Сабаққа негізделген оқу мақсаты: «Қайырымдылық» мәтінінің мазмұнын білу. Мәтіннің негізгі идеясын түсіну



Дата21.07.2020
өлшемі19,19 Kb.
#63540
түріСабақ


Күні:

5.03.2016ж



Пәні:

Әдебиеттік оқу



Сыныбы:

3 «А»


Мұғалімнің аты-жөні:

Орынбаева М




Оқушы саны:26



Тақырыбы:

«Қайырымдылық»

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

1. «Қайырымдылық» мәтінінің мазмұнын білу.

2.Мәтіннің негізгі идеясын түсіну.

3.Балалардың іс-әрекетін салыстыра отырып,сипаттама беруді үйрену.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар:

1. «Қайырымдылық» мәтінінің мазмұнын біледі.




Оқушылардың басым көпшілігі:

2.Мәтіннің негізгі идеясын түсінеді.

Жекелеген оқушылар:

3.Балалардың іс-әрекетін салыстыра отырып,

сипаттама беруді үйренеді

Негізгі сөздер мен тіркестер:Бәкене,қақ

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Мұғалима Мұхтарды не үшін мақтады?

2.Мектептен келе жатқанда қандай оқиғаға тап болды?

3.Мұхтар не үшін қуанды?

4.Мұхтарға анасы не үшін ұрыспады?

5. Әңгіменің «Қайырымдылық» деп аталу себебі неде?


Жазылымға ұсыныстар: Кейіпкерлерді сипатта

Алдыңғы оқу

Ж.Аймауытов «Торғай»

Ресурстар:

Оқулық,стикер,бағалау парақшасы, үлестірме қағаз,

Жетістік критерийлері:

1.Мағзұм Сүндетов туралы білімдерін толықтырады.

2.Мәтіннің мазмұнын айта алады,идеясын түсінеді.

3.Тақырып бойынша қорытынды жасай алады.


Пән аралық байланыс

Дүниетану

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының

әрекеті


Баға

лау


Кіріспе

3мин


1.Ұйымдастыру кезеңі

А)Психологиялық ахуал туғызу.

Сәттілік тілеу

Оқушылар бір-біріне тілек айтады.



Б)Топқа бөлу

(1-5 реттік сандар арқылы)


В)Топ ережесін пысықтау,топ басшыларына бағалау парағын тарату

Жақсы көңіл-күй орнайды.
Жақсы атмосфера қалыптасады.
5 топқа бөлінеді.







Сабақ

кезеңдері



Уақ

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының

әрекеті


бағалау



10 мин

Үй жұмысы: «Торғай»

5 бөлік бойынша әр топтан 1 оқушы мазмұндайды.

Жаңа сабақ «Қайырымдылық» М.Сүндетов



Ой қозғау

Ақбіліктің әрекетін қалай атауға болады?

Қайырымдылық сөзін қалай түсінесіңдер?

Қайырымдылық — адамның асыл қасиеттерінің бірі.

Іс жүзінде нақты көмек беруге ұмтылу.


Мазмұндайды.

Бағаттау сұрақтары

Сұрақтарға жауап береді.


Мадақ

тау


Мадақ

тау








Сабақ мақсатын айқындау

Мәтіннің мазмұнын айта отырып,идеясын анықтау,қорытынды жасай алу.



Сабақтың мақсаты мен міндетін айтады.

Мадақ

тау


Іс -әрекет

35мин

М.Сүндетов туралы мағлұмат беру.

Автор туралы мәлімет алады.









Оқулықпен жұмыс

Үлгіге оқыту

Тізбектей оқыту


Тізбектей оқиды.Мәтінді бөліктерге бөлу.

Мадақ

тау








Топтық жұмыс

Топ ішінде мәтін мазмұнын талдау

Бөліктерге ат қой

1)Оқушы атанған - Мұхтар

2)Ұқыпты Мұхтар

3)Күшіктің қыңсылы

4)Мұхтардың көмегі

5)Күшіктің жаңа үйі




Мәтін мазмұнын талдайды,айтады

Бөліктерге ат қояды.



Бағдаршам арқылы бағалау







Кейінгі тапсырма Жұптық жұмыс

Кейіпкерлерге сипаттама

Венн диаграммасы



Топтық жұмыс

1-топ Еркін жазу»

Мұхтарға хат жаз



2-топ Екі жақты күнделік Сөздік пен жұмыс

Бәкене-аласа

Қақ-іркіліп қалған жауын суы.

Дәнеңе етпейді-ештеңе етпейді.

Абдырау-сасқалақтау

Өлеусіреу-өлуге айналу

Ұйлығып-топтасып

Әлгінде-жақында



3- топ: «Толықтыру» тесті.
1. Әлгінде оны мұғалім ___ деп мақтаған.
2. Мені мыналардан ____ өлтіретін болды ғой.
3. Күшікті ______ Мұхтар қуанышты.
4. Анасының жүзі жылып, ______ қарайды.
5. Әрине, әр кез солай _____ бол!
6. Өйтпесіңе сенем, жаным деп, – ___ бетінен сүйді.
Тәртіпті, таза; құтқарсайшы; құтқарғанына; мейірлене; қайырымды;баласының.

4-топ

1. Әңгіменің «Қайырымдылық» деп аталу себебі неде?



5-топ

Мұхтардың әрекетіне баға бер.Мұхтардың орнында сен болсаң, не істер едің?



Жеке жұмыс

Қайырымдылық істерді ата.

Балалар мен Мұхтарға сипаттама береді

Сөздерге анықтама береді.

Көп нүктенің орнына мәтін бойынша тиісті сөзді жазады.
Сұраққа толық жауап береді.

Өз ойын айтады.



Қорытынды ой түйіндейді.


Өзара бағалау

Бағдар

шам арқылы бағалау







Кейінгі оқу Үй тапсырмасы беріледі.

1.Мәтінді мазмұндау.



Тапсырманы жазып алады.




Рефлек

сия





«Бір ауыз сөз»

(ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)




Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады.

сабаққа кері байланыс береді







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет