Сынып
|
2 А
|
Күні
|
|
Пән
|
Жаратылыстану
|
бөлімі
|
Күш және қозғалыс
|
Тақырыбы
|
Күшті қалай өлшейміз?
|
Мақсаты
|
2.5.1.3 - қозғалыс тудыратын күштерді зерттеу;
2.1.2.6 - эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат, болжам, ресурстар, жоспар, мерзім, нәтиже);
|
Сабақтың барысы
|
Оқытушының іс әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сабақтың тақырыбы хабарланады.
Сабақтың мақсатымен танысады.
|
Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықтар отырып
Сұрақтарға жауап береді.
|
Форматифті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
|
Оқулықтар суреттер
Кеспелер
Сызғыш қарындаштар
Қайшы
Қағаздар беріледі.
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма: ТЖ «Көршіңе әңгімелеп бер»
|
Дескриптор:
1.Суретке қарап, адамдар мен нысандарды қозғалту үшін не істейтеуге болатынын анықтайды;
2.Қозғалыс ерекшеліктерін түсіндіреді;
3. Бір-бірінің пікірін тыңдап, қорытындылайды;
К ері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
|
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
|
|
Сергіту сәті
|
|
Бойларын сергітіп жаттығуларын жасайды;
|
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
|
Музыканың ырғағымен қозғалады;
|
|
2-тапсырма: ЖЖ «Анықта»
Ойлан
Қандай табиғи құбылыстар заттарды қозғалысқа келтіреді?
Есте сақта!
Күштің әсерімен затты қозғалтуға не тоқтатуға, жылдамдығын арттыруға баяулатуға болады.
|
Дескриптор:
1. Заттарды қозғалысқа келтіретін табиғи құбылыстарды атайды;
2.Күштің әсерімен болатын қозғалыс түрлерін атайды;
3. Өз ойларын ортаға салып айтады;
4. Бірін-бірі толықтырады;
Дескриптор:
Ертегіні еске түсіріп әңгімелейді.
Ондағы болған күш әсерін айтап береді.
|
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
|
|
Сабақтың соңы
|
|
Дескриптор;
Баспалдақ жетістігін пайдалана отырып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді;
|
Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.
|
|
Үйге тапсырма беру
|
68-69 бет.
|
|
|
|
|
|
|
|
|