Сабақтың тақырыбы Б. Майлин. Күлпаш Сілтеме



бет1/4
Дата06.02.2022
өлшемі90,39 Kb.
#54901
түріСабақ
  1   2   3   4

14 орта мектеп-гимназиясы
бастауыш сынып мұғалімі.
Джилкибаева Гулжан Хасановна



Пәннің аты Әдебиеттік оқу

Уақыты: 28.11.2015 жыл

Кабинет:35

Сабақтың тақырыбы

Б. Майлин. Күлпаш

Сілтеме

Әдебиеттік оқу. Авторлары Т.М. Әбдікәрім, С.Р. Рахметова, Б.Т. Қабатай.
Алматы «Атамұра» 2014 жыл

Мақсаты
Күтілетін нәтиже

SMART – мақсат.

  1. Specific- нақты , мәтінді оқу арқылы оқушылар шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу, қиын кездердегі ананың іс-әрекетін мен ана махаббатын түсінуге жетелеу.

  2. Measurable Өлшенетін кинометафора арқылы ашаршылық кездегі халықтың жағдайын көрсете отырып қазіргі заманмен салыстыруға үйрету.

  3. Achievable- Қолдан келерлік оқушылар өткен өмірдегі баланың күйімен өздерін салыстыра отырып қажетті адамгершілік құзырлылықтарды игерді.

  4. Realistic Шынайы Осы заманда кедейлікті басынан кешіп жатқандар бар ма? Ой толғау

  5. Timed Мерзімі анықталған -тақырыпты 45 минутта игеру.

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін арттыру
3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға тәрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары: «Қарлы кесек».
−Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
−Ой қозғау;
−Диалогтік оқыту;
−Алынған ақпарат негізінде постер жасау.
Кері байланыс «Эссе».

Керекті жабдықтар

Интербелсенді тақта, суреттер,үлестірмелік карточкалар, флипчарт, маркер, стикер т.б.

Сабақ барысы:

Сабақ
кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті



Оқушы әрекеті



Уақыт,
модуль-
дер
көрінісі

Топқа бөлу

Әріптер арқылы
1 топ – А-лар, 3 топ – В-лар,
2 топ – Б-лар, 4 топ- Г-лар,
5 топ – Д-лар.

Тобына байланысты алған беиджикті тағып алады



1 мин

Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық
Топтар өздерінің әрпіне байланысты бір топ – бір топты мадақтайды.

Мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.



1 мин

Қызығушылықты ояту Ой қозғау
Білу



Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу.
Топтарға тапсырма беру. «Сенім», «Өкіл», «Таңдау»,«Бәрі»,«Бақылаушылар».
«Сенім» тобына бағалау тапсырылады, «Бақылаушылар» тобы сыныптағы жағдайды бақылайды. Ал «Өкіл», «Таңдау»,«Бәрі» топтарына сұрақтар бөлініп беріледі.
1.Тоқаш Бокин не үшін күрескен адам? Түрмеде оған қандай айып тағылған?
2.Тоқашқа жолығуға кімді алып келді? Ол анасымен не жайында сөйлесті.
3.Айыптау қорытындысы не болды деп ойлайсың?
Үй тапсырмасын қорытындылау.
1.Мен көрдім?
2.Не естідім?
3.Не сезіндім?
Тоқаш Бокиннің анасының сезімін суретте.
- Ана туралы қандай нақыл сөздер білесіңдер?
- Неге ана жайлы сөз қозғадық?
Жаңа тақырыпты хабарлау. Мақсатын қою.
жайында сөйлесті, анасына не айтты?

Үй тапсырмасын пысықтайды. Бақылаушы
мәтіннің мазмұнының дұрыс баяндалуына, сұрақтардың дұрыс қойылып, дұрыс жауап берілуіне мән беріп қадағалап отырады. Қателескен жері болса түзетіп отыру керек.
Сенім – бағалаушы рөлінде.
«Өкіл», «Таңдау»,«Бәрі» сұрақтарға жауап береді.



10 мин
СТО
(Қарлы кесек)

ДО
СТО


(миға шабуыл)



Түсіну



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет