұрсат
|
8 747 919 78 17
|
7
|
Габдуллин Қуанышбек
|
8 775 725 63 54
|
8
|
Дяченко Эрик
|
8 778 675 47 46
|
|
Бір-бірлеріне хабарлама жазып, жылы лебіздерін білдіреді. Әр топтан 1 оқушыдан сөйлейді
9
|
Жанкина Дания
|
8 700 116 35 24
|
10
|
Құралов Мадияр
|
8 700 071 11 04
|
11
|
Маралов Әділет
|
8 702 469 72 30
|
12
|
Марсалиев Ернар
|
8 775 225 54 77
|
13
|
Муратбеков Ақзат
|
8 702 508 26 32
|
14
|
Нұрбай Нұрғиса
|
8 777 107 20 46
|
15
|
Сұлтанбекова Алуа
|
8 708 914 36 00
|
16
|
Тұрсынбекова Дана
|
8 777 418 47 49
|
|
|
|
Смартфон
|
10 мин
|
Қолдану:
Құзыреттілікке бағытталған тапсырма беріледі (ҚБТ)
(Қосымша 1)
|
Оқушылар компьютерде тапсырманы орындайды. Тапсырма Қосымша 1 көрсетілген.
|
|
Бағалау парақтары
|
АКТ
|
3 мин
|
Талдау:
Ал, енді оқушылар, орындарымыздан тұрып, сыныптастарыңыздың жұмыстарын қараңыздар, талдаңыздар, пікірлеріңізді білдіріңіздер, ұнаған үлгіні сатып алыңыздар;
|
ұнаған үлгіні сатып алады;
|
Жәрменке
|
|
Ақша
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |