Сабақ тақырыбы:
|
Программалық қамтамасыз ету
|
Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсат-тары
|
5.1.2.1 «Программалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар . Программалық қамтамасыз ету ұғымын түсіну.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Программалық қамтамасыз етудің түрлерін, құрылымын, мүмкіндіктерін меңгеру.
|
Кейбір оқушылар: Программалық қамтамасыз ету бойынша драйверді орната алу.
|
Бағалау критерийлері
|
Программалық қамтамасыз ету ұғымын түсінеді. Программалық қамтамасыз етуді жүйелік ПЖ, қосымшалар мен қолданбалы программаларды мақсатына қарай жіктей алады. Программалық қамтамасыз ету бойынша драйверлерді орната алады.
|
Ойлау дағдылары
|
Білу, түсіну, ойлау, қолдану, жинақтау, жіктеу
|
Тілдік мақсат
|
Термин сөздер:
Операциялық жүйе, жүйелік программалық жүйе,қолданбалы программалық жүйе, драйвер, утилит, интерфейс
|
Құндылықтарды баулу
|
Оқушылардың танымдық қызығушылығын, адамгершілік қасиеттерін арттырып, тиянақтылыққа тәрбиелеу. Бүгінгі сабақта білгендерін өмірде қолдану.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, ағылшын тілі, орыс тілі
|
Алдыңғы білім
|
Программа ұғымын біледі. Программаларды бір –бірінен ажырата алады.
|
Жоспар
|
Жоспарлаған
уақыт
|
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
8 минут
|
Ұйымдастыру.
1) оқушылармен сәлемдесу;
2) сыныпта ынтымақтастық атмосфераны орнату;
Оқушылар шеңбер болып тұрып бір - біріне, жақсы тілектер айтады.
Суреттер арқылы Астана қаласын «дейін- кейін» суретін салыстыра отырып, топқа біріктіру «Пазл» әдісі, қима қағаздар.
Әр топтың мүшелері өздерінен бір спикер, бір бағалаушы сайлап алады.Топ бағалаушыларына бағалау парақшалары беріледі..
«Қарлы кесек» әдісі арқылы алдыңғы сабақты қайталау.
-Ақпарттың қандай өлшем бірліктері бар?
-Хабарламаның ақпартың көлемі деген не?
-Бит дегеніміз не?
-Ақпартты жеткізу жылдамдығы дегеніміз не?
-Не үшін компьютерде ақпараттар 0 мен 1 сандары арқылы беріледі?
-Неліктен жыл өткен сайын әлемдегі ақпарттар саны жылдам көбейуде?
|
|