Сабақтың тақырыбы: «Қансонарда бүркітші шығады аңға»



Дата22.08.2017
өлшемі9 Kb.
#24450
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы:
  • «Қансонарда бүркітші шығады аңға» өлеңі
  • дамытушылық: сыныптағы оқушылардың мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру, өз ойын еркін айтуға,шығармашылық жұмыстарға жетелеу.
  • Сабақтың мақсаты:
  • білімділік: Абайдың ақындық, суреткерлік құдіретін таныту. Аңшылық өнер туралы кең түрде мағлұмат бер.
  • тәрбиелік: аңшылыққа деген қызығушылығын ояту арқылы табиғатты сүюге, қастерлеуге баулу; татулық, жомарттық секілді адамгершілік қасиеттергетәрбиелеу.
  • Сабақтың типі: жаңа материалды игеру сабағы
  •   Сабақтың түрі: электрондық сабақ
  • Әдістері: 1) Ауызша баяндау әдісі
  • 2) Иллюстрациялық әдіс
  • 3) «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясы
  • 4) Мультимедиялық оқыту
  • 5) Салыстырмалы әдіс
  • 6) Жұптық технология
  • 7) Іздендіру әдісі
  • 8) Жекелеп оқыту технологиясы
  • 9) Шаталовтың «Тірек - сызба» технологиясы
  • Көрнекілігі: электронды оқулық, бүктеме, плакат, слаидтар
  •  
  • Техникалық құралдар: мультимедиапроектор, компьютер
  •  
  • Пәнаралық байланыс: информатика, экология, география, бүгінгі өмір
  • Сабақтың барысы:
  • І Ұйымдастыру кезеңі 
  • (оқушылармен амандасу, түгендеу, құрылғыларды іске қосу)
  •  
  • ІІ Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
  •  
  • 1. Махамбет Өтемісұлы туралы мәлімет.
  • 2. Махамбеттің досы Исатайға арналған өлеңдер.
  • 3. «Тарланым» өлеңін жатқа айту.
  • Абай – ХІХ ғасырдағы қазақтың данышпаны, суреткер ақыны, өз ұрпағын өнер- білімге үндеген ойлы ағартушы.
  • Лирикалары. Табиғат лирикасына арналған өлеңдерімен таныстыру.
  • (схема жалғанды).
  • «Қансонарда бүркітші шығады аңға» өлеңінің
  • ІІІ Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі
  • 1. Аңшылық жайында.
  • 2.Қыранның түлкіге түсуі.
  • 3.Ақынның сезімі.
  • Жоспары 
  • Қағушы
  • Тосқауылшы
  • Ізші
  • Бүркітші
  • Хабаршы
  • Аңшы серіктері
  • Ұзақ
  • Келте
  • Жақсы
  • Жарау ат
  • Ықшам киім
  • Қазақ халқы табиғаты
  • Таудағы тыныштық
  • Бүркіт салу көрінісі
  • Қағушы
  • Бүркітші орны
  • Бүркіттің ұшуы
  • Түлкіні алу
  • С
  • О
  • Н
  • А
  • Р
  • Аңшылық
  • Ш
  • А
  • Р
  • Т
  • Ы
  • Қажеттілік:
  • Тұзақ, қақпан
  • берен мылтық
  • садақ
  • құмай тазы
  • жүйрік ат
  • Кітаппен жұмыс:
  • (тізбектей, мәнерлеп оқу).
  •  
  • Әдеби – теориялық талдау.
  • (Өлеңді құрылысына қарай
  • талдау, көркемдегіш сөздерді табу)
  • Сонарқар жауған соң аңның ізін қуып аулау.
  • Ғанибетқызықты көңіл көтеру.
  • Томағабүркіттің бас қабы.
  • Қырымнаналыстан.
  • Қаса сұлу нағыз сұлу.
  • Қырық пышақпен қыржыңдау түлкінің тісін қайрап, айбат шегуі.
  • Сегіз найза бүркіттің болат тырнағы.
  • Үйірімен үш тоғыз кәде түрі, олжалы бол.
  • Сөздік жұмысы: Дәптермен жұмыс
  • Топтық жұмыс. РАФТ жазу
  • (берілген суретке қарап ой айту).
  •  
  • Сөзжұмбақ шешу «Қансонар».
  •  
  •  
  • Ақын өлеңін оқығаннан кейін туған ой.
  • Автор орындығы (суретші, оқырман, оқушы) Эвристикалық әңгіме бойынша оқушылардың
  • сабақты қорытындылауы.
  • Бекіту кезеңі.
  • Үйге
  • тапсырма
  • Үзінді жаттау. «Түлкі алған бүркіт» немесе «Қанды көз қайқаң қағып шықса аспанға» тақырыпта-рында ойтолғау жазу.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет