Сабақтың тақырыбы Бақытсыз Жамал романның тақырыбы мен идеясы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата11.01.2023
өлшемі83,91 Kb.
#165326
түріСабақ
Байланысты:
қмж 8 б


Бөлім:

Махаббат және абырой



Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Тұрсынханова .А.А

Күні:

11.01.23

Сынып: 8 «Б»

Қатысушылар саны: 22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бақытсыз Жамал романның тақырыбы мен идеясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы пафосын ұлттық мүлде тұрғысынан ашу.

Сабақтың мақсаты

Шығарманың идеясын анықтау
Ұлттық мүлде тұрғысынан талдау




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақың басы
(Ұйымдастыру)
5 минут



Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
Үй жұмысын тексеремін


Ой шақыру
Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіремін.

Сәлемдеседі.Кезекші сабаққа қатысу туралы мәлімет береді.Қойылған сұрақтарына жауап береді.

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады.





Өзін-өзі бағалау.
«Менің шеңберім» әдісімен 10-50 дейінгі ұпай бойынша өз білімдеріңізді бағалаңыз.



слайд



Ортасы
(Жаңа білім)
30 минут


Оқу мақсатына қол жеткізуге жетелейтін тапсырма:
Мәтінді оқимын.Мәтін бойынша оқушыларға сұрақ қоямын.

11.Қазақтың тұңғыш романы (Бақытсыз Жамал)


2.Романдағы Жұманның әкесі (Байжан)
3.Байжанның мінезі қандай? (қатігез)
4.Шығармадағы салт-дәстүр (ұрын бару)
5.Жамал мен Ғалидың қашып барған үйі (Фатихолла)
6.Жамалдың әкесі (Сарсенбай)
7.Жамал Жұманның үйінен қай мезгілде қашып шықты? (қыс)
8.Жұманды ауылда қалай атайды? (Таз Жұман)
9.Екі жастың қашып кетуіне кім көмектесті? (Жүніс)
10. Жамалдың руы (Атығай)
11 Шығарманың бас кейіпкері (Жамал)
12.Жамалдың оқытушысының аты кім? (Ғазиз)
13.Жамалдың сүйген жары (Ғали)

Дескриптор:


Сұрақтарға дұрыс жауап береді



Мәтінді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді.Мәтінді қандай мәселе көтерілгенін анықтайды,өз ойын айтады.


1-тапсырма.Мәтінді мұқият тыңдап,сұрақтарға жауап беріңіздер.Ондағы көтерілген мәселені анықтаңыздар.


2-тапсырма. Романның жанрлық ерекшелігіне байланысты сюжетін қысқаша баянда.

Д ескриптор:
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді- 5
Өз ойларын айтады -1
Мәтінде көтерілген оқиғаны анықтайды-1

Жұпта бірін- бірі бағалайды.
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру


Оқулық,
8-сынып оқулығы
Жұмыс дәптерлері


Соңы (Бекіту)

5мин



Рефлексия. Оқу мақсатына қайта оралу. Жетекші сұрақтар қою.
Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы
«Бүгін мен...................... білдім»
2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды»
3.« ......................... екенін түсіндім»
4.«Мен..................................... білім алдым»
5. «.................. мені таңғалдырды»

Үйге тапсырма:оқулықтағы 4-тапсырма





Жетекші сұрақтарға жауап беру арқылы, оқу мақсатына қол жеткізгеніне көз жеткізеді.


1.Бүгінгі сабақта біз қандай мақсатта жұмыстар жүргіздік.
2.Қандай тапсырмалар орындадық?










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет