Сабақ тақырыбы: Өзен алқаптарындағы ұлы өркениеттер туралы қалай біле аламыз?



Дата13.05.2020
өлшемі13,99 Kb.
#67653
түріСабақ
Байланысты:
Өзен алқаптарындағы ұлы өркениеттер туралы қалай біле аламыз сабак жоспары
Мәдениеттану бөж 12-1, Нарул 6 м-1

Сабақ тақырыбы: Өзен алқаптарындағы ұлы өркениеттер туралы қалай біле аламыз?

Мектеп: Жалдама орта мектебі

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Садыков Д.К

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.4.1.3 ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау

5.2.2.3 ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру




Сабақ мақсаты

Осы тақырыпты оқып білу барысында оқушылар әр түрлі деректерден ақпараттарды ала отырып, өзен алқаптарындағы өркениеттер жайлы біле алады;

Бағалау критерийлері

Топтық жұмыс барысында оқушылар алғашқы өркениет ошақтары жайлы біледі;

Алғашқы өркениет өкілдерінің діни-мәдени, шаруашылық ерекшеліктерін сипаттайды;



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Тарихи айғақтарға сүйеніп, өз пайымдарын тұжырымдайды. Терминология: өркениет, суару, арналар, су бөгеттері, жәдігер, тасқын, топан су



Бастапқы білім


Оқушылар өткен сабақтан неліктен ежелгі өркениеттер өзен алқаптарында дамығандығын біледі.




Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Басы

5 минут



Өткен тақырыпты қайталау мақсатында

Алғашқы өркениеттер неліктен өзен алқаптарында пайда болды? Деген сұрақ қоямын.

Оқушыларға қыш кітаптың суретін көрсету. Олардан сабақтың тақырыбы жайлы болжамдарын айтуды сұраңыз. Оқушылар өздерінің болжамды жауаптарын береді, мұғалім барлығын тыңдап, қабылдайды.

Жаңа сабақ тақырыбына шығып, сабақ мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстырамын.




Презентация

Ортасы

30 минут



Сыныпты топтаға 3 топқа бөлемін. Қосымша ішінде оқушылардың қалауларына қарай таңдау тапсырмалары берілген.

Тапсырма түрлері:

Оқушыларға осылайша дифференцация жүргізіледі.

Біріншіден, топқа бөлгенде проблемалы оқуышылар топтарға бөлінеді;

Екіншіден тапсырманы таңдау еркіндігі;

ДЖИГСО әдісі бойынша әрбір топ бірін бірі шеңбер бойымен оқытады және түсіндіреді. Яғни әрбір оқушы өзін-өзіне мұғалім және оқушы рөлінде болады.

Тапсырманы орындауға 15 минут, басқа топтарға түсіндіруге 10 минут. Кері байланыс пен қорытындылауға 5 минут беріледі.


Қосымша 1

Қосымша 2

Қосымша 3

Янцзы, Инд, Ганг, Ефрат, Тигр, Ніл өзендерінің картасы http://igor-grek.com/index/city_and_water/0-15

Ежелгі Қытайдың георафиясы көрсетілген карта http://gmohistorii.rusedu.net/post/3571/40888



Соңы

5 минут


Сабақ аяқталмас бұрын оқушылар бағалау парағына өз-өздерін бағалайды және рефлексиялайды.

Үй жұмысы




Презентация


































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет