Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Астан таза қала
|
Мектеп: Мамлют санаторлық орта мектеп-интернаты
Мұғалімнің аты-жөні: Жакупова Бақытжан Аманқызы
|
Күні: 6.12.16
Сынып: 4
|
Қатысқандар саны: 11
Қатыспағандар саны:11
|
Сабақтың тақырыбы
|
«Алма мен Бәйтерек» ертегі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.Ертегі жанрларын түсінеді, ажыратады,/ айтады.
2.Анық сөйлеу арқылы,мәселені түсінгенін көрсетеді.
3.Тыңдаған /оқыған материал негізінде жазу
4.Берілген тақырыбп бойынша сөйлеу
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Көбі: Екі қаланың символын түсінеді, ажыратады. Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Кейбірі: Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
|
Жетістік критерийлері
|
Әдеби жанрларды біледі және мәтіннің әңгіме/ертегі немесе ән екенін анықтай алады.
Берілген материалдағы мәселені анық, түсінікті сөйлеуі арқылы жеткізе алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
Алма мен Бәйтерек дос, Ханшатыр, Бәйтерек, Мұхитаралы, Пирамида Бейбітшілік және келісім сарайы
|
Құндылықтарды дарыту
|
Денсаулықты жас кезінен шыңықтыруға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу өнері
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта
|
Бастапқы білім
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу.
б) Оқушыларды түгендеу.
в) Сабақтың тақырыбын және мақсатын қою. (Презентация)
Тілдік ортаға кіру.
Біз қай Республикада тұрамыз?
Біздің астанамыз қай қала?
Бүгін аптаның қай күні?
Сейсенбі қандай күн?
Астана кеше ғана басқа қала,
Айналды бәйтеректі астанаға
(Н. Айтов)
Астана дегенде көз алдарыңа не келеді?
-Астанаға барып көргендерің бар ма?
Бейнеүзік « Астана- әлем қаласы» көрсетіледі.
-Астанаға барған адам ең бірінші қайда барады деп
ойлайсыңдар?
Бәйтерек- астана символы . Бәйтеректің негізгі идеясы – Бейбітшілік ағашы.
|
Ресурстар
Астана Арман кала
https://www.youtube.com/watch?v=_DJMnOTNsos
|
Сабақтың басы
|
Сөздік диктанты ғимарат, салынды, сәулетші, келісім, достық, бірлік, сарай, ғажайып (Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
|
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма.Суретке қара оқы.
Мен қызыл Алмамын.Менің Отаным-Оңтүстік Қазақстан.Мен – Алматының символымын.
Мен Бәйтерекпін.Менің Отаным-Солтүстік Қазақстан.Мен –Астананың символымын
2 тапсырма
І топ- Бәйтерек.
ІІ- топ- Ханшатыр
ІІІ- топ- Пирамида
Сұрақтар:
Алма мен Бәйтеректің Отаны қай жер?
Алма қай қаланың символы?
Бәйтерек қай қаланың символы?
Ертегіні оқу
Ертеңгілік шеңбері
Оқушылар шеңберде тұрып, тізбекпен бір-бір сөйлемнен «Алма мен Бәйтерек» ертегісін мазмұндайды.
(Т,қ) Мұғалімнің әңгімені мазмұндау схемасының көмегімен оқушылар шағын топтарда бір-біріне ертегіні мазмұндайды. Оқушылардың төмендегі дағдыларын бағалау:
әңгімені ауызша баяндауы;
іс-қимылды қосымша пайдалана алуы;
мұғалімнің ұсынған мазмұндау үлгісін қолдану.
(Ұ, қ) Әрбір топ ертегіні сынып оқушыларына мазмұндап береді. Басқа оқушылар тыңдайды, бірін-бірі бағалайды, пікір айтады.
(ҚБ) Іс-қимылдың мысалдары (оқушылар көбіне іс-қимылдарды тез қабылдайды):
дос құшағын жайыңыз;
құшағыңызды ашамыз;
Мұғалім осы қимылдардың барлығын оқушылармен бірге жоспарлау.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Күніміз жарық болсын,
Аспанымыз ашық болсын.
Деніміз сау болсын,
Елімізде тыныштық болсын.
Жетістік критерийі:
Әдеби жанрларды біледі және мәтіннің әңгіме/өлең немесе ән екенін анықтай алады.
Берілген материалдағы мәселені анық, түсінікті сөйлеуі арқылы жеткізе алады.
Дифференциация:
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар: өздігінен мұғалімнің мазмұндау схемасын пайдаланып, ертегіні мазмұндайды.Суреттер арқылы
Қабылдау деңгейі орташа оқушылар: басқа оқушылардың іс-әрекет, қимылдарын қайталап, үлгідегі негізгі сөздерді пайдаланады. Алмада жазылған сөздерді аударады
|
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Мен ... үйрендім.
Мен ... білдім.
Маған ... қиын болды.
|
|