Күні
|
18.01.2016 жыл
|
Сабақтың тақырыбы :
|
Зат есімнің септелуі
Ілік септік
|
Сабақтың мақсаты :
|
Білімділік: Оқушыларға қазақ тіліндегі зат есімнің септелуі туралы білімдерін толықтыру. Ілік септіктің жалғауларын және сұрақтарын толық меңгерту, және таныстыру .
Дамытушылық: Өткен сабақтармен байланыстыру арқылы сөздік қорын байыту, сөйлем ішінен ілік септігінде тұрған сөздерді таба білуге үйрету.
Сабаққа деген танымдық, қызығушылық қабілеттерін дамыту .
Тәрбиелік: Ұжыммен ,топпен ,жұппен жұмыс жасауға, және басқаның пікірін тыңдай білуге, машықтандыру .
Жұмыс жасау кезінде ойын еркін жеткізуге, қорытынды жасауға, жинақтауға дәлелдей білуге тәрбиелеу .
|
Сабақтың Міндеті
|
Зат есімнің септіктерінің түрлерін біледі ,ілік септігінің сұрақтары мен жалғауларын толық меңгереді .
Сөйлем ішінен ілік септіктігінде тұрған сөздерді таба алады. Сабаққа деген қызығушылықтары артады .
Ұжыммен топпен жұппен жұмыс жасау арқылы өз ойын еркін жеткізе алады.Жұмысты орындау кезінде өзінің пікірін дәлелдеуге үйренеді .
|
Күтілетін нәтиже :
|
Оқушылардың зат есімнің септелуі бойынша түсініктері кеңейеді, ойлау қабілеттері артады .
Оқушылар топпен жұмыс жасау арқылы өз ашық жеткізеді, және пікірін дәлелдей алады .
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлай алады.
Пәнге деген қызығушылықтары артады .
|
Сабақтың әдісі:
|
СТО технологиясының әдістері түсіндіру сұрақ жауап топтық жұмыс
|
Сабақтың түрі:
|
Саяхат сабақ
|
Сабақтың көрнекілігі :
|
Интерактивті тақта ,слайдтар, кестелер, суреттер, жұмбақтар, мақал- мәтелдер.
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақтың барысы
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Оқушылармен сәлемдесу , топқа бөлу
|
Оқушылар әр түрлі түстер арқылы топқа бөлу
|
Ынтымақтастық атмосферсын қалыптастыру
|
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып сабақты бастайды
|
Шаттық шеңбер
Күндей жарқырап,
Жұлдыздай жалтырап,
Айдай арайлап,
Шынайы таза көңілмен,
Сабақты қане бастайық
|
|
Қызығушылықты ояту кезеңі
|
Оқушыларға тақтаданғы суреттер арқылы сабаққа деген қызығушылығы аратды .
|
Үй тапсрмасын тексеру
|
25- жаттығу
Дос ,әке сөздері сөйлемде бастауыш болтындай
сөйлемдер құрап жазу
|
Оқушылар құқраған сөйлемдерін оқып әр топ Дос әке сөзін септеп айтып береді
|
Жан -жақты білімін тексеру
|
Ой қозғау
Кім зерек”ойыны
|
Оқушылар кестедегі сөздерді дұрыс құрастырып оқып айтады әр топ оқушылары бірігіп жұмыс жасайды .
|
Жаңа сабаққа даярлық
|
Өткенге шолу жасау
Тест тапсырмасын топ бойынша орындайды.
Оқушыларды бағалау критерий арқылы бағалап отырамын.
|
Оқушылар әр бір сұраққа нақты жауап береді .
Әрбір топтан бір оқушы оқушыларды бағалау критерий арқылы бағалап отырады.
|
|
Ерте, ерте, ертеде
Мінезі суық қаталдау
«Қазақ тілі» атанған
Білім елі болыпты.
Саяхат жасап әр елге
Қыр басына қоныпты .
Септік деген атаның ,
Жеті ұлы болыпты.
Жетеуі де ер жетіп
Білімімен жаныпты .
Қазақ тілдің ұрпағы,
Әкесіне сеніпті .
Жетеуіне қаз-қатар,
Жеті үй тігіп беріпті .
Қатаң тәртіп қағида
Білімсіздікті жойыпты .
Сұрақтар мен жалғауын
Бір -біріне жабыстырып қойыпты.
Жетеуіде ақылды
Саяхатты жасапты .
|
Оқушылар тақтағы ертегіні оқиды
|
Жаңа сабақ
|
Адасқан әріптер ойыны Әр топ оқушылары әріптердің қатарын тауып тақырыпты ашу керек
Сабақтың тақырыбы :
Ілік септік
Балықтардағы әріптерді
құрастырады.
|