Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңдеулер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата15.12.2023
өлшемі1,05 Mb.
#197114
түріСабақ
Байланысты:
сабақ №1


Сабақ жоспары
Бекітемін:

Педагогтің Аты,Тегі, Әкесінің аты(бар болған жағдайда)




Пән/Сынып:

10 сынып, ЖМБ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:




Бөлім:

10.2А Тригонометриялық теңдеулер

Сабақтың тақырыбы:

Қарапайым тригонометриялық теңдеулер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

10.2.3.8 - қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

-Қарапайым тригонометриялық теңдеулер анықтамасын білу -Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешу түбірлерін табу формулаларын біледі есеп шығаруда қолдану

Құндылықтарды дарыту

«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына:
Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту.



Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең
дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут



Ұйымдас тыру

Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Қарапайым тригонометриялық теңдеулер тақырыбын қарастырамыз.
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алу
Ұйымдастыру.
Үй жұмысын тексеру.

Амандасады.
Үй тапсырмасын айтады.
2.Қайталау Теңдіктің дұрыстығын анықтаңдар :


Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім
ауызша мақтау сөздермен бағалауы



Оқулық


10 мин

Негізгі бөлім

3. Жаңа тақырып. Оқулықпен жұмыс
Анықтама:sinх = а; cosх =а; tg х = а; ctgх =атүрінде берілген теңдеулерді қарапайым тригонометриялық теңдеулер деп атайды.
1) sinх=а теңдеуі Онда х1 = arcsin a + 2 , n Z x2 = - arcsin a + 2 , n Z. Осы шешімдерді бір формуламен беруге болады:
(1)
Дербес жағдайдағы шешімдері:







х = + 2 n,

х = - + 2 n,

х = n,

3) сosх=а теңдеуі Онда х1 = + 2 , n Z x2 = + 2 , n Z.
Осы шешімдерді бір формуламен беруге болады

Дербес жағдайдағы шешімдері:

= 1

= -1

= 0

х = 2 n,

х = + 2 n,

х = + n,




Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.

Сұрақтарға жауап береді.


2) Мысалдар қарастыру
a/ 2sin sin
x=(-1)narcsin +πn, x= +πn,
Жауабы: x= +πn,
ә / 2sin sin
2x-1=(-1)narcsin 2x= 1+(-1)narcsin
2x= 1+(-1)n x= +(-1)n
Жауабы: x= +(-1)n
3 2

«Екі жұлдыз бір ұсыныс»





Оқулық


25 мин

Бекіту тапсырма лары

Тапсырма. №1.
а ) Жауабы:
ә)


Жауабы:

Есептер шығарады


Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Жеке оқушымен жұмыс/карточка/
Оқулықтан №19.4.



Дескриптор:
-теңдеу шешу формуласын пайдаланады;
-шешімін жазады;

ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау

Интернет ресурстары


Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.






Жұптық
жұмыс




ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты



Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.
слайд




Топтық
жұмыс







Интернет ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.






Жеке жұмыс

Оқулықтан №19.1-№19.3.


Тапсырмаларды орындайды.



ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы



Интернет ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.



5 минут






Бүгінгі сабақта:
- қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шеше алады.
Кері байланыс:
Нені білдім, нені үйрендім.........................
Нені толық түсінбедім.........................
Немен жұмысты жалғастыру қажет .............
Сабақта ............................ қиын болды
Келесі сабақта маған .................. назар аударуым керек.

Тақырыпты меңгергенін анықтау




Үйге тапсырма. №19.5

Кері байланыс





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет