Сабақтың тақырыбы : Оқу дағдыларын дамытуда мультимедиалық аспаптарды қолдану



Дата13.04.2017
өлшемі79,55 Kb.
#13708
түріСабақ
10- сынып

Сабақтың тақырыбы: Оқу дағдыларын дамытуда мультимедиалық аспаптарды қолдану.

Сабақтың мақсаты: Оқу дағдыларын дамытуда мультимедиалық аспаптарды қолдануы тиіс.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: интерактивті сұрақ, топтық жұмыс, шағын топтардағы жұмыс, бүкіл сыныптық жұмыс, жеке шығармашылық жұмыс. Қауіпсіздік техникасы және өз ортасына құрметпен қарауға жауапкершілік таныту.
Сабақтың типі: кіріктірілген сабақ


Сабақ кезеңдері

Мақсаты

Тапсырмалар

Оқушы әрекеті

Күтілетін нәтиже

Уақыты

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық жағдай жасалады

Тосын сый

Бір-біріне сыйлық береді.

Сабаққа көңіл-күйлерін аудару

3 мин

Миға шабуыл

Қарапайым, күрделі сұрақтарды ажырата алу

Қарапайым, күрделі сұрақтар

Итерактивті тақтадан сұрақтар таңдайды

Сыни тұрғыдан ойлай отырып жаңа тақырыпты ашу

5 мин

Деңгейлік тапсырма

Оқушы деңгейін анықтау

Алдын-ала тапсырма жазылған карточкалар

Тапсырманы таңдау мүмкіндігі беріледі

Оқушының сабаққа деген ынтасы

2 мин

Жаңа тақырып бойынша жұмыс

Еңлік-Кебек тақырыбын мультимедиалық мүмкіндіктерді пайдалану

1)1780 жылдардағы әдебиет саласындағы құнды дүниелер.

2) Еңлік-Кебекке слайд жасау


3) интерактивті тақтадан әңгімедегі табиғат көрінісін жасау, дыбыс беру

4) Дикторлар (дауыс жазу)



Интернеттен ақпарат іздеу, слайдқа салу
Power Point бағдарламасынд слайд жасау

Интерактивті тақтадан флипчартты қолданады.

10 мин тақырыпты басты мазмұнын диктафонда жазады


Тез ақпарат іздеу қабілеті

Слайд жасай алу қабілетін бақылау

Интерактивті тақта мүмкіндігін пайдаланады

Микрафонмен дауыс жазу сапасын көру



15 мин

Жұмысты қорғау

Шығармашылық жұмысты орындау

Әр оқушы жұмысын қорғайды

Өз жұмысын дәлелдейді

Шығармашылықпен жұмыс жасайды

12 мин

Пікір айту

Оқу пікірін білу

формативті бағалау бағалау

Топтағы оқушылар бір-біріне баға береді

Бір-біріне пікір айтады

5 мин

Бағалау

Оқушының білімін бағалау

Суммативті бағалау

Күнделікке бағаларын қою

45 мин ішіндегі оқушының білімін бағалау.

2 мин

Үйге тапсырма

Білімді толықтыру

3D модельдеу және анимация

Тақырыпты оқу, деңгейіне қарай шығармашылық тапсырманы орындау

§23 бақылау сұрақтарына жауап беру.

1 мин



10 сынып

Екінші зерттеу сабағының жоспары

Сабақтың тақырыбы: оқу дағдыларын дамытуда ақпараттық технология мүмкіндіктерін қолдану.

Сабақтың мақсаты: Оқу дағдыларын дамытуда ақпараттық құралдарды қолдануы тиіс.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: бүкіл сыныптық жұмыс, шағын топтық жұмыс, жеке шығармашылық жұмыс. Қауіпсіздік ережесі: көзге арналған жаттығу.

Сабақтың типі: кіріктірілген сабақ

Сабақ кезеңдері

Мақсаты

Тапсырмалар

Оқушы әрекеті

Күтілетін нәтиже

Уақыты

Психологиялық дайындық

Психологиялық жағдай қалыптастыру

Болашақ ата-ана ретінде қазақтың салт-дәстүрін құнды етіп алар едім...

Өзінің қасиетін саусақтарды бүгу арқылы көрсетеді

Адами қасиеттің шексіз екеніне ой тастату.

2 мин

Сұрақ- жауап

Өткен тақырып

ты қаншалықты меңгер

генін анықтау


5 сұраққа жауап жазу


Компьютерде берілген сұраққа жауап жазады, көршісі тексереді, дұрыс жауап ұсынылады.

Өткен сабақ бойынша бағасы

10 мин

Деңгейлік тапсырма

Тақырыптық ұқсастығы мен өзгешілігі

Семантикалық карта

Картаны сұрақтарға жауап іздеп отырып толтырады толтырады

Дұрыс жауабын жазу

15 мин

Эссе жазу

Оқушының түйінді ойы

Компьютерде Эссе жазу


Кем дегенде төрт сөйлемнен құралған мәтін жазады

Окушы ойын тыңдау

12 мин

Бағалау

Оқушы күнделігін толтыру арқылы кері байланыс алу

Оқушы күнделігі критерийі беріледі.

Оқушы білімін мұғалім бағалайды



Критерий бойынша парақты толтырады.

Оқушы өзіне есеп береді

4 мин

Үйге тапсырма

Оқушы білімін толықтыру

Программа интерфейсі, нысандар тақырыбын оқу, өзіңді тексер тест тапсымасын орындау

Тақырыпты оқиды, өзін тексереді

Тақырыпты игеру деңгейін анықтау

2 мин


10 сынып

Үшінші зерттеу сабағының жоспары

Сабақтың тақырыбы: Топтық тапсырмалар арқылы оқу дағдыларын дамытудың тиімділігі.

Сабақтың мақсаты: Топтық тапсырмаларды орындауда оқушылардың деңгейін анықтауға мүмкіндік жасау.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтық жұмыс, жеке жұмыс, шығармашылық тапсырма.

Сабақтың типі: кіріктірілген сабақ

Сабақ кезеңдері

Мақсаты

Тапсырмалар

Оқушы әрекеті

Күтілетін нәтиже

Уақыты

Психологиялық дайындық

Сабақтың не туралы екенін ашуға бағыттау

Келешекте қандай мамандық иесі болғың келеді?

Өз пікірлерін ортаға салады

Оқушының қандай мамандық иесі болатынын білу


1

мин


Сыныпты топқа бөлу

Тапсырма барысын

да бір-біріне көмекке келу



Жаратылыстану, гуманитарлық бағыттағы мамандық таңдаған оқушыларды екі топқа бөлу ұсынылады

Екі топқа бөлінеді

(қызыл карточка- математикалық бағытты таңдаған оқушылар , сары гуманитарлық бағытты таңдаған оқушылар)



Жаратылыстану, гуманитарлық пәндерге бейім оқушыларды анықтау

1 мин

Бейнеролик

Оқушы пікірін тыңдау

Бейнеролик

Бейнероликті көріп пікір айтады

Сабақтың идеясын аша білу

5 мин

Топтық жұмыс

Сыныпты топқа бөлу арқылы тақырыпты ашу

2 топқа тапсырмалар беріледі


Сынып топқа бөлініп тақырыппен жұмыс жасайды

Тақырыпты жинақтау қабілетін байқау

15 мин

Топтық жұмысты қорғау

Білім деңгейін анықтау

Постерлерлермен жұмыс

Мәтіметтермен жұмыс жасайды

Мәліметтерді жинақтайды

8 мин

Тест

Оқушы білімін тексеру

Жұмыртқа құрылғысын пайдалану арқылы 10 минутта 20 сұраққа жауап ұсынылады

Тест тапсырмасын орындайды

Тест нәтижесін көру

10 мин

Бағалау

Оқушы күнделігін толтыру арқылы кері байланыс алу

Оқушы күнделігі критерийі беріледі.

Оқушы білімін мұғалім бағалайды



Критерий бойынша парақты толтырады.

Оқушы өзіне есеп береді

4 мин

Үйге тапсырма

Оқушы білімін толықтыру

Сығып шығару. Бөлімшелер тақырыбын оқу, өзіңді тексер тест тапсырмасын орындау

Тапсырманы орындайды

Тақырыпты қалай игергенін анықтау

1 мин

Информатика мұғалімі Орынбасарова Б

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет