Сабақ тақырыбы Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулерді графиктік тәсілмен шешу Сабақ мақсаттары



Дата21.10.2019
өлшемі45,03 Kb.
#50364
түріСабақ

Мектеп: №25

Күні: 19.09.19

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалім:

Сабақ тақырыбы

Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулерді графиктік тәсілмен шешу

Сабақ мақсаттары

Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулерді графиктік тәсілмен шешеді.

Сабақтың түрі

Зерттелген материалды жалпылау және жүйелеу

Бағалау критерийі

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді : Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеулерді шешу тәсілдерін біледі және қолданады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • санды теңдіктердің қасиеттерін тұжырымдайды;

  • теңдеулердің қасиеттерін айта алады;

  • сызықты теңдеулердің коэффициенттерін нұсқай отырып, сызықты теңдеулерді сипаттайды;

  • теңдеулердің қасиеттерін қолдана отырып, теңдеулердің шешіміне түсінік береді;

  • модуль анықтамасын ауызша тұжырымдайды;

мәтін есептің берілгеніне сәйкес математикалық моделін құрастыру алгоритмін сипаттайды.

Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік. Құрмет.



Сабақбарысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(5-минут)






Сабақтың басы

(5-минут)




  • Сабақтың мақсатын ашу:

Айнымалының қандай мәндерінде теңдік тура болады?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты қандай деп ойлайсыздар?



Сабақтың тақырыбы: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу.

Сабақтың мақсаты: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешеді.


Сабақтың ортасы

27 минут


Оқушылармен бірігіп сабақ мақсатын бағалау критерийі анықталады:

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді :

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген сызықтық теңдеуді шешу тәсілдерін біледі және қолданады;



Жеке жұмыс: Әр тапсырмаға оқушылармен бірігіп дескриптор құрамыз. Оқушы өз жұмысын дескрипторға сәйкес бағалайды. Мұғалім оқушылардың жұмыстарын дескрипторға сәйкес және кері байланыс беру арқылы бағалайды.

1-тапсырма

 

2-тапсырма

Теңдеуді шешіңіз:



1 + |x| = 0.5.

Шешімі жоқ

Дескриптор: Оқушы

- теңдеуді түріне келтіреді;

- теңдеудің шешімі болатынын анықтайды;

- шешу алгоритмін қолданады;

- графигін салады:

- сызықтық теңдеулерді шешеді;

- түбірлерді табады.

3-тапсырма

Есептер шығару





















- модулдің анықтамасын қолданады;

- теңдеудің шешімі болатынын анықтайды;

- шешу алгоритмін қолданады;

- сызықтық теңдеулерді шешеді;

- түбірлерді табады.

- ең кіші түбірді көрсетеді.



Дескриптор: Оқушы

- модульдің ішінде тұратын өрнекті ықшамдайды;

- теңдеудің түбірлерін табады;

- түбірлердің қосындысын есептейді.






Сабақтың соңы

3-минут


Сабақты қорытындылау:

  1. Сабақтың тақырыбы мен мақсатына қайта оралады;

  2. Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не?

  3. Модуль таңбасы бар сызықтық теңдеуді қалай шешуге болады?

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

«Мен бүгін бәрін түсіндім»- «+» таңбасымен

«Түсінбедім» - «-» таңбасымен

«Түсінбегендерім бар»- 0 санымен белгілейді



Үй жұмысы:

1-4





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Топтық жұмыста өз-өзіне сенімсіз оқушылар анағұрлым өздеріне сенімді оқушылармен жұмыс істеу барысында, тапсырманы орындау жолдарын бақылап, үйренеді.

Оқушыларды сұрақтар қою арқылы бағалаймын. Тапсырманы орындау дескрипторы бойынша жұптар бін-бірі бағалайды. Сабақ соңында бағалау критерийі арқылы оқушылар өзін – өзі бағалайды.

Сабақты бекіту кезеңінің алдында слайдқа қарағандықтан «көз жаттығуын» жасатамын.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет