Сабақтың тақырыбы : Рационал сандарға амалдар қолдану Сыныбы: 6 сынып Мұғалімі



бет1/3
Дата10.07.2017
өлшемі185,75 Kb.
#21036
түріСабақ
  1   2   3


Сабақтың тақырыбы:  Рационал сандарға амалдар қолдану

Сыныбы: 6 сынып

Мұғалімі: Сарсенбаева А. У.
Сабақтың мақсаты:
1) Білімділік: оқушылардың рационал сандарға амалдар қолдану жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау.
2) Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін кеңейту, ойлау қабілеттерін дамыту.
3) Тәрбиелілік: оқушыларды ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, еңбек ете білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:  бекіту сабағы

Сабақтың типі: дәстүрлі емес

Сабақтың әдісі:  жеке жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: слайд.

Сабақ барысы


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

нәтижесі

1) Ұйымдастыру кезеңі
2- кезең

Өткен тақырыпты қайталау.



3- кезең

Көршіммен жұмыс



4-кезең

Оқулықпен жұмыс




5 - кезең

Сергіту сәті




6 – кезең

Өзімді өзім бағалаймын



Оқушылармен амандасып, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру және сабақтың мақсатын айту.

Интерактивтік тақтадан (слайд)

1-нұсқа 2-нұсқа

1) таңбалары әртүрлі 1) таңбалары

сандарды қосу үшін... бірдей сандарды

қосу үшін...

2) таңбалары бірдей 2) таңбалары

сандарды көбейту әртүрлі сандарды

үшін... бөлу үшін...



Тест
3) 0,6+(-0,9) 3)-1,2+(-3,8)

А) 0,2 Ә) 0,3 Б)-0,3 А)4 Ә)-5 Б)5

4)-8+(-9) 4)10+(-7)

А) 18 Ә) -18 Б) -1 А) -3 Ә)3 Б)2

5)-9(-4) 5) 10(-2)

А)37 Ә)8 Б)-37 А)-21 Ә)-23 Б)23


Әрбір үш қатарға үш парақпен есеп беріледі.


1-қатар 2-қатар 3-қатар
1) -19+(-1) 1)-17+(-2) 1)-9+(-7)

2)6(-3) 2)7(-5) 2) 3 (-5)

3)-7-(-2) 3)-6-(-4) 3)-5-(-15)

4)10(-5) 4)16(-4) 4)20 (-5)

5)25+(-35) 5)45+(-55) 5)15+(-45)

« Кім жылдам»

584.

Есептегі әр бағанды жарысып шығарады.

Жауаптары:

1) -31 4) -3 7) -2

2) -2 5) -13 8)3

3) 77 6) 20 9)32
Логикалық есеп:
Интерактивтік тақтада төмендегі 6 шарлы сурет көрсетілген. . Бұл ойында 1-6 цифрларын қолдану арқылы, қай бағытта санаса да, 9 санын шығару керек.



1-нұсқа 2-нұсқа

А А

1) -8 – (+5) 1)-9 –( +7) 1) – 2) 6- (-3) 2) 5- (-11)



В В

3) –(- ) 3) - –(- )



4) - - (- ) 4) - (+ )
С С
(-3 2) – (-13,8) – 5) 24,6+(-35,9)-

- (26,3)-(-27,5 ) -(-6,5)+(-5,2)

3 ЖАУАПТАРЫ:
(+ 1нұсқа 2нұсқа

1) -16 1) -13)

2 2 ) 16 2) 9

3 3) - 1 3) 1

4 4) 4) -
5) - 10 5) 7
Бағалау

1 (+) - «2»

2 -3(+) –«3»

4 (+) – «4»

5 (+) - «5»


Оқушылар кітап құралдарын алып, сабаққа дайындалады.

Оқушылар берген парақшаға екі сұраққа жазбаша және тест сұрақтарының жауаптарын ғана жазады.


Әр партада отырған оқушылар бірігіп есепті шығарады да, соңғы партадағы оқушылар бірінші партадағы оқушылардың есептерін тексеріп, парақты алға қарай береді, солай бірінші партадағы оқушылар соңғы партадағы оқушылардың есептерін тексеріп мұғалімге береді.

Оқушылар тез жарысып шығарады да, жауабын тексереді.
Оқушылар кезек-кезек шығып өз жауаптарын жазады.

Дәптерлеріне бес есепті шығарып, жауабын интерактивті тақтадан тексереді. Дұрыс жауабына «+» таңбасын қойып, олардың санын санап өз-өздеріне баға қояды




1)Осы сабақтың нәтижесінде бақылау жұмысына дайын болу.

2) оқушылардың таңбалары әртүрлі және таңбалары бірдей сандарды қосуды,азайтуды меңгеру.

3) таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі сандарды көбейтуді және бөлуді меңгеру

4) рационал сандарға амалдарды қолдану ережелерін жатқа білу


5) оқушылардың тез, жылдам есептеу дағдыларын қалыптастыру

6) оқушылардың ой-өрісі, логикалық ойлау қаблеттері дамиды






























Сабақтың барысы:  1. Ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, сабақтың мақсатын айту)

Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз – «қайталау- оқу анасы» деген қағидаға сүйене отырып, алған білімдерімізді есеп шығаруда пайдалана алу.

ІІ. «Мен дұрыс айтып тұрмынба?»

1.      Екі теріс санның қосындысы – теріс сан ^

2.      Қарама-қарсы екі санның қосындысы 5-ке тең. –

3.      Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек. ^

4.      Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі – оң сан. ^

5.      Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні оң сан. –

6.      Санды нөлге бөлуге болмайды. –

7.      Бөлінгішпен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса, бөліндінің мәні теріс сан болады.

 


 

 


 

 

 



ІІІ. Т – төбесі

Ең кіші натурал сан – 1

Квадраттың қабырғасы 36 см кв, қабырғасын тап – 6

-3 + 4 = 1

-8/(-4) = 2

Цифрдың ең үлкені – 9

5 + (-4) = 1

 Үй тапсырмасы тексеріледі. №580,581



1

3,8

2

-8

3

1,2

4

3,4

Тәуелсіздік туралы слайд көрсетіледі.

4. В төбесі

Ребус шешу арқылы «Валюта» тақырыбы шығады.

№ 584


1.     8*(-3)+(-7) = -24 +(-7) = -31

2.     (-2)*(-5)-12= 10-12 = -2

3.     35-(-7)*6=35-(-42)= 35+52=77

4.     32/(-4)+5= -8+5 = -3

5.     64/(-16)-9=-13

Валюта туралы слайд көрсетіледі.

6.     О төбесі

Бір жанұяда 4 бала болыпты, олар 5,8,13,15 жаста. Олардың есімдері  Омар, Берік, Серік, Ерік. Егер ерік балабақшаға барып жүрсе және Берік Серіктен үлкен болып, Омардың жасы 3-ке бөлінетін болса, олардың жастары нешеде?

 

Омар – 15 жаста



Берік – 13жаста

Серік – 8 жаста

Ерік – 5 жаста                       ОБСЕ – ЕҚЫҰ

№ 586,587

Ол есептер шығарылғаннан кейін ЕҚЫҰ туралы слайд көрсетіледі.

7.     А төбесі

1.     Екі санның қосындысы дегеніміз не?

2.     -8 санына қарама-қарсы сан

3.     Шеңбердің екі нүктесін қосатын және центрі арқылы өтетін кесінді қалай аталады?

4.     Шардың беті қалай аталады?

5.     Шар бетінің кез келген нүктесін оның центрімен қосатын кесінді қалай аталады?

6.     -3+9

 

№ 588.


Х – Әлияның ойлаған саны

-6х+84/5 = -37,4

-6х= -6734-8,8

-6х = -76,2/(-6)

х = 12,7

Жауабы: Әлияның ойлаған саны 12,7

Азиада туралы слайд көрсетіледі.

8.     Тест

1.     Қосуды орында:-11,6+(-4,8)

А/15,9    В/  -7,1       С/-15,9      Д/ 7,1

2.     Азайтуды орында: -4,7-(-3,1)

А/ -1,6      В/ 7,8       С.    1,6     Д/  -7,8

3.     Амалды орында: -5*0,3

А/ -1,5     В/ -0,15     С/   15      Д/  1,5

4.     Амалды орында: -1,2/(-4)

А/ -3      В/  0,3    С/  3      Д/  -0,3

5.     Теңдеуді шеш: -5/а=-10

А/ 2     В/  -2     С/ 0,5    Д/ -0,5

9.     Рефлексия (Оқушылар сабақтан не түйгендерін және тәуелсіздікке арналған тілектерін айтады)

10.                       Үйге тапсырма №585, 590

11.                        Бағалау.

 

 



 

 

Запись опубликована 03.10.2012 автором gylhan в рубрике Математика.



Об авторе gylhan

Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы Жалпы білім беретін Абай орта мектеп - балабақшасы Математика информатика пәнінің мұғалімі Мадиева Гүлхан Дінжанқызы



Посмотреть все записи автора gylhan →

Навигация по записям

← Тіл білгірі сайысыКомпьютерная графика. Виды графики →

Добавить комментарий

Начало формы

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Имя *

E-mail *


Сайт

Комментарий



Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: 




Конец формы


Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет