Сабақтың көрнекілігі: Плакат, отбасы суреті, слайд көрсету. Сабақтың барысы: 1Ұйымдастыру. Амандасу. Түгендеу



Дата12.03.2018
өлшемі23,96 Kb.
#38606
түріСабақ
Қазақ тілі 6 - сынып

Тақырыбы: Ізетті бала

Мақсаты: Оқушыларға жаңа сөздерді меңгертіп, оларды ауызекі сөйлеуде дұрыс пайдалана білуге үйрету.

Оқушылардың сөйлеу әрекетін . қазақша ойлауын, қиалын дамыту.

оқушылардың қазақ тіліне деген қызығушылықтарын артырып, отбасы мүшелерін сыйлауға тәрбиелеу.

Оқыту әдістері: Аударма, түсіндіру, сұрақ- жауап.

Пәнаралық байланыс: Орыс тілі.

Сабақтың көрнекілігі:Плакат, отбасы суреті, слайд көрсету.

Сабақтың барысы:

1Ұйымдастыру.Амандасу. Түгендеу.

IIҮй тапсырмасын сұрау:

III. Сабақтың мақсатын, барысын айту.

IV. Сөздік (аударма) диктант.

V. Сөздік жұмыс.

Ізетті – вежливый теріс қарау - отвернуться

елгезек –чуткий мән – жайды болу – разведать обстановку

ізет –почет, уважение ұялу - стыдиться

оқасы жоқ – ничиго страшного үнсіз - безмолвно

нұрлану – светиться кінәлі - виноват

ренжу – обидеться күлімсірей қарау – смотреть улыбаясь


  1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудуру.

  2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

    • мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

    • оқушылар сөздерді мәнерлеп оқиды;

    • оқушылар сөздерді мұғалімнен кейін дауыстап оқиды;

    • тізбектеп оқиды.

3.Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау.

Ізетті бала ....

4.Сөйлемдер құрау.

5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.



VI. «Достастыру» мәтіні бойынша жұмыс.

  • Мәтінді тізбектеп оқу.

  • Мәтінді бір рет іштей оқып шығу

  • Мәтін бойынша «Даналық ағашы» ойыны.

Ойнның шарты:

Оқушылар мәтінді жылдам, мұқият оқып шығуы тиіс. Енді әрқайсысы мәтін бойынша 1 сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолында сандықша болуы тиіс, соған оқушылар кезегімен өз сұрақтарын салады. Мәтінді тағы бір рет жылдам оқып шығу керек. Әр оқушы сандықшадан сұрақ жазылған қағаз алып, дауыстап неғұрлым толық жауап беруі тиіс.



VII. Сергіту жаттығу. «Ізетті бала» өлеңімен өткізу.

VIII. 1 – тапсырманы жазбаша орындау.

Мәтінді етістіктерімен толықтырып оқып, көшіріп жазу. Дайындыққа 4 минут уақыт беріледі. Жауап үлгісі бойынша бір – бірінің тапсырмасын тексеру.

Жауап үлгісі:

Бүгін демалыс. Айбар сабақ оқып отыр еді.Оның үйіне Ерасыл келді.Сабақтарын қайталап болған соң, олар шахмат ойнады.Ерасыл шахмат ойнауды білмейтін. Оған Айбар ойнауды үйретті.



IХ. 2 – тапсырманы орындау. Мақал – мәтелдердің орыс тіліндегі баламасын тауып, жаттап алу. Дұрыс жауабын жауап үлгісі бойынша тексеру.

Жауап үлгісі:

  1. Жаман жолдастан мықты таяқ жақсы.

Крепкая палка лучше плохого попутчика.

2.Күлме досыңа – келер басыңа.

Над бедой друга не смейся, то же может случиться и с тобой.

3.Досы көппен сыйлас, досы азбен сырлас.

Дружи с тем, у кого приятелей много, откровенничай с теми у кого друзей мало.

4.Заттың жаңасы жақсы, достың ескісі жақсы.

Одежда хороша новая, а друг старый.

5. Жақсымен жолдас болсаң – жетерсің мұратқа.

Жаманмен жолдас болсаң – қаларсың ұятқа.

С добрым человеком сдружишься – цели своей достигнешь.



С дурным сдружишься – в дураках останешься.

Х.Үй тапсырмасы. 3 – тапсырманы орындау.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет