Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу;
9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу
Сабақтың мақсаты
Мәтіннің құрылымын сақтай отырып, графикалық мәтінді салыстыру, пікірлерін білдіру, ойын анықтап жазуға түрткі жасау, сөйлеу стилін тиімді қолдану
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ /уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
1мин
Өткен білімді еске түсіру
2мин
Жаңа білім
1 мин
5 мин
2мин
2мин
Бекіту
Кері байланыс
«Flippity» тәсілімен топтастыру
«Мәңгілік ел-мұратым. Стилистика» бөлімі бойынша ауызша сұрақтар қою
«Ой қозғау» әдісі арқылы топқа мына сұрақтар қойылады:
Берілген суреттерді не байланыстырады?
Осы суреттер қандай идея береді?
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.
Мағынаны тану. 1-оқылым мәтінін бөліп оқу.
2-PISA үлгісіндегі оқу сауаттылығы сұрақтарына жауап беру.
І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.
Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Wordwall» тәсіл Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.
Жаһандану деген не?
Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер?
.Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай?
Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме?
ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
3-тапсырма. Аудиожазбадан (03. Мр3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер.